Start Stop Hatası

41HU367

Üye
İsim
YLDRM41
Arkadaslar herkese iyi aksamlar sabah arabayi calistirdigimda ekranda start stop hatasi verdi arabada gidisinde bi sorun olmadi 2km yol gittim.gun icinde araara calistirdim herseferinde tekde calisti fakat ekranda hata vermeye dewam etti.basina boyle bi sey gelen veya bilgisi olan arkadaslardan yardimlarinizi bekliyorum.

20201220_162723.jpg

20201220_162703.jpg

Akünün bittigine işaret olabilir bendede aynısı oldu 10 gün sonra araba hiç çalışmadı akü bitmişti 

@41HU367 direksiyonu tam sağ tam sol yapınca geçmiyor mu? Bir de start stop devreye girmiyor değil mi?

Ustadim

Soguklar akünün bas dusmani

Her gun aktif kullanmıyorsanız akü zayiflamis olabilir

Sarj ettirin aküyü yada bir elektrikcide sağlık durumuna baktirin

Full sarj sonrasi start stop calismasi lazim

Akünüze bakın. Muhtemelen akü bitmiştir. İlerleyen günlerde araç zor çalışmaya başlayacak ve bir gün hiç çalışmayacak, bilginiz olsun

@ogzogz onu denemedim biraz sonra bideneyeyim calistirdiktan sonra mi tam sag tam sol yapmam gerekiyor

@HONEY eylul ayindan beri hergun kullaniyorum araci ama kisa mesafe 2km git 2km gel. 

@41HU367 benim de 2015 model aracım var hocam, 2020 kışında ben de akü değiştirdim, başıma gelenleri anlattım. Muhtemelen sizin de başınıza gelecek. Çok beklememekte fayda var. Malum araç elektronik ağırlıklı 

Geri
Üst Alt