Elektronik el freni problemi

murat_ds89

Üye
İsim
murat düşünceli
Arkadaslae herkese iyi geceler, 2014 comfort 55 bin km de manuel 1.2 tsi yim var. Özellikle sabahlari, bazen gün icinde el freni kendini salmiyor. Ayni durumu yasayan var mi ? Bu bir ariza midir yoksa degistirmem gereken birsey mi var ? 
Tecrübelerinizi paylasir misiniz ?

Not: Aracimi sürekli autohold ta kullaniyorum.

Arkadaslae herkese iyi geceler, 2014 comfort 55 bin km de manuel 1.2 tsi yim var. Özellikle sabahlari, bazen gün icinde el freni kendini salmiyor. Ayni durumu yasayan var mi ? Bu bir ariza midir yoksa degistirmem gereken birsey mi var ? 
Tecrübelerinizi paylasir misiniz ?

Not: Aracimi sürekli autohold ta kullaniyorum.
Ufak yokuşta 3 defa benim de başıma geldi, hatta aracı stop ettirdim üst üste. Kullanmayı bırakmıştım, sonra debriyaj baskı balata değiştim aradan bir seneyi geçmiştir tekrar kullanmaya başladım.

Aşağıdaki konuda bir üyemizin deneyimi de şu yönde olmuş.

"Arka diskler ve balatalar değiştikten sonra AUTO-HOLD fark edilir derecede hassaslaştı, ileriye doğru atmıyor eskisi gibi. Aynı sorunu yaşayan arkadaşların bilgisine."

Benim disk ve fren balataları hiç değişmedi, ya sizinki kaç yıllık & kmlik ?

Ya da debriyaj baskı balatanız ne durumda?

Düz yolda ayağınız debriyajdayken hafif gaza dokununca bırakıyor mu, yoksa debriyajdan yavaşça kaldırırken kendinin bırakmasını mı istiyorsunuz siz ?

Ben böyle de yapıyorum bazen hafif yokuş varsa bırakmıyor. Hatta hızlı yaparsam bir tırrrrr sesi dahi geliyor abs sesine benzer bir ses; ama çok rahatsız edici...

@Kysr038 Hocam bnm araç DSG 50 bin bakımında değişti bu parçalar, daha önce değişmedi. Parça değişiminden sonra fark ettiklermii yazdım zaman ilerledikçe eski haline yine döner mi görücem. Fakat dediğim gibi hissedilebilir derecede değişti auto-hold tepkisi.

@Kysr038 hocam, baski balatam iyi durumda diye dusunuyorum cunku gecen sene 32 bin km de aldim. Eksperde motor performansi %97 cikmisti. Baski durumu kötü olsa bu deger cikmaz. 1 senedirde yalnizca ben kullaniyorum ve bir problem yasamadim. Sadece su ara ara salmama problemi canimi skiyor. Sabah ise gidicem araba kafa kaldiriyor ama salmiyor, disaridan bakanlar el frenini indirmeyi unutmusum gibi muamele yapiyorlar 😂

Hocam, emniyet kemeri takip çıkarmak veya hiç takmamak ve arac calisirken kapıyı açıp kapatmanız bunu etkiler biliyorsunuz değil mi ?

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt