Vcds kodlama sonrası Start-Stop arızası [Çözüldü]

samet602

Üye
İsim
Samet
Merhabalar, 

Vcds ile uğraştığıma pişman oldum gibi. Geçen hafta 03 ABS, 19 GW modüllerinde bazı değişikler yaptım sonrasında aracı ilk çalıştırdığımda "Hata Start-Stop" uyarısı aldım.Start stop sonrasında çalışıyor fakat ilk çalıştırmada bu hatayı alıyorum.

Tüm yaptığım değişikleri geri almama rağmen hata devam ediyor.Akü kutup başını söküp resetleme yapsam çare olur mu? Destek olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

image.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yaptığınız degisikler oncesi yedek aldiniz mi yada degistirdiginiz yerleri not aldiniz mi?

Normal sartlarda onemli bi retrofit yapmadiysaniz Abs ile asla oynanmaz, zaten vcds abs kodlarini da vermez, orada ne değişiklik yaptınız?

Kutup basi vs onlar sonuc vermez, eski kodlamalari bilip duzenlemeniz gerekir.

Valla sizdeki iyi cesaret attığınız resme baktımda kurcaladığınız yerler önemli yerler.

Start stop voltajını değiştirerek devre dışı bırakın o zamanda hata verecekmi bi bakın forumda kodlama kısmında nasıl yapılacağı var.

Engineer modda bakmak lazım arızanın detaylarına 

geçmiş olsun, keşke yedeklerini alsaymışsınız..

ben ne değişiklik yaparsam yapayım ya ekran resmi yada videosu alıyorum, ne olur ne olmaz diye

Tekrar merhaba,

Değerli yorumlarınız için teşekkürler, bugün gün boyu uğraştıktan sonra çözümü buldum. ABS ile alakalı olduğunu düşünürken engine kodlamalarında TCS ile ilgili opsiyonu aktive etmişim. Bunu inactive ettiğimde problem düzeldi. 

İleride bir arkadaşın başına gelirse diye konu olarak kalsın istedim. Herkese iyi forumlar.

@samet602 vcds ile kodlarken kanalların bazıları birbirine çok benzer dikkat etmek lazım bence lazım olmadıkça oraları çok kurcalamamak lazım audisi olan bi arkadaşın hoşuna gitmiş sağı solu kurcalamış kodlamış en son çekiciyle servisin yolunu tutmuş :)  

Geri
Üst Alt