Golf Mk7,5 ; Far Yıkama Sistemi

metinkar

Uzman Üye

İsim
Metin
Araç
Golf8 Life
Merhaba arkadaşlar,

Mk7,5 aracım için parça tedarik ve parça kodları için desteğinize ihtiyacım var aşağıdaki kodlar Mk7 içindir. Mk7,5 ile aynımıdır fabrikasyon yıkama sistemi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi.

Güncelliyorum...

Mk7,5 ye ait parçalar

1A8CD534-B9B3-49D9-A7E7-55AB2B3EF64C.jpeg

Mk7 ye ait parçalar;

Far yıkama jetleri 

5G0955965 -  650,50₺  - Yan sanayi 150₺

5G0955966 -  650,50₺  - Yan sanayi 150₺

Far yıkama hortum seti 

1J0955964F -  181,14₺

Far yıkama hortum dirsekleri

6R0955665 (3 adet) -  109,42₺ x 3

Far Yıkama Pompası

6R0955681 -  739,73₺ - Yan sanayi 150₺

Far Yıkamalı Su haznesi

5G0955453M -  821,72₺ - Yan sanayi 130₺ 

Far yıkama Pompa Soketi ve Cam Suyu Seviye Soketi

1J0973722A -  146,45₺

1J0973202 - 146,45₺

@forjust1day   aslında sana sormuştum ama yaşlılık unutuyprum:) Mk7,5  da senin konundaki ürünlerin aynısını kullanabilirmiyim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@metinkar

vw sözlükte KIŞ PAKETİNİN anlamı bu

hatta 2020 ocak tan nisan başına kadar gelen high golfler Kış paketli gelmişti  TR ye . 

ısıtmalı  ön cam silecek fıskıyeleri ve ısıtmalı ön far yıkama ??? 

adı üstünde KIŞ PAKETİ ve norveç / isveç / finlandiya /rusya  gibi ülkeler için  olmazsa olmaz bir opsiyon .

çalışma prensibi 

çok yoğun kar/ kış/ kıyamet /kar/ tipi /   -10 ve daha altında soğuklarda   far yüzeyi üzerinde seyir halinde kar/buz örtüsü oluşumunu engellemek amaçlı .....

hem antifirizli  hem ısıtmalı far yıkama suyunu farlara püskürterek olası donma/ kar tabakası birikme durumunu engelleyen bir opsiyon 

siz bu opsiyonu  bu amaç için kullanacaksanız ne ala ama  varmı öyle TR  de KAR KIŞ KIYAMET TİPİ ? ya da kaldı mı ? 

farlara suyu püskürteyim   yağmurlu  çamurlu günlerde seyir halindeyken  kirli far tertemiz ortaya çıksın diyorsanız  bence boşa kürek çekilmiş olur . 

böyle bir amaca hizmet için  

90 ların mercedes  ya da volvo larının birçoğunda standart gelen far yıkama + FAR SİLECEĞİ  ekipmanına ihtiyacınız var 

kış paketi.png

maxresdefault.jpg

İsitmali silecek suyu değilde ısıtmalı fiskiye nozullari olack. Golfte ısıtmalı far yıkama jeti hic gormedim @Savatage

@forjust1day  evet bu konuda haklısınız . 

nozullar ısıtmalıymış (web den ben de baktım yeni öğrendim ) ben bu silecek + far yıkama suyu haznesinin rezistansla ısıtıldığını düşünmüştüm .. evet yanılgı doğruya doğru 

yaş 20 değil ki itiraz edeyim  

ama yine de far a püskürtülen ve  yukarda da es geçmediğim şekilde Antifirizli far yıkama suyunun primer görevinin donma/kar tabakası oluşturmaya karşı olduğunu savunmaktayım .

bahar yağmurları kış yağmurları ortalık çamur deryası  seyir halinde  fara püskürtülen su anca çamur banyosu terapisi işi görür . 

farı cillop gibi temizlediği görüşüne katılmam imkansız .  

led farı bilmiyorum hocam ama bixenonda cidden gerekli bir opsiyon.. Bixenon ve far yıkamasız şekilde uzun süre kullandım. Farlar kirlendiğinde ciddi şekilde aydınlatma düşüyor

Benim farlar bi-xenon farlar açıkken cama su atacağım zaman farları kapatıyorum özellikle far yıkama çalışmasın diye. Far yıkama çalışıncada ışığı çok dağıtıyor bilmiyorum ben böyle düşünüyorum ama gerçekten çok işe yarıyorda olabilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ilk mesaj güncellir mk7,5 araç plakasından tespit edilen ürünler daha çok araştırırım:)

Geri
Üst Alt