Araç teslim almaya gittiğinizde kontrol edilmesi gerekenler rehberi

@silvershadow bu konu çok iyi olmuş, teşekkürler.

O günün heyecanı ile mantığı da yanımızda götürmemiz gerekli durumunun bir kez daha üstüne başmışız. ;)

Golf 7'ye ait kullanm kılavuzunun PDF hali varsa ise okumak, aracı beklerken bilgilenmek isterim. Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz ?

@Golf2013 hocam link için teşekkürler ancak sayfa 404 dönüyor. 

Kusura bakmayın hocam, bu başlık@silvershadow hocamın açtığı başlık, amma velakin tapatalktan ancak böyle paylaşabildim.

Düzenlemeye açıktır sayın yöneticiler [emoji4]

@silvershadow bu konu çok iyi olmuş, teşekkürler.

O günün heyecanı ile mantığı da yanımızda götürmemiz gerekli durumunun bir kez daha üstüne başmışız. ;)

Golf 7'ye ait kullanm kılavuzunun PDF hali varsa ise okumak, aracı beklerken bilgilenmek isterim. Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz ?
Değerli HOcam;

Kullanma kılavuzu için;

Merhaba gercekten cok guzel tavsiyeler. Bu hafta araci teslim alacagiz inşaallah. Tavsiyenizdeki kontrolleri bende yapmaya çalışacağım. Bugün depoya gittik araca baktik. Forumda bahsedilen lastik tarihi ve km kontrolünü yapmadim cunku boyle birseyden haberim yoktu acemilik işte. S.T.ne trafik tescil ve ruhsat işlemlerini kendim yapmak istiyorum dedim. Çünkü bu islemler icin istenen hizmet bedeli işin kendisinden pahali ve uzerine birde 90 TL lik noter vekaketi de var. S.T ise ticari arac olsaydi yada bayi şahıs bayisi olsaydi olabilirbi belki ama bu satislarda olmuyor dedi. Başka markalarda yeni arac alindiginda tercih musterinin oluyorken bu uygulama vw.de gercekten S.T.nin dediği gibi mi acaba bilgi verebilir misiniz.  Teşekkürler 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba gercekten cok guzel tavsiyeler. Bu hafta araci teslim alacagiz inşaallah. Tavsiyenizdeki kontrolleri bende yapmaya çalışacağım. Bugün depoya gittik araca baktik. Forumda bahsedilen lastik tarihi ve km kontrolünü yapmadim cunku boyle birseyden haberim yoktu acemilik işte. S.T.ne trafik tescil ve ruhsat işlemlerini kendim yapmak istiyorum dedim. Çünkü bu islemler icin istenen hizmet bedeli işin kendisinden pahali ve uzerine birde 90 TL lik noter vekaketi de var. S.T ise ticari arac olsaydi yada bayi şahıs bayisi olsaydi olabilirbi belki ama bu satislarda olmuyor dedi. Başka markalarda yeni arac alindiginda tercih musterinin oluyorken bu uygulama vw.de gercekten S.T.nin dediği gibi mi acaba bilgi verebilir midiniz.
Değerli Hocam;

Noter onaylı vekalet olmadan alan dostlarımızın olduğunu duyduğumda bir yaşıma daha girdim.

İmkansız demiyorum bu nedenle.

Ancak trafik tescil işlemleri sizin tarafınızdan yapılabilmesi de ASBİS  bilgi sistemine kayıt yapılmış bir araç için mümkün. İşte bu sisteme erişim şifresi sadece şirketlerde mevcuttur.

Sıkmayın canınızı ufak tefek şeylere Hocam.. yeterince keyif alamazsınız sonraGolf'ünüzden 

Hayırlı olsun şimdiden 

- Sipariş ettiğiniz opsiyonlari bir bir kontrol ediniz orada. Her şey üretim aşamasında takılmış mı diye bakınız(faturada yazmalı ve üretim /tescil etiketinde var olmalı)
sevgili dostlar, aracını teslim alanlar, opsiyonları nasıl kontrol etmemiz gerekir?

pasifik mavi: bakınca görücem :p

cam tavan: bakınca görücem, açıp kapatacağım kontrol için

ergo: bakınca görücem, koltuklarda yırtık sökük var mı kontrol edicem

bi-xenon + led gündüz: bakınca görücem, uledleri yakıcam, başka yapılması gereken var mı?

perde hava yastıkları ve pre-crash: nasıl kontrol edilir?

geri park kamerası: bagaj kapağında galiba, bir de medyadan kontrol edicem

sürüş profili seçme: nasıl kontrol edilir?

