Bi-Xenon Basic Işık Şiddeti?

Terms

Paylaşımcı Üye

Araç
Golf 7 1.4 TSI 125 DSG Highline
Arcımı 2018 30 kasım ve 2020 30 kasımda Tüvtürk muayenesi yaptırdım.

• 2018 de sadece ön kapı camları filmli hafif kusurlu geçtim.
  • 2020 de Motor no okunmuyor, Camlar filmli ve kısa far ayarsız hafif kusurlu geçtim.

Kısa far nasıl ayarsız oluyor anlamadım, motor numarası nasıl okunmuyor onu hiç anlamadım.

Neyse benim asıl merak ettiğim ışık şiddeti.

2018
Uzun 63,7 - 61,7 lux
Kısa 24,8 - 30,8 lux iken

2020
Uzun 44,1 - 53,7 lux
Kısa 19,6 - 27,7 lux

Nasıl olabilir?
Ben comming/lieving home hiç kullanmam ve menüden kapalı.
2 muayene arasında farlar 15-20 saat yanmamıştır çünkü gece yolculuğu yapmam.

Normal olarak ışık şiddeti kaç Lux olmalıdır Bi-Xenon Basic farlı araçlarda?

Lux değeri nedir bilmiyorum ama, benimde muyaneden far ayarları bozuk olarak geçmişti. ( Araç 2016 model) Bende sizin gibi şaşırmıştım, çünkü yeni araç farlarla hiç bir şekilde oynama vs. de yok. Ayrıca serviste de bakım sırasında farlara hiç bakmıyorlar demekki, değiştir yağı, filtreyi gönder gitsin.

Motor no okunmuyor diye yazmayan yoktur herhalde :) ,  nerden bakıyor da okunamuyor?!  motor numarası adamların okuyacağı yerde değilde bundan dolayı okumuyorlar gibi geliyor bana.

@Zafer Zafer hocam benim gittiğim servis far ayarlarını kontrol ediyor. Bir cihazla karşısına geçip ayarlama yapıyorlar. Bir önceki muayenede de aynı ayar vardı sorun yoktu, şimdi aynı ayar sorun var.

Motor numarasını bence hiç bakmadan okunmuyor yazıyorlar.

Şöyle bir durumda benim dikkatimi çekmişti.  Örneğin araçta sadece şoför varken kısa farlar 25metreyi gösteriyorsa, araç ful yüklü iken daha kısa mesafeyi gösteriyor gibi geldi bana. Far yükseklik ayarı arka tekerin orda diye biliyorum, yüklü durumda arabanın arkası aşağı oturduğunda farlar yukarı dikilmesine diye bir miktar aşağı indiriyor ( Normal farlarda el ile yapılan ayar gibi)

Bu durumda aracına spor yay takan arkadaşların far ayarlarının bozuluyor olması gerekir! mi?

Cihazlarinin kalibrasonu bozuk bu kadar basit :)   Uzunlar ayni olmaliydi en azindan... 2018 daha gercege yakin bence

Moderatör tarafında düzenlendi:
Motor numarasını nasıl okuyamıyorlar bilsek 🤭

@Terms far ayarı sağlamdır raporu verdikleri araç ben görmedim .

adamların kendi cihazları bozuk ?  kaç yılda bir bu cihazları  bakıma sokuyorlar  onları kim denetliyor ? kendi kendilerini mi denetliyorlar ? devlet mi onları denetliyor (sanayi ve tic. bakanlığı???) belli değil . 

düzen böyle TR de . 

tüvtürke ceza kesildi ? diye bir haber olabilir mi ? devlet parasını almış satmış  özele ...  denetlerse ayıb olur mu ? bence ayıb olur . 

Motor numarasını nasıl okuyamıyorlar bilsek 🤭
ben bir kere Rusya da muayeneye şahit oldum. görevli( devlete ait birim de!) her aracın neresinde yazıyor biliyor, çubuk ucunda ayna ile bakıp okuyorlar, okuyamazsa onay vermiyor zaten. 

bu kadar basit

@Terms far ayarı sağlamdır raporu verdikleri araç ben görmedim .

adamların kendi cihazları bozuk ?  kaç yılda bir bu cihazları  bakıma sokuyorlar  onları kim denetliyor ? kendi kendilerini mi denetliyorlar ? devlet mi onları denetliyor (sanayi ve tic. bakanlığı???) belli değil . 

düzen böyle TR de . 

tüvtürke ceza kesildi ? diye bir haber olabilir mi ? devlet parasını almış satmış  özele ...  denetlerse ayıb olur mu ? bence ayıb olur . 
WhatsApp Image 2020-12-16 at 10.52.49.jpeg
2018

Ekli dosyayı görüntüle 839693449_TV2020.jpg.5f4e2d5aad449db1881642a18513acb4.jpg
2020

Ben bir önceki muayenede farla ilgili hiçbir sorunla karşılaşmadım. Motor numarası ile alkalı da.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt