18" lik Pretoria Jantlar Hakkında

pretoria

Üye
İsim
pretoria
Merhabalar. 1,5 yıl, dy407 kodlu arıcıoğlu üretimi 17" lik pretoria jant kullandıktan sonra 18" pretoria arayışına girdim. Belki çok çeşidi vardır ama benim karşıma iki çeşit jant çıktı. Biri tr, diğeri çin üretimi.

Arıcıoğlu'na sordum; sahibinden ilanlarındaki dy409 kodlu 19" lik pretoria jant kendi üretimleriymiş. Dy408 kodlu 18" olan ise tr üretimi fakat kendi üretimleri değilmiş, 18" lik pretoria üretimleri yokmuş. Bu arada, 19'luk takanları hemen tebrik edip; güle güle, kazasız belasız kullanmalarını diliyorum, ben cesaret edemedim🙂

Bu iki çeşit 18" lik pretoria jantın resimlerini aşağıya koyuyorum. Takmayı düşünenler olursa karşılaştırabilirsiniz. Aralarında belirgin farklar var.

Bu iki jantı kullanan forumdan arkadaşlarım @muratozcetin27 ve @Omer58, bu süreçte verdikleri bilgilerle bana çok yardımcı oldular.

Tr üretimi olan:Screenshot_20201220-000553_Gallery.jpgScreenshot_20201220-000622_Gallery.jpg

Çin üretimi olan:Screenshot_20201219-221211_Gallery.jpgScreenshot_20201220-000638_Gallery.jpg

Ustam ben  18 yerli üretim kullandım balans sorunu yaşadım en son söktüm attım 15 tane balans kurşunu yapıştırıyor lastikçi yinede balans yapıyordu lastikdendir dedim lastik değiştim yeni aldığım lastikdede yaptı bence 19 takın arıcıoglundan alıp 

19 konfor kaybı yaşatır ama proteria için 19 cuk diye oturuyor. Ayrıca arıcıoglu üretimli jantlarda sorun pek duymadım...

balans sorunu vs konusunda yorum yapamayacağım fakat yerli üretim et40, çin üretim et45 diyor. yerli üretimi takarsanız jantın dışa çıkıklığı abartı gibi gelebilir :) et45 bu anlamda bi tık daha önde gelir benim için. ama tabi çin malı olan balans falan tutmuyosa dışarı çıkık da olsa yerliyi tercih ederdim :)

@mustafacagri ben arıcıoglundan aldım balans sorunu yaşadım yerli ama bizim üretimimiz değil dediler 3 kere gittim balans icin hatta son gittiğimde iade alın diye tartşdım almadılar 

@pretoria hocam hayırlı olsun tekrardan kazasız belasız iyi günlerde kullanmanız dileğiyle 

Bendeki yerli üretim et 45 olan 18 pretorialarda çok şükür balans problemi yok

Ustam ben  18 yerli üretim kullandım balans sorunu yaşadım en son söktüm attım 15 tane balans kurşunu yapıştırıyor lastikçi yinede balans yapıyordu lastikdendir dedim lastik değiştim yeni aldığım lastikdede yaptı bence 19 takın arıcıoglundan alıp 
Çin üretimi olanı tercih ettim ben. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Türkiye üretimi olan nedense görüntü olarak içime sinmedi, orjinal pretoria'ya benzetemedim.

@pretoria hocam hayırlı olsun tekrardan kazasız belasız iyi günlerde kullanmanız dileğiyle 

Bendeki yerli üretim et 45 olan 18 pretorialarda çok şükür balans problemi yok
Çok sağol hocam. Eyv.

Sen de gördüğüm kadarıyla gti tampon takmışsın. Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullan.

Golf 7,5 için hangi pretoria jant önerirsiniz. Müsait olduğumda değiştirmeyi düşünüyorum ama tam karar veremedim açıkçası yazılanları okuyunca 

Golf 7,5 için hangi pretoria jant önerirsiniz. Müsait olduğumda değiştirmeyi düşünüyorum ama tam karar veremedim açıkçası yazılanları okuyunca 
Mrb. Fikir vermesi için, orjinal 19 inçlik pretoria jantın resmine yakından bakın isterseniz.Screenshot_20210119-233424_Gallery.jpg20210119_235324.jpg20210119_233609.jpgwheels-golf7-volkswagen-5-spoke-r-light-alloy-whee-23450-xl.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt