Ses yapmayan arka balata arıyorum

Ferodo ses konusunda problem yaşatmaz diyorsunuz tecrübeniz doğrultusunda değil mi ?  :)
Ferodo e 11 uk üretimini 2 yıldır kullanıyorum taktığımdan bu yana hiç ses yapmadı farklı ülke üretimleri de var onlar hakkında bir şey diyemem, delphi bir set arka balatalarda denedim camlar kapalı müzik açıkken sesi duyuyordum 3 ay zor dayandım sıfır balatayı çıkardım attım.

Ferodo ses yapmıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ROTHMANSSS hocam bende ferodo marka düşünüyorum da acaba ürün temini konusunda sizden temin etme imkanımız olur mu disk balata vs ilk elden olunca bizlerde ucuz faydalanmış Oluruz 

@adlig
Gürhan bey Ate ses konusunda sorunsuz mu?
Merhabalar... ses konusu maalesef konu fren olunca en büyük sorunlardan bir tanesi...

Çok seyrek olarak bazı araçlarda ses sorunu kronik, yani ne taksanız ses yapıyor.. örnek bizim şirket araçlarımız Renault Clio Sport Tourer 2017-2018 model, ne taksanız ötüyor, kronik bir arızası var. aynı zamanda erken de bitiyor.

Diğer araçlara gelince, biz ATE'de hiç bir şekilde ötme problemi yaşamadık bugüne kadar. Bazı müşterilerimiz ötme şikayeti ile geldi ancak yapılan incelemelerde tamamının üzeri yol yol olmuş eski fren diski üzerine takılmış fren balatası olduğunu tespit ettik ancak dediğim gibi bu oran çok çok düşük ATE'de.

Diğer markaları kötülemek istemem, ATE istemezse müşteri biz onları da satıyoruz ancak bu iş tamamiyle hamur kalitesi + doğru montaj işçiliği ile alakalı. ATE'nin hamur kalitesi tartışılmaz, fiyatı ile de doğru orantılıdır, aracınızın özellikleri neyse ona göre üretilmiştir. Diğer markalarda bu söz konusu değildir, ATE'nin 180 üzerinde hamur çeşidi olmasına karşın diğer markalarda 3-4 hamur çeşidini tüm araçlar için kullanırlar. Dolayısı ile bazı araçlarda sorun çıkartmazken bazı araçlarda da sorun çıkartabilirler. 

Fren konusu tamamı ile güvenlik ile alakası olduğu gibi aynı zamanda konfor ile de ilgilidir. 100-200 TL tasarruf edeyim derken konfordan ve güvenlikten ödün vermeyin derim.. biraz klasik olacak ama 3 liraya 3 köfte, 5 liraya 5 köfte alabiliriz hepimiz, kimse 3 liraya 5 köfte vermez bize  :)  

Herkese merhabalar iyi forumlar,

2017 Tiguan aracıma bosch balata kullandım ses yapıyor trw'de biraz ses yaptı sizce bu konuda beni üzmeyecek marka hangisidir ?

Ferodo -Delphi -Febi bu üçünden birisini düşünüyorum ama daha önce tecrübe eden varsa bilgi verebilirse sevinirim, önerilere açığım.

Teşekkürler  :)
ATE tabi ki de :)  

@Terms Kendimde yedek parça işi yapıyorum ve ATE marka balata getiremiyorum uygun fiyata maalesef, getirebildiklerim BOSCH-VALEO-FERODO-FEBI-TEXTAR-DELPHI-TRW-BRAXIS

Bunlardan beni ses konusu hangisi tatmin eder emin olamıyorum.
Bana özelden ulaşın size yardımcı olalım.. 1958'den beri kesintisiz ATE İthalatı yapıyoruz.. bu saydığınız markaların hiç birinin ürünleri Premium Kalitede değil. TEXTAR'ın bile KALE tarafından üretilen onlarca referansı var.. hepsi piyasaya oynuyor bunların, mecbur kalite düşüyor. ATE her zaman premium ;)  

bugün 

hem ön + hem arka TRW  balata alıp zulaya attım . toplam net 395 lira (ön + arka için ilginç fiyat)  

made in Spain olunca birazda gaz oldu . sanayi ortamında 150 işçiliikle  545 lira ya mal etmiş oluruz 

made in china AŞI olacak adamın made in china balatalara mesafe koyması da biraz abuk da neyse . 

