COMİNG HOME/LEAVİNG HOME ÖZELLİĞİNİ ÖN SİNYALLER İLE KULLANMAK

75 değerini denedim pek bişi değişmedi ?

One Life Live it.!!!

100 yada daha üst bir değer mi girsek acaba[emoji1]

Video da daha net anlaşılıyor sanki :)  

@MSE Muhammet Hocam Sinyallerin biraz zayıf yanmasını önlemek için bir çözüm öneriniz var mı? Sizde durum nasıl?(Not amerikan kodlaması yoktur aracımda)

bu kodlama sonrasında normal flaşör ve sinyal çalıştırdığımda ön taraf biraz sönük(kör) yanıyor sinyallerde. Buna bir çözüm aradım volume değerleriyle oynadım ama bi değişim gözlemleyemedim. çözüm bulamazsam en kötü çözüm olarak kodu iptal edeceğim geri alacağım. Bu seferde eski değerleri hatırlamadığım için sıkıntı olacak. Malum aracımda buna benzer bikaç kod daha var hepsini en başa almak da istemiyorum. :)  

@Ender Ender hocam paylaştığım kodlamada CH&LH %50 yanacak şekilde görünüyor.

Sorunu doğru anlamış mıyım bir teyit edelim. Bu kodlamadan önce sinyal verdiğinizde sarı lambanın daha şiddetli yandığını ancak bu kodlamadan sonra bu şiddetin düştüğünü mü gözlemlediniz ? Misal öncesinde sönük halde 0, yanar halde 100 iken kodlamadan sonra sönük halde yine 0, yanar halde 50 şeklinde mi yanıyor sinyalde ?

@Ender Ender hocam paylaştığım kodlamada CH&LH %50 yanacak şekilde görünüyor.

Sorunu doğru anlamış mıyım bir teyit edelim. Bu kodlamadan önce sinyal verdiğinizde sarı lambanın daha şiddetli yandığını ancak bu kodlamadan sonra bu şiddetin düştüğünü mü gözlemlediniz ? Misal öncesinde sönük halde 0, yanar halde 100 iken kodlamadan sonra sönük halde yine 0, yanar halde 50 şeklinde mi yanıyor sinyalde ?
Muhammed Hocam Bu kodu yaptıktan sonra oldu ama sadece ön far yanındaki sinyaller zayıfladı aynada yada arka grup sinyallerde bir değişim yok. %50 yaptığım değer öncesinde ki parametreyi de bilmediğim için geride almadım :)    %50 yaptğımız koddan sonra oldu ne olduysa ben onu %75 yaptım ama tam tersi indirmem gerekiyordu sanki Çünkü Karartma oranı sanırsam o değer yani oda demek oluyorki kısık yanmasını yada parlak yanmasını ayarlamak için. burda yanlışım varsa düzeltirsen sevinirim lakin bir dahaki sefere yüzde 50 olan değeri %25-15-5 ve 0 sıfır olarak deneyeceğim sonuç alamazsam kodu komple geri alacağım. Bu haliyle Gece ve Gündüz gözlemledim son derece zayıf bir sinyal hem güvenlik hemde görüntü zaafiyeti var. bu şekilde kullanmayı düşünmüyorum kısacası. Teşekkürler Görüşmek üzere @MSE

@Ender hocam sizin kodlarda bir karışıklık olduğunu düşünüyorum ama düzeltiriz merak etmeyin :)

Benim bir video vardı oradan ekran görüntüsü aldım

sinyalde %100

1d81ace8951238873b5bc0737a6a7b01.jpg

CH&LH %50

71c6570eda382569836b0e1127fb10c1.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

NAsıl bir çözüm öneriyorsun peki* yüzde kısmını 50 den 75 e çaktim zaten o bölümü 100 mü yapayım yani.Benim asıl derdim şu aslında. CH de ne kadar şiddetli yandığı değil, Bu kodlamadan sonra normal sinyallerimin yanma -aydınlatma şiddeti düşmesi. orasını halledersek sorun kalkacak diye ümit ediyorum.Kodlamada bir hata olduğunu düşünmüyorum lakin bununla ilgili stok halli kodlama resimleri varsa geri alır tekrar denerim. Tekrar etmekte fayda var Muhammet hocam ki oda sorunumun Normal sinyallerde ön Sinyallerimin zayıf kalması. Sanırım şimdi daha net anlaşıldı. Teşekkürler görüşmek dileğiyle. @MSE 

