Golf R Gyeon Mohs Etkisi

ibrahimaslan

Yeni Üye
İsim
İbrahim
Aracımıza sırasıyla

Ön Yıkama
Polytop demirtozu temizliği
Valet pro kil temizliği
Maskeleme
Gerekli yerlere zımpara işlemi
Menzerna 400 (Yeşil olmasına rağmen tozlanma var tabiki)
Detaylı yıkama
Koch Chemie F6
Koch Chemie M3
İpa temizliği
Seramik öncesi çizik kontrolü
Gyeon Mohs Seramik Kaplama ( Akşam yapılıp tozsuz bi şekilde dükkandan çıkıldı)
Gyeon Cure ( Sabah yapıldı)
Ardından müşterimizin bahtına yağmurlu havada teslim edildi 
Nazardan dolayı 1 hafta sonra ön lipi kırıldı. Allah beterinden saklasın 

image.png

Koltuklarla alcantara kısım çok fazla olduğu için detay fırçası ve apc sulandırarak kirleri aldım. kalanını tekrardan valet pro carpet ile sık çektir şeklinde temizlendi.

image.pngimage.png

image.pngimage.png

kapı fitillerini aslında müşterimin görmesi imkansız gibi bişey ama bişeyi görünce temizlemeden geçemiyorum malesef  diş fırçası ve apc köpük işimizi burda görüyor.

image.pngimage.png

sunroof temizliğinde ise perdemizi apcyi hiç sulandırmadan rahatlıkla temizleyebiliyoruz. sunroof perdesi en sakat kısım burda würth köpük kullanıyorum daha sağlıklı oluyor.

image.pngimage.png

artık alman grubu araçlarda jubile yaptığım için her yerini söküp öyle yapıyorum burası ise kapı fitilleri. Sökülmesi biraz riskli takarken problem yok  Arkalarını temizleyince camlarımız artık pislenmiyor 

image.pngimage.png

Kapı kollarını sökmek çok riskli o nedenle mini polisher'ı makinaya bağlayıp öyle alıyorum çizikleri.

image.pngimage.png

Geldik en keyifli kısma burası instagramda hepimizin mutlaka gördüğü derin çizik onarımı yapan bir firma çiziği kapattık diyip bu hat kısmını komple boyayıp müşterimize teslim etmiş. Kendisinin beni tercih etme nedeni aslında buranın matlığı yüzündendi. Bende burayı 2000 ve 2500 zımpara yardımıyla matlığını alıp menzerna 400 keçe ile aşırı derecede bir düzeltme sağladım. Araçlarınızı büyük firmalar kurumsallar diye her yere teslim etmeyin!

image.pngimage.pngimage.pngimage.pngimage.pngimage.png

image.pngimage.pngimage.pngimage.pngimage.pngimage.pngimage.pngimage.pngimage.png

@ToTheGrave araç renk sunroof kumaş tipi, istediğiniz seramiğe göre fiyat değişiyor hocam instagram/protechplus yardımcı olabilirm özelden

İşçilik güzel gözle görülür fark yaratmışsınız, yalnız ön lipe bittim carbon kaplama detaylı %90 yurtdışı turkiyede böyle mâl yok :)

Maşallah, Yapılan işte araçta çok güzel.

Aracımıza sırasıyla

Ön Yıkama
Polytop demirtozu temizliği
Valet pro kil temizliği
Maskeleme
Gerekli yerlere zımpara işlemi
Menzerna 400 (Yeşil olmasına rağmen tozlanma var tabiki)
Detaylı yıkama
Koch Chemie F6
Koch Chemie M3
İpa temizliği
Seramik öncesi çizik kontrolü
Gyeon Mohs Seramik Kaplama ( Akşam yapılıp tozsuz bi şekilde dükkandan çıkıldı)
Gyeon Cure ( Sabah yapıldı)
Ardından müşterimizin bahtına yağmurlu havada teslim edildi 
Nazardan dolayı 1 hafta sonra ön lipi kırıldı. Allah beterinden saklasın 

Ekli dosyayı görüntüle 41321

Koltuklarla alcantara kısım çok fazla olduğu için detay fırçası ve apc sulandırarak kirleri aldım. kalanını tekrardan valet pro carpet ile sık çektir şeklinde temizlendi.

