Geri viteste ön sis lambaları yanıyor

onerkilic

Üye
İsim
Öner
Merhaba arkadaşlar bugün farkettim geri viteste ön sis lambaları yanıyor daha evvel vcds le gizli özelliklerden birkaçı açılmıştı bunu nasıl düzeltebiliriz yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim 

@onerkilic Halojen farlı araçlarda olması gereken bu yani geri viteste ön sis farları da yanar.

Ha ben bundan hoşlanmıyorum derseniz mutlaka kapatıladabiliyordur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlginize Teşekkür ederim internetten araştırdığım kadarıyla sonradan aktif ediliyormuş

Bende de aynı sorun vardı, @agacmalzemehocam sağolsun bayagı uğraştı kapatmak için. Orjinal olduğuna şaşırdım.

Güzel bir ozellik değil mi ön tarafı daha iyi aydınlatıyor.

@onerkilic comfortline golf kullanıcısı olarak, bahsettiğiniz geri viteste ön sis farları herhangi bir kodlama yapmadan yanmakta.  

Aşağıdaki daha önce paylaşmış olduğum ince düşünülmüş detaylardan birkaçı..

Çok fazla var

Bagaj yukarı kaldırırken kapak üzerindeki stopların enerjisi kesilir.

Far anahtarını park konumuna aldığınızda ve kilitlediğinizde, stoplarda sadece dış taraftakiler yanar. Tekrar kumanda ile açınca bagaj kapağındaki lambalar ve plaka lambaları yanar.

Bir de diğer otomatik vitesli araçlar gibi vitesi park konumuna alırken  geri vites konumunun üzerinden geçerken  geri vites ışıkları hemen yanmaz. 1 saniye sonra yanar. 

Geri vitese aldığınızda farlar açıksa sisler de otomatik açılır. Bu sayede örneğin kaldırım taşı duvar vs. gibi alanlara ışık çarpar ve yere yakın olduğundan  geriye de yansıma sağlanarak arkayı görüşü kolaylaştırır.

Sis lambaları açık marş basarsanız sisler kısa süreliğine kapanır. 

Auto hold devredeyken emniyet kemerini çıkarırsanız elektronik park freni kendiliğinden aktif edilir. Ayrıca 3 dk'dan uzun süre start stop ve auto hold devredeyse ve emniyet kemeri takılıysa elektronik park freni devreye girer ve araç gaz pedalı ile çalışmaz ve manuel olarak çalıştırmanız için uyarı çıkar.

Araç içi sıcaklığa göre eğer ki camlar ya da cam tavan açıksa, havalandırmalardan da içeriye hava girmesi efsane. Hele ki uzun yolda soğuk bir havada biraz hava almak istediniz camdan soğuk hava geliyor ancak klima derecesi yüksekte kapatılmış ise üfleme panellerinden sıcak hava geliyor, tavsiye ederim.

Bazısı tasarruf , bazısı ekonomi , bazısı güvenlik.. daha neler neler.. (birçoğu kılavuzda da yazar)

Bir de unutmadan en önemlisi kaput amortisörü.. Forumun en sevdiği özellik..
Köşesine tıklayıp konu içerisinde daha fazla detay bulabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@onerkilic comfortline golf kullanıcısı olarak, bahsettiğiniz geri viteste ön sis farları herhangi bir kodlama yapmadan yanmakta.  

Aşağıdaki daha önce paylaşmış olduğum ince düşünülmüş detaylardan birkaçı..

Köşesine tıklayıp konu içerisinde daha fazla detay bulabilirsiniz.
İlginize teşekkür ederim benimkide comfortline bahsettiğiniz özellikler benimkindede var ve güzel özellikler fakat sis lambasının yanması yeni dikkatimi çekti onun için yardım istedim 

Geri
Üst Alt