...

benim opsiyonlar bunlar, bunların dışında benim almadığım opsiyonlardan mutlaka bakılıp kontrol edilmesi gereken varsa bu vesileyle gündeme getirmiş olayım :)

sevgili dostlar, aracını teslim alanlar, opsiyonları nasıl kontrol etmemiz gerekir?pasifik mavi: bakınca görücem [emoji14]

bi-xenon + led gündüz: bakınca görücem, uledleri yakıcam, başka yapılması gereken var mı?

...

benim opsiyonlar bunlar, bunların dışında benim almadığım opsiyonlardan mutlaka bakılıp kontrol edilmesi gereken varsa bu vesileyle gündeme getirmiş olayım [emoji4]
Hocam teslimdeki arkadas eğer isini duzgun yapan birisi ise, hepsini siz sormadan göstererek anlatacaktir.

Eger cok hassas biri iseniz. (Ya teslimdeki calisan unutursa) diye dusunen. Bence kullanim kilavuzunu okurken kendi opsiyonlarinizi iyice ogrenin. Tutkunuzla karsilasinca eger hatirlayabilirseniz hepsini kontrol edersiniz.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sevgili dostlar, aracını teslim alanlar, opsiyonları nasıl kontrol etmemiz gerekir?

...

benim opsiyonlar bunlar, bunların dışında benim almadığım opsiyonlardan mutlaka bakılıp kontrol edilmesi gereken varsa bu vesileyle gündeme getirmiş olayım :)
hocam teslim ortamı genelde biraz loş olduğu için aracı ilk çalıştırdığınızda xenon dansına bakabilirsiniz. "aşağı-dış-iç-yukarı" şeklinde :)

geri vitese takınca görüntü gelir, sıkıntı olmaz. logo 35-40 derece dönüyor ve kamera çıkıyor bakabilirsiniz

vitesin yanında mode tuşu olacak. basarak seçim yapabilirsiniz ekrandan.

zaten st tüm ayarlara girmenizi sağlıyor tüm alt menülere kadar.

bir tavsiye, xenon açılma zamanını geç yapabilirsiniz. orta ayarda biraz fazlaca açılıyor xenon. gündüz u-led görünümünü baltalıyor :)

...

Değerli Üstadım;

perde hava yastıkları ve pre-crash donanımları faturadan ve servis kitapçığınızın ilk sayfasına yapıştırılan donanım tescil etiketinden varlığı teyid edilir. 

arka hava yastıkları: Arka koltukların yanında da hava yastığı ibaresi olmalı.

Sürüş profili seçme özelliği : Sürüş profili seçme tuşu bulunur vites konsolunun yanında.

Ben gelebilirim teslimata belli mi olur?..

vur deyince öldüren, kılı kırk yaran, her halta burnunu sokan, kraldan çok kralcı, pimpirikli dost olarak yanınızda belki de... :)

Değerli Üstadım;

perde hava yastıkları ve pre-crash donanımları faturadan ve servis kitapçığınızın ilk sayfasına yapıştırılan donanım tescil etiketinden varlığı teyid edilir.

arka hava yastıkları: Arka koltukların yanında da hava yastığı ibaresi olmalı.

Sürüş profili seçme özelliği : Sürüş profili seçme tuşu bulunur vites konsolunun yanında.

Ben gelebilirim teslimata belli mi olur?..

vur deyince öldüren, kılı kırk yaran, her halta burnunu sokan, kraldan çok kralcı, pimpirikli dost olarak yanınızda belki de... :)
keşke gelsen,

hem @erkanz kardeşim, hem sen, o teslimat nasıl olur biliyor musun,

offf of offff

:)

sonra önce yemeğe gideriz mavişle, sonra test ederiz kurcalarız...

Geri
Üst Alt