Ekli dosyayı görüntüle 41323Ekli dosyayı görüntüle 41322

Ekli dosyayı görüntüle 41325Ekli dosyayı görüntüle 41324

kapı fitillerini aslında müşterimin görmesi imkansız gibi bişey ama bişeyi görünce temizlemeden geçemiyorum malesef  diş fırçası ve apc köpük işimizi burda görüyor.

Ekli dosyayı görüntüle 41327Ekli dosyayı görüntüle 41326

sunroof temizliğinde ise perdemizi apcyi hiç sulandırmadan rahatlıkla temizleyebiliyoruz. sunroof perdesi en sakat kısım burda würth köpük kullanıyorum daha sağlıklı oluyor.

Ekli dosyayı görüntüle 41329Ekli dosyayı görüntüle 41328

artık alman grubu araçlarda jubile yaptığım için her yerini söküp öyle yapıyorum burası ise kapı fitilleri. Sökülmesi biraz riskli takarken problem yok  Arkalarını temizleyince camlarımız artık pislenmiyor 

Ekli dosyayı görüntüle 41331Ekli dosyayı görüntüle 41330

Kapı kollarını sökmek çok riskli o nedenle mini polisher'ı makinaya bağlayıp öyle alıyorum çizikleri.

Ekli dosyayı görüntüle 41333Ekli dosyayı görüntüle 41332

Geldik en keyifli kısma burası instagramda hepimizin mutlaka gördüğü derin çizik onarımı yapan bir firma çiziği kapattık diyip bu hat kısmını komple boyayıp müşterimize teslim etmiş. Kendisinin beni tercih etme nedeni aslında buranın matlığı yüzündendi. Bende burayı 2000 ve 2500 zımpara yardımıyla matlığını alıp menzerna 400 keçe ile aşırı derecede bir düzeltme sağladım. Araçlarınızı büyük firmalar kurumsallar diye her yere teslim etmeyin!

Ekli dosyayı görüntüle 41338Ekli dosyayı görüntüle 41337Ekli dosyayı görüntüle 41334Ekli dosyayı görüntüle 41335Ekli dosyayı görüntüle 41336Ekli dosyayı görüntüle 41339

Ekli dosyayı görüntüle 41344Ekli dosyayı görüntüle 41348Ekli dosyayı görüntüle 41347Ekli dosyayı görüntüle 41346Ekli dosyayı görüntüle 41345Ekli dosyayı görüntüle 41343Ekli dosyayı görüntüle 41342Ekli dosyayı görüntüle 41341Ekli dosyayı görüntüle 41340
10 numara çalışma!!!  her golfün hayali, fabrika çıkışındaki  gibi parlatın beni ...

arkadaşlar, bu tür karbon/sulu kaplama kapağı nereden temin eder/ yaptırırız? maliyet fikri olan?

refleks gümüş araca gider mi? 

teşekkürler 

B4BAB883-B33A-41AD-8123-9A4672A792E9.png

@ibrahimaslan Emeğinize sağlık hocam. Çalışmalarınızı detay forumlarında denk geldikçe takip ediyorum. Vag araçlarına hakim olmanız bu forum için önemli bir detay. Güzel bir işbirliği hem sizin hem bizim için faydalı olacaktır. Hayırlısı olsun... Araca üç kere maşallah. 🧿

Hocam işçilik güzel gözüküyor. Yaz başında bende böyle bir komple bakım düşünüyorum. 

Sponsorluk haberlerini bekliyorum 😊

Elinize sağlık, güzel bir çalışma olmuş. 

Geri
Üst Alt