Spor yay mı soğuk pres mi sorunsalı

Evilhard

Üye
İsim
Mehmet
Merhaba. 2015 midline plus golfumuze 17 pretoria&nokian waterprof 225/45/17 takıyorum. Haliyle çamurluk biraz açık kalacak ve kötü duracak.
Amacim sadece o hoş olmayan camurluk boşluğunu biraz almak.
Konfor ve güvenlik önceliğim.

A)Orjinal yaylari biraz pressletmek mi
B)Spor yay mi

Yay ise makul ve orjinal kadar iyi olan ne önerirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyorum forumdaşlar:)

Mi 10 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Evilhard Zevk ve tercih meselesi ama Pretoria’nın 19” harici kendini göstermediği genel kabul görmüş bir durum. Almadıysanız önce 17” takılan araçlara bakmanızı öneririm. 17” jantta çamurluk arasını kapatmak için yay değişikliği işine girmek teknik olarak çok mantıklı değil bana göre ama illa değiştirecekseniz iki seçenek arasından benim tavsiyem spor yay.

[mention=21637]Evilhard[/mention] Zevk ve tercih meselesi ama Pretoria’nın 19” harici kendini göstermediği genel kabul görmüş bir durum. Almadıysanız önce 17” takılan araçlara bakmanızı öneririm. 17” jantta çamurluk arasını kapatmak için yay değişikliği işine girmek teknik olarak çok mantıklı değil bana göre ama illa değiştirecekseniz iki seçenek arasından benim tavsiyem spor yay.
Aldım. Ben de yakışmayacağını düşünüyordum ta ki görene kadar:) zevk meselesi tabi. Orjinali 15 olduğu için 17 takınca hatri sayilir bir aralık olacak çamurlukta mecburen iki yoldan biriyle alcaltmam gerekecek

@Evilhard Doğrudur hocam, hayırlı olsun o zaman şimdiden. Önceliğim konfor ve güvenlik demişsiniz. Güvenliğiniz için soğuk presi kesinlikle güvenilir bir yere yaptırın ya da kaliteli bir spor yay takın. Konfor olarak mutlaka bir kayıp yaşayacaksınız ikisinde de. Ama sanıyorum spor yay presten bir tık daha konforlu olacaktır. 

Yayınızı presletmek arabanıza yapacağınız en büyük kötülük olur. İlla görüntüyü ve sertliği-yumuşaklığı değiştirmek istiyorsanız, iyi bir markanın yayını alıp değiştirebilirsiniz.

Yayınızı presletmek arabanıza yapacağınız en büyük kötülük olur. İlla görüntüyü ve sertliği-yumuşaklığı değiştirmek istiyorsanız, iyi bir markanın yayını alıp değiştirebilirsiniz.
Var mıdır önereceğiniz bir marka

Kendim tecrübe etmedim ancak Golf 7-7.5'lar için en çok tercih edilen ve memnun kalınan marka eibach diye biliyorum. Kullanmış olan arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaklardır.

Benim yorumlardan gördüğüm kadarıyla ön-arka dengeli bir alçalma için benzinli araçlarda eibach, dizel araçlarda vogtland tavsiye ediliyor. 

@Evilhard eibach en konforlusudur voglantda bi Tık altı ama eşit düşürür h&r de olabilir yol tutusu çok daha iyiymis 

[mention=21637]Evilhard[/mention] eibach en konforlusudur voglantda bi Tık altı ama eşit düşürür h&r de olabilir yol tutusu çok daha iyiymis 
Anladim eibach ben de cok duymuştum. Eşit düşürmek de bir marifet sanirim yaylarda
bunu da öğrenmiş olduk. Cok teşekkürler arastiracagim bu markalari

forumda Fr yayları da takanlar oldu. yorumlarını paylaşırlarsa buradan ...

Sizin için hem makul, hemde konforlu olması açısından. Leon fr yayı takmanız daha mantıklı olacaktır. 

Geri
Üst Alt