Yedek parça kod yardımı? (Ufak kaza)

musiqzz

Üye
İsim
Oğulcan
Araç
Scirocco
İyi akşamlar arkadaşlar bugün park halindeyken biri aracımın arka tamponuna sürtmüş camda numaram olmasına rağmen bir haber verme gereği duymamış :)  neyse ki pasta ile silince hiç bir şey kalmadı fakat ufak bir plastik parça kırılmış... bu parçayı nasıl temin edebilirim acaba ilk fotoğrafta sağ tarafınkini koyacağım yani sağlam olan taraf mukayese etmeniz açısından. 

araç scirocco bu arada

AD19188E-6848-41F7-AB6C-FEB1527E1C13.jpeg

5DEAFF4C-41E8-44A5-9622-DA7160740E96.jpeg

986E4ED2-8019-4916-83C0-B24D17A77CD0.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@musiqzz geçmiş olsun.

Araç marka modeli nedir?

Bahsettiğiniz parça sağlam gibi duruyor. Davlumbaz çatlak gibi. Biraz eneme yapmış sanki. 

İlk önce o parçayı geriden vidasını gevşeltin, altına bakın davlumbazdaki delik genişlemiş ondan boşluk oluşmuş gibi duruyor.

Daha sonra yerine oturtup sıkma deneyin bence düzelecek gibi. 

Parçayı da üzerinde parça numarasi vardır diye düşünüyorum. Daha sonra nette yazınca çıkar ya da çok pahalı bir parça değildir servisinden alınabilir..

@ogzogz aslında bakarsanız sizin gevşemiş dediğiniz taraf sağlam olan taraf yani mukayese için attığım... ama o açıklığı bende farkettim.
lakin bahsettiğim parça o siyah vidalı parça sizin baktığınız açıklık olan taraftaki siyah parça daha uzun diğer taraf ise üstten çatlamış.

geçmiş olsun,

biraz el yordamıyla düzelecek gibi duruyor

şayet kırık var ise servisten temin edilebilir

Çatlayan parça bu, üst kısım tampon bitimine kadar devam ediyor sağlam tarafta
@ogzogz
@doganersin

F086B76D-A3C7-4A50-97E7-59A7DBF6A9DA.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@musiqzz muhtemelen o parçadır. Siz yine de yerinden sökerek altına bakarsanız daha net olur. Ya da servisten şasi numarasi ile teyit edebilirsiniz.

Sabah 173 tl karşılığında parçayı yetkili servisten alıp taktırdım teşekkürler herkese 🤚🏼

FB9D6638-D9DD-4464-A605-86E8454AAD6D.jpeg

Geri
Üst Alt