Sıvı Kaçağı (Termostat Kütüğü)

Rx7

Üye
İsim
Yasin
Selamün aleyküm herkese iyi günler. 
Aracımda sıvı kaçağı vardı. Ustaya götürdüm. Termostat kütüğünden dedi. Değişmesi gerekiyormuş. 1300 tl fiyatı varmış.
Daha önce başına gelen oldu mu? Tamir oluyor mu acaba bu parça. @forzaGilles

FE8B6B7A-B9E9-468E-BA14-F46AFDE5D95C.jpeg

kardeşim maddi durumun varsa değiş yoksa tamiri var elbet senin usta haliyle para kazanmak istiyor kütüğü birleştiği yere yani plastik yuva ile metal yuvanın arasına keçe kes sıvı conta ile besle orayı aracı çalıştırma ve su koyma donmasıni bekle 2 3 saat tamamdır. sende yapabilirsin 

• Beğen
Tepkiler: Rx7
Upvote 0
tabi kütüğün kendisinde gövdesinde çatlak vs yoksa büyük ihtimalle de bağlantı yerinden sıziyirdur 

Upvote 0
Şu an anlaştık ustayla rakamda bakalım değişim yapılıyor. Garantide verdi. Orjinal parçayla değiştiriyoruz. 
tapa mı ne varmış içinde. O patlıyormuş kronik denildi. Araç 2015 1.4 tsi 68.500 km de. 

Upvote 0
@Rx7 ben ilk kez duydum kronik olduğunu hocam normal su koymayın araca ekleyecekseniz saf su ekleyin geçmiş olsun 

• Beğen
Upvote 0
Her bozulan parçayada kronik deniliyor bu araçlarda iki tane kronik sorun var biri dsg diğeride arka stopların ordaki hava menfezinden su alması diğer hiç bir arıza kronik değildir

• Beğen
Upvote 0
Ustanın dediğini söyledim hocam. Eski parçanın içi pis çıktı. G13 antifriz koydum içine. Bu arada bakımınıda aradan çıkardım. Liqui moly koydum. Ortalama 20-30 km yaptım araç şuan gayet sessiz memnun kaldım lm den. Önceki yağ motuldu. 
birde burçlar ses yapıyordu saolsun onuda söktü yağladı. Gıcırtı seside kesildi. 

Upvote 0
Sa sökülen eski termostat kütüğü duruyor mu hocam benim de devirdaim sağlam kütük içi termostat bozuk duruyorsa alabilirim

Upvote 0

Geri
Üst Alt