1.0tsi yağ kaçağı

bf417

Katılımcı Üye

İsim
sedat küçük
Merhaba 2017 1.0 tsi golf aracımın bugün park halindeyken yağ kaçırdığını farkettim araç 27binde, fotoyu çekmeye çalıştım ama kaçan yeri tespit edemedik daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu acaba?

IMG-20201223-WA0007.jpg

Araç rutin servis bakımlıysa servisten randevu alıp inceleme için bırakabilirsiniz aracı.Ya da  mantıklı olan diğer bir seçenek, işin ehli bir ustaya bu kaçağın nereden ve neden olduğunu sorarsanız kısa vakitte araç başında fikir verebilir.

Karter tapası o tarafta yeni yağ bakımı yaptırdıysanız guzel takılmamış veye dizel tıpası takılmış olabilir benimde başıma geldi

@ESBLL @Frkntna araç bakımı 1 ay önce özel serviste yapıldı inşallah basit bir şeydir.

@bf417 büyük bi ihtimalle tıpadandır götürün baksınlar dediğim gibi benimkine dizel takmışlar daha doğrusu parçaları ben almıştım ama söylemediler takarken 2 ay sonra farkettim bende aracı götürdüğümde yeni tıpa aldım değiştirdiler

Salıncakların ordada yağ var gibi yukarıdanda akmış olabilir

@Frkntna tıpayı değiştirtmedik aynısı takıldı ama belki iyi takmadılar

@bf417 oraları önce balata spreyi ile temizleyin ertesi gün veya 2 gün sonra tekrar kontrol edin. Yağ konulurken dökmüş olabilirler veya bulaşmış olabilir...

@bf417 oraları önce balata spreyi ile temizleyin ertesi gün veya 2 gün sonra tekrar kontrol edin. Yağ konulurken dökmüş olabilirler veya bulaşmış olabilir...
Ben de bu görüşe katılıyorum. Bununla birlikte yağ çubuğundan da seviye kontrolü yapılarak motor yağı kaynaklı olup olmadığı konusunda bir fikir daha edinilebilir. Geçmiş olsun...

%99 tapa aynı şey başıma geldi yiv atma yok çatlak yok ama nedense tapadan yağ kaçağı oluyordu servis bi şekilde yağı kesiyordu ama sonraki bakımda tekrar kaçak oluyordu. 3 bakım böyle oldu. Çözüm karteri degistirdim şimdilik sıkıntı yok

özel serviste yağ bakımlarında çok dandik yağ filtresi takıyorlar. o da yağ filtresinin contasından kaçırıyor daha önce başıma gelmişti. ben yağ filtresini man öneririm.

Geri
Üst Alt