NAsıl bir çözüm öneriyorsun peki* yüzde kısmını 50 den 75 e çaktim zaten o bölümü 100 mü yapayım yani.Benim asıl derdim şu aslında. CH de ne kadar şiddetli yandığı değil, Bu kodlamadan sonra normal sinyallerimin yanma -aydınlatma şiddeti düşmesi. orasını halledersek sorun kalkacak diye ümit ediyorum.Kodlamada bir hata olduğunu düşünmüyorum lakin bununla ilgili stok halli kodlama resimleri varsa geri alır tekrar denerim. Tekrar etmekte fayda var Muhammet hocam ki oda sorunumun Normal sinyallerde ön Sinyallerimin zayıf kalması. Sanırım şimdi daha net anlaşıldı. Teşekkürler görüşmek dileğiyle. @MSE 
Ender hocam geçen hafta karanlık bir ortamda bu kodlamayı uzun uzun kontrol ettim. İlk başta gözle baktığımda gerçekten az yanıyormuş gibi geldi. Sonra sol tarafın CH&LH kodlamasını iptal ettim, sağ aktif kaldı bu şekilde karşılaştırdım, daha sonra tam tersini yaptım ama değişen bişey olmadı. Kodlama sıralamalarını baştan aşağı değiştirdim, sinyalde yanma işlemini en üstün olan kanala aldım, öyle ki tüm kanallar söndürmeye ayarlansa bile o kanal yanacaksın dediğinde o lamba belirlenen şiddette yanar yani :)  ama sonuç hiçbir şekilde değişmedi. Benim ulaştığım sonuç "durum bir göz yanılmasından ibaret" 'tir. Yanar haldeki ampul sinyal verince göz aradaki şiddet farkını anlayamıyor hele ki %50 yaptık. 

Hocam sizden ricam CH&LH için belirlediğimiz değeri %10 seviyelerine çekip dener misiniz ? 

Muhammet Hocam siz denediniz mi yüzde 10 halini? Ben de deneyeyim bakayım % 10 (on) olarak umarım değişim olur. ve bu problemi aşarız.

Sorunumuz çözüldü Normal sinyallerde herhangi bir şiddet kaybı kalmadan Kodlamayı Hallettik... Hatta % 10-25-50-75 olarak hepsinide deneme imkanım oldu. ben Tercihimi &25 den yana kullandım.

Yüzde 10 ve Yüzde 25 Değerleri Kodlayarak Değerlendirme yapabiliriz artık :)   Video ektedir. Yorum ve Görüşlerinize açığım :)  

bUDA % 25 lik değer ilk videomda ise %50 lik değer vardı arkadaşlar :)  umarım bu konu için yeterli olur. :'(

Arkadaşlar yukarıda ki konuyu halletmeye çalışırken birde fark ettim ki bu videoda ki olay güzelmiş Olay şu:  :)  Sinyallerle birlikte araç dönüş yapmasa da direksiyon çevrilmese de sisler sinyal verilen yönde yanmaya başlıyor. Bunu kodlamadım ama demek ki sis farlarını dönüşlerde açma kodlamasını yapınca oradan olmuş :)  İyi de olmuş yau  :(' :mad: :'(

sol

(8)-Leuchte 0 BLK VL B36-Lichtfunktion C 0

sağ

(8)-Leuchte1BLK VRB20-Lichtfunktion C 1

iyi akşamlar değerli hocalarım bende ışık sensörü yok leaving home olması için iç aydınlatmalara bağlı ben simdi üstteki kodları interior light yapsam bende yanarmı sinyaller  benim çakma leaving homumda ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ahdngr Yanar hocam. Sinyallerde aktif olmayan kanalı interior yapın yeter. Sonucu paylaşın ;)

@yusufhocam bende park lambasını açtığımda amerikan parklarda yanıyor biraz önce baktım da onun kodu =

(9)-Leuchte 0 BLK VL B36-Lichtfunktion D 0) from not active  to Ambientelicht 3 bu kodlamayı yapmıştık daha öncede ama muhammet hocamın yazdığının başı 8 le başlıyor aynı yerlere denk gelmiyor dimi?

@yusufhocam bende park lambasını açtığımda amerikan parklarda yanıyor biraz önce baktım da onun kodu =

(9)-Leuchte 0 BLK VL B36-Lichtfunktion D 0) from not active  to Ambientelicht 3 bu kodlamayı yapmıştık daha öncede ama muhammet hocamın yazdığının başı 8 le başlıyor aynı yerlere denk gelmiyor dimi?
Hocam önemli olan 0 blk da boş kanal bulmanız. boş kanalı interior olarak ayarlayın. 8 dolu ise 12ye bakın.

Geri
Üst Alt