Muayeneden Kaldım

Ofliifth61

Üye
İsim
Fatih
Aracım golf 7 comfortline araçta çift u led kayar far var önde ve arkada muayeneden buraktılar daha önce böyle olay yaşayan varmı aranızda. Farkarı değişmeden muayenden geçemiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Ofliifth61 geçmiş olsun hocam nereye gittiniz muayeneye bir de aydınlatma ne var aracınızda zenon mu led mi

Rize Merkez'de yaptırdım daha 2 ay oluyor problem çıkmadı, 

Önler: Osram LEDriving ( Yanlız Osram'ın TÜV onayı var)

Arkalar: Çinli kayar led stop, 

Ayna sinyalleri : Çinli kayar led

Muayeneden kaldığınıza dair evrakı görebilirsek daha mantıklı yorumlarda bulunabiliriz. 

Normalde kalmamasi gerek fakat kısa farın içindeki ampul xenon ise kalmış olabilirsiniz. Fakat kısa farda led ise kalmamaniz gerekir. 

Otomatik far yukseklik ayarı ve far yıkama yoksa xenon ampul tipi kalır.

Arka stoplar içinse herhangi bir ampul patlamasi veya vag comla yapilan senkron kodlamalar yoksa her turlu gecmesi gerek.

Muayenedennkalma sebebim sinyallerin kayar olması

Ben
29b318a1f644e7cec40afcdf6b4c23c2.jpg

@Ofliifth61 siz fardan kalmamıssınız ki.. sinyal, egzoz ölçümü olmaması ve lastik yarık olmasından.

Farda Led  ya da xenon olması değil. sinyaller yanarken sürüş ışıkları ile ters mi yanıyor? Yani sinyal yanarken stop ledleri sönüyor gibi.

Bunu kodlayarak düzeltmek mümkün diye biliyorum.

(Bu arada trafiğe çıkış tarihini yanlış yazmışlar.)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ön kayar sinyalden bırakmıyorlar aslında. Sonuçta Peugeot 3008 vs daha pek çok aracın ön sinyalleri fabrikasyon olarak kayar şekilde. Sinyalleriniz çakarlı gibi kodlanmışsa ondan dolayı olabilir. Ondan bırakıyorlar.

Lastik ve egzos emisyon da olmazsa olmazlardan.

Muayene evrakının başlık kısmında da acayiplik var araç 2013 model yazılmış, trafiğe çıkış tarihi 18/12/1995 yazılmış ?

@Ofliifth61 aracın 1. Kusuru geçerli egzoz emisyon ölçümü yok  demiş emisyon ölçümü yaptırdınız mı yapmamışsanız cezası bile var bunu hatta Bi ara otomatik yazılıyordu 

Geri
Üst Alt