COMİNG HOME/LEAVİNG HOME ÖZELLİĞİNİ ÖN SİNYALLER İLE KULLANMAK

MSE

Yönetici
İsim
Muhammed Said
Eve geliş(Coming Home) ve evden çıkış (Leaving Home) sırasında sinyal lambalarınız bir süre yanmaya devam eder. 

VCDS programını açtıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek kodlamayı gerçekleştirebilirsiniz.

1- Select

2- 09 Cent. Elect.

3- Security Access -16 > key 31347

4- Adaptation - 10

Sol Sinyal Lambası için:

(8)-Leuchte 0 BLK VL B36-Lichtfunktion C 0 > Value: Coming Home oder Leaving Home aktiv

Ekli dosyayı görüntüle 1552

(10)-Leuchte 0 BLK VL B36-Dimmwert CD 0 > Value: 50

Ekli dosyayı görüntüle 1548

(11)-Leuchte 0 BLK VL B36-Dimming Direction CD 0 > Value: maximize

Ekli dosyayı görüntüle 1550

Sağ Sinyal Lambası için:

(8)-Leuchte1BLK VRB20-Lichtfunktion C 1 > Value: Coming Home oder Leaving Home aktiv

Ekli dosyayı görüntüle 1547

(10)-Leuchte1BLK VRB20-Dimmwert CD 1 > Value: 50

Ekli dosyayı görüntüle 1549

(11)-Leuchte1BLK VRB20-Dimming Direction CD 1 > Value: maximize

Ekli dosyayı görüntüle 1551

Moderatör tarafında düzenlendi:
İşte ansiklopedi sayfalarından biri..

Ellerinize sağlık değerli üstadım 

Eve geliş(Coming Home) ve evden çıkış (Leaving Home) sırasında sinyal lambalarınız bir süre yanmaya devam eder. 

VCDS programını açtıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek kodlamayı gerçekleştirebilirsiniz.

1- Select

2- 09 Cent. Elect.

3- Security Access -16 > key 31347

4- Adaptation - 10

Sol Sinyal Lambası için:

(8)-Leuchte 0 BLK VL B36-Lichtfunktion C 0 > Value: Coming Home oder Leaving Home aktiv

Ekli dosyayı görüntüle 1552

(10)-Leuchte 0 BLK VL B36-Dimmwert CD 0 > Value: 50

Ekli dosyayı görüntüle 1548

(11)-Leuchte 0 BLK VL B36-Dimming Direction CD 0 > Value: maximize

Ekli dosyayı görüntüle 1550

Sağ Sinyal Lambası için:

(8)-Leuchte1BLK VRB20-Lichtfunktion C 1 > Value: Coming Home oder Leaving Home aktiv

Ekli dosyayı görüntüle 1547

(10)-Leuchte1BLK VRB20-Dimmwert CD 1 > Value: 50

Ekli dosyayı görüntüle 1549

(11)-Leuchte1BLK VRB20-Dimming Direction CD 1 > Value: maximize

Ekli dosyayı görüntüle 1551

Peki Muhammet Hocam, Sinyaller farklı kodlanmış ise bunların silinmesi yada üzerine kodlanması gibi bir olumsuz durum söz konusu mudur? Birde sinyallerin yanış şekli nasıldır. örneğin flaşör gibi mi yada Amerikan park gibi mi ? Teşekkürler :)

@Ender Hocam,

Sinyaller farklı kodlanmış bunların silinmesi ya da üzerine kodlama yapılması gibi bir tabirden ziyade, mevcut kodların bu şekilde ayarlanması demek daha doğru bir tanım olacaktır. Mevcut hallerini değiştirmeden adb dosyası (excel) olarak aldıysanız, yapmadan evvel evde ya da araç başında iken gözden geçirebilirsiniz. 

Uygulama sonrası sinyallerin yanış şekli hakkındaki videosunu üstadımız @MSE Muhammed Hocamız paylaşacaktır eminim :)

2 dakika önce, erkanz yazdı:

@Ender Hocam,

Sinyaller farklı kodlanmış bunların silinmesi ya da üzerine kodlama yapılması gibi bir tabirden ziyade, mevcut kodların bu şekilde ayarlanması demek daha doğru bir tanım olacaktır. Mevcut hallerini değiştirmeden adb dosyası (excel) olarak aldıysanız, yapmadan evvel evde ya da araç başında iken gözden geçirebilirsiniz. 

Uygulama sonrası sinyallerin yanış şekli ise şöyledir.

@Ender Hocam ben de videonun yanlış olduğunu fark edip hemen editledim ama gözünüzden kaçmamış :)  @MSEMuhammed Hocam paylaşacaktır eminim. 

:)   s=bigstar

Peki Muhammet Hocam, Sinyaller farklı kodlanmış ise bunların silinmesi yada üzerine kodlanması gibi bir olumsuz durum söz konusu mudur? Birde sinyallerin yanış şekli nasıldır. örneğin flaşör gibi mi yada Amerikan park gibi mi ? Teşekkürler [emoji4]
Orhan hocam Amerikan park ve bu kodlamayı birbirleriyle çakışamayacak şekilde yaptım ama Amerikan parkı kodlamadan sadece bunu yapan birisi için sinyalin sönme durumu çalışmayabilir onu da ekleyeyim o halde.

Amerikan parkta bununla ilgili kodlama sırasını değiştirerek hepsini paylaştım. Bugün size sormuş olduğum durumu ancak yarın test edebileceğim. Hatalı bir durum varsa kısa zamanda düzeltirim. Hatadan kastım da çalışmalarında bir sorun yok ancak siz stemeideki kodlama ile sıfır konumunda sinyallerin Amerikan olarak yandığını söylemiştiniz. Onu deneyeceğim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

@Orhan Hoca

Hocam araçtan indiğinizde CH devreye giriyor ve fotoğraftaki gibi yanmaya devam ediyor. Süresi dolunca hepsi sönüyor. Farklı birşey yapmıyoruz CH&LH sadece.

6daad4db45ec50369013f964f052a11e.jpg

Kapıları açınca da videodaki şekilde aynı farlar gibi yanıyor. Mantık aynı. Nasıl sizde U led yanıyorsa bende de sinyal lambası yanıyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne güzel bipliyor, bizimki maşallah mahalleyi inletiyor :D

Aşağıdaki kanaldan değeri kurz'dan normale alırsan kısık ötüyormuş Eren :)

(3)-Acknowledgement signals-Dauer der Akustischen Rueckmeldung vom Einfachhorn > Value: normal

Aşağıdaki kanaldan değeri kurz'dan normale alırsan kısık ötüyormuş Eren :)

(3)-Acknowledgement signals-Dauer der Akustischen Rueckmeldung vom Einfachhorn > Value: normal

Evet yarın deneyeceğim onu da, eğer gerçekten öyleyse çok iyi olacak. Yarın rahatsız edebilirim seni Abi haberin olsun :)  

@fcsrn

Tamam dostum sıkıntı yok yarına sağ çıkarsam yardımcı olurum :)  

Bir misafirim daha olacak yarın :)

Kodlamayı yaptım ve gayet iyi oldu. Yalnız normal şekilde sinyal verdiğimde on sinyallerin kuvveti düşük geldi bana. 50 yaptığınızdan mi yoksa başka bir durumdan mi. şayet öyleyse 50 değerini 75- 100 Yapsak daha iyi olacak. Malum muayenede eleman bu ön sinyaller zayıf diye takilmayayim. ?

One Life Live it.!!!

Geri
Üst Alt