Golf 8 fiyat tahmini?

Hadi çok mantıklı fiyatlalarla  geldi diyelim mk8

Mk8 Dsg ler octavidaki gibi e-tsi gelmesi durumunda duraksama yaşayacaklar var mı? 

Yada e-tsi xxx bin

Klasik tsi xxx bin den 15 bin daha ucuz

Seçim ne olurdu ?

Bir dosta octavia düşünürken tamam fiyat beklentiden yine +20 bin fazla ama hadi ocakta 20 daha düşüp 320 ye verseler e-tsi nedeniyle bi isteksizlik var bizde.

Hibrit / batarya / elektrik motoru bunlarla uğraşmak istenmiyor ? Ya da açıkça söyletim bunlar için de yıllar boyu doğuşa biat etmek ağır esaret. Dsg den sonra bide bunun içinmi servislere teslimiyet olacak

Hadi çok mantıklı fiyatlalarla  geldi diyelim mk8

Mk8 Dsg ler octavidaki gibi e-tsi gelmesi durumunda duraksama yaşayacaklar var mı? 

Yada e-tsi xxx bin

Klasik tsi xxx bin den 15 bin daha ucuz

Seçim ne olurdu ?

Bir dosta octavia düşünürken tamam fiyat beklentiden yine +20 bin fazla ama hadi ocakta 20 daha düşüp 320 ye verseler e-tsi nedeniyle bi isteksizlik var bizde.

Hibrit / batarya / elektrik motoru bunlarla uğraşmak istenmiyor ? Ya da açıkça söyletim bunlar için de yıllar boyu doğuşa biat etmek ağır esaret. Dsg den sonra bide bunun içinmi servislere teslimiyet olacak
HYbrıt konusunda  been toyotacıyım adamlar kaç yıldır bu işi  heem çok verımlı  hemde kalıtelı yapıyor.  Bunusamımıyeetımlee soyluyorum  araç olarak toyotanın corolla  sını 1 aaydan fazlaa kullanmıstım memlekette trabzonluyum koylerede cıktık vallaahı sessıs ve  cok ıyı  gıdısı  vardı aracın japonlar  bozulma  konusunda  wv  gore daha ıyı ısleer yapıyor servıste kazansın demıyorlar eger tercıhım hybrıt bır araba olsaydı bunu  toyota olarak seçerdım.

Güncel mk7 1.5 tsi golf şehirici kitap değeri 6,6

1.5  e-tsi octavia şehirici kitap değeri 5,9 

Sıkletler aynı octavia daha ağır değil

%11 ekonomi için ? Amorti hesabı yapmak lazım 

Benzin / dizel gibi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Güncel mk7 1.5 tsi golf şehirici kitap değeri 6,6

1.5  e-tsi octavia şehirici kitap değeri 5,9 

Sıkletler aynı octavia daha ağır değil

%11 ekonomi için ? Amorti hesabı yapmak lazım 

Benzin / dizel gibi
Çok doğru ve üzerine birkaç yıl sonra oluşabilecek batarya değişim maliyetini de katmak lazım.

@Kysr038 

Öğrenmek lazım tabi ? Hibrit bataryanın 

Fix değişim periyodunu ?

Fiyatını ?

İyi niyette müşteriden ne isteyecekler?

Bizim efb Sebanglar gibi 1 yıl 10 ayda biterse tümden asab bozar.

Son zamanlarda aptal-aptal fiyat politikasi izleyen 3 tane marka var:

Skoda

Citroen

Peuogot

+Suzuki'yi de ekliyebiliriz belki

2021 bu markalara haddini bildirecek, benim tavsiyem bu markalardan bu aralar uzak durulmasi, fiyatlari düsmek zorunda, zarar ettirebilir

370 bine 1.5 A3 sedan varken Allah askina kim skoda octaviya'ya bu paralari verir, tipis tipis fiyatlari geri cekecekler...

2020'de piyasaya baktilar ne fiyat koysalar iyi gidiyor, devam edecegini zannediyorlar, en son piyasa koyar, anlamalarina az kaldi
Hocam genel olarak yorumlarınıza katılıyorum fakat eski kasa, teknolojisi ve alt yapısı 7-8 yıllık, arka tarafı klostrofobik, küçük bagajlı a3 sedan yerine dolu dolu yeni octavia'yi tercih ederdim şahsen.

he bu fiyatlara düz sedan aile otomobili olarak alt ötv diliminde corolla bulunabilirse en mantıklı o olurdu ayrı konu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ahmet306 A3 sedani bende sevmiyorum, kesinlikle katiliyorum ama sonucta Audi, premium marka.

Diger taraftan Skoda ucuz bir araba, algisi öyle ama fiyati premium ile ayni fiyat, acikcasi c segment skodaya 300-350 bin lira vermem.

Dikkat cekmek istedigim bayilerin yaptigi cakallik

Bu cakallik fazla sürmez, arabalar sadece galericilerin, al-satcilarin degil ayni zamanda bayilerinde elinde patladi

Simdi burasi cokomelli:

Bu arabalar bu fiyatlara satilmaz, satilacak yer yok, alan arabasini aldi, altindan gelen para arabalara - evlere gitti.

