Start Stop Hatası

@Musaaksoy simdi gittim araci calistirdim ogzogz hocamin syldgini yapmak icin ne hata var nede baska bisey kendiliginden duzelmis

@41HU367  ben aracımı ilk aldığımda böyleydi.Akü zayıftı.

Akü olduğunu da biliyordum fakat garantisi devam ediyordu aracın, servise götürdüm start stop çalışmıyor kullanamıyorum dedim. 2 gün araç doğuşta kaldı mevcut aküyü şarj edip vs denediler olmadı ve sıfır akü ile değiştiler.

Eğer garantiniz devam ediyor ise serviste ücretsiz değişim yaparlar :)  

(aracım 2016 ocak sonu trafik çıkışlı, 2020 ocakta değişti sanırım akü) 4 yıl idi garanti.

@Musaaksoy simdi gittim araci calistirdim ogzogz hocamin syldgini yapmak icin ne hata var nede baska bisey kendiliginden duzelmis
Muhtemelen arkadaşların da dediği gibi akü kaynaklı olabilir. Tam emin olmamakla birlikte hava sıcaklığı ile akü de ters orantı var. Daha soğukta daha güçlü marş basması gibi. Bi bakmışsınız sıcaklık yüksek ama marş yok. 

Kullanımınız az ise bu şekilde uyarı olmuş olabilir. Aslında akü zayıf vs. de uyarı yazması lazım ama genellikle sürpriz yapıyor bittiğinde. 

En kısa zamanda bi akü ölçümü yaptırın. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
birebir aynı durum, 

akü zayıflamış ilerde daha sık hata vermeye başlıyor ve star stop hiç devreye girmiyor aynı durum ablamın aracına da olmuştu 2-3ay star stop hatası ile çalışmadan gezdi sonra 1600tl ye akü değiştik düzeldi 

@41HU367 hocam, büyük bir olasılıkla akünüzün ömrü bitmiştir. 2016 çıkışlı aracımla Temmuz ayında aynı sorunu bende yaşadım. Araca yeni bir akü taktıktan sonra sorun ortadan kalmış oldu. Yaklaşık 5 aydır start/stop sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

@Brockline marka olarak varta.

Model olarak aracınızda daha önceki akü nedir? Daha önce değişim yaptırdınız mı? Memnuniyet durumu? Araç modeli? Akü tipi nedir?

@ogzogz hocam meraba benim aracimda star stop hatasi veriyordu ışıklarda beklerken özellikle star stop devreye giriyor bira beklemeden sonra epc lambasi yakıyordu akü dediler denedik aynı sitedeki gibi oldu ama daha sonra ışıklarda aybi hatayı tekrar verdi beyinden hatayı sildirmemmi gerekiyordu acaba@muhammedakgunes 

Benim araç 2014 1.2 tsi manuel comfortline. 2019da Varta 60ah efb akü takılmış aküden yana sorun olduğu düşünmüyorum en son 2 ay önce ölçtürdüm akü durumu çok iyi çıkmıştı. Fakat buna rağmen aylardır start stop hatası alıyorum. Akü harici başka neyden kaynaklanabilir vcds ile kontrol ettiğimde herhangi bir hata kodu da görünmüyor

Konu benzer olduğu için yeni konu açmak istemedim.
Geçen kış ayında aracım zor çalışmıştı servise götürdüm akü çok zayıf demişti ama herhangi bir uyari vermemişti araç ayni zamanda buji de değiştirdik. Son bir aydır da akü zayıf uyarısı alıyorum ama ışıklarda start stop çalışıyor kısa mesafe gitsem bile ışıklarda start stop çalışıyor ve akü değeri yüzde 80 yüzde 70 gösteriyor. Son iki gündür sabahlari hareket halindeyken de start stop arızası verdi. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu akü değişimi yapsam sorun duzelir mi yoksa başka bir sıkıntı mi var?

Benim araç 2014 1.2 tsi manuel comfortline. 2019da Varta 60ah efb akü takılmış aküden yana sorun olduğu düşünmüyorum en son 2 ay önce ölçtürdüm akü durumu çok iyi çıkmıştı. Fakat buna rağmen aylardır start stop hatası alıyorum. Akü harici başka neyden kaynaklanabilir vcds ile kontrol ettiğimde herhangi bir hata kodu da görünmüyor
Ayni model ayni arac bende de var hocam benim aracin en son ne zaman aküsü değişmiş bilmiyorum fakat son bir kac gündür start stop hata uyarısı veriyor bendede..biraz ısınınca motor geciyor genelde..siz cozebildiniz mi acaba sorunu ?

Geri
Üst Alt