Hocam mesela yarin gittiniz bayiye %80 ötv ile 320 bine octavia aldiniz

Arabalari satamayan bayiler indirime gidip %50 ötv dilimine sokarsa octavia'yi, sizin 60-70 bin lira buhar olur

Malum arabami sattim, araba alicagim icin bayagi geziyorum bayileri, telefonla ariyorum

2008 gt benzinli, liste fiyati 393 bin lira, indirimli 373 bin lira, firsat araci 357.500 lira, bayide pazarlik yaptim 335 bin liraya birakiyorlar

Saticiya %50 ötv'ye sok alirim dedim, olmaz abi dedi, 2-3 aya olur dedim, zorlasam o arbayi 320 bine alirim ama genede bu fiyata zarar edecegimi düsünüyorum

Ben ilk önce mk8'i bekliyecegim, mayisa kadar beklerim, bence euro bazinda fiyatlar düsecek, cünkü bayilerin kar marji cok fazla, buradan feragat etmek zorunda kalacaklar eski yillardaki gibi

Tabiki YTD

@krym Bu ötv diliminin arasındaki farklar olayı çok bozdu. matrah değerlerinde arada kalan araçları almak ta sahip olmak ta riskli.

2021'de matrahlarda güncelleme olursa octavia'nın en azından alt donanımlarını çok rahat %50ye sokarlar.

dediğinize katılıyorum geçen sene gelen o araç alım furyası bitti, artık lüks araçlar dışında %80lik araç satmak zor, aslında satışlar dramatik azalırsa hükümet ötvyi düşürebilir, fakat bu seferde katı bir ithalat karşıtlığı var, daha geçen gün 300bin üzerindeki araçlarda taşıt kredisi taksit sayısı düşürüldü. yani hükümet araç satılsın istiyor fakat pahalı ve ithal araçları satılsın istemiyor.

bu durumda olan yine bize oluyor, tamam belki üreticiler karlarından fedakarlık edip alt ötv dilimine sokacaklar araçları fakat donanımların orasından burasından kısarak getirmeye başlayacaklar. avrupada sürüş asistanları ve güvenlik donanımları artık standart iken, hibrit veya elektrikli araçlar standartlaşmaya başlamışken bizde hala bunların üst donanımlarda bile opsiyonel olmasının en önemli nedeni yüksek ve matraha göre değişen ötv olması.

Bayilerin elinde sıfır arac yok ken bir gece ansızın 30 ağustos gecesi otv de güncellemeye gidildi...

İthalat durmuş dünya salgınla uğraşıyor bayilerde araba yok otv...

neden tapılır bu zam??? 

Deprem vergisi geçici geldi kalıcı oldu 20 yıldır tek gelir kaynağı olmayı başardı....

Galerici dostlar 1 gecede ortalama 50 bin koysun  vatandaşa sunsun diye mi yapildi acaba....

başka açıklama yok sanirm ..

Bizim vatandasimizda ne güzel tek dert arabaymis gibi 3 kuruşluk arabayı yaptık 350 400 bin:)...

Devletin ne yapmaya çalıştığını çözemedim bu saatten sonra çozemem de o yüzden yorumsuz...

Tek diyeceğim araciniz varsa değerini bilin 1-2 model yükselmeyi versin araciniz yoksa da ayagi yerden kesen tarzda mütevazi bir araç tercih ediniz 

Yetkililer dahil tüm fırsatçılar mecbur kalacaklar ve ev=araba sacmalıgı son bulacaktır die düşünüyorum...

Mk8 fiyatına gelince muhteşem ocak denir lasman fiyat denir şu denir bu denir fiyat 279 bin hayırlı olsun almazsak 250 bin 

Yatırım tavsiyesi dır....

Tavsiyeye herkez uyarsa arz talep doğrultusunda fiyatlanir her ürün 

Bi kılıf uydurur 250 ye düşer de...

Ben yine gider imkanları zorlar kimse de yokken  alırım şeklim olur 

Havası yeter 30 birimlik arabayi 350 birime alayım akraba eş dost şöyle bi baksın... ( bu nerenin ..... die :))) 

Ben aracımdan memnunum 2014 den beri 110 bin km kahrımı çekti 

(Sanırım sıra bizde....

kahır çekme sırası antifiriz dert doldu servişte devirdaim değişti G12 antifiriz ve su kabi değişti 2.205.87tl verdik ama ne yazık ki halan daha eksiliyor akan yeri de bulamadık hava yapmıştır normal die eklediler antifiriz gönderdiler hayırlısi bakalım gülü seven dikenine katlanır...) 

Göz yaşı değil ki sileyim gözüm olmus tutkum olmuş...

Aracı olmayana tez zamanda araç nasip olsun aracı olan da aracının kıymetini bilmesi nasip olsun...

@Mmt0634 babamın astrasında soğutma suyunun kapağını tam kapatmadıgımızdan bidonda antifiriz kalmamıştı doldurduktan sonra bir iki kez daha eksilme yapmıştı eklme yaptıktan sonra kesildi. 

Çok teşekkür ederim hocam...

Serviste de sizin yazmış oldunuz gibi açıklama yaptılar umarim problem yoktur...

300 bin liranın altı zor gibi baz fiyatı. Fiyatların düşeceğini de düşünmüyorum. Çünkü yeni bir vergi yada yine ÖTV KDV oranları yükselebilir. Yurtdışı olaylardan dolayı dolar euronun yükselmeyeceğini de söyleyemeyiz. Geçen sene aynı dönemde araç fiyatları belli suanki fiyatlarda belli. Her geçen sene fiyatlamalar yükselmeye devam ediyor.

Golf 8 bu gidişle Türkiye'de satilmicak herhalde, yurtdışında eskitti bile adamlar.

Geri
Üst Alt