bir şey alıcağım zaman her zaman yetkili servisten fiyat alırım 

yetkili servis eko-seri stoğumuz yok ... fabrikasyon aynısı OEM PARTS   vw AG damgalı (ama ferodo mu trw mi ate mi delphi mi onu göremiyorum dedi ekrandan) 

ön+ arkaya montaj dahil  1459 lira fiyat verdi ... işçilik ve parça da  %15 indirimli hali bu....araç daha toy olduğu için (3 yaş)  indirim oranı %15 

şimdi ben bu trw  balatalarla 

eğerki  50.000 km yapacak isem 

doğuşun balataları 150.000 km ömürlü ise 

fiyattaki 1/3 oranı dengelenir . 

Basit matematik  !!  

bu kadar bütçe bu köfte olayı 

haa kalkıp 30.000 de trw ler biterse  at etinden köfte tatmış oluruz .

Dana antrikot ATE yi  mecbur  deneriz tabi  trw tırt çıkarsa 

IMG_20201216_181755.jpg

@tcu_halil İnanın kendime bile pek parça getiremiyorum ihracat firması olduğumuz için, keşke yardımcı olabilsem  :/

@Savatage Servis şaşırmış bu şekilde fiyat olamaz balata için, takacakları balatanında 150 bin km gideceğini sanmıyorum bu balatalara getirilen sağlık açısından bir uygulamadan dolayı bir şeyler vardı şu an hatırlayamıyorum, Trw içinde tahmin ettiğiniz ömür bence çok kısa, tabi kullanıma bağlı şeyler birazda.

Çok uyguna gelmiş hayırlı olsun güzel fiyat güzel ürün.

@ROTHMANSSS   servisin taktığı  OEM / VW AG mühürlü 150.000 ??  gitme ihtimali yok tabi . yok öyle bi balata doğal olarak

bendeki  araç üzerindeki balatalar fabrikasyon oem/vw ag  balata 

42 binde yetkili servise gösterdiğimde ? doğuşun servis ustası balatalar çok iyi durumda  daha bi bu kadar demişti .  bu da 84.000 eder ? 

şu an 62.000 deyim aynen devam ...bakalım 84.000 i görecek mi 

aldığım trw ler için 50.000 km sallamasyon bir örnekleme idi 

eğer 50.000 bini görüp bitecekse  3 katı fazla maliyetle takacağım vw-ag oem balata 3 katı hesabından  150.000 görürse anca onlara hak helal edilir. 

bilemiyorum denemen bitirmeden  trw  çok iyi balataymış demek imkansız. 

Yanlız  bu ATE seramik balatalar ? yine 3,5 katı maliyete sahip @adlighocamız gerekli bilgiyi verir ama

balatanın seramik olmasının ömürle falan hiç alakasının olmadığı görüşündeyim . 

seramik olması ne işe yarar ?

seramiğin ısınma ısısı daha düşüktür 

siz  130-150 ye kadar gazlama yapıp  defalarca tekrarlama ile sert frenlerle durup sıfırdan tekrar 130-150 ye ,  ara frenlemeler , ara gazlamalar ile bunu daha da abarttğınızda   fren sistemi ultra ısınır . 

seramik olması bu ısınmayı daha aşağıya çekmek için var 

aşırı ısınan fren balatasının fren  performansı düşer .

performansçı olana  drag stil araç kullanana tabi ki +faydası var ama 

ömür süresi olarak daha da + sı varmı bilemem. 

tekrar belirteyim  395 e ön+arka trw balata aldım , kullanmadan bitirmeden bu baba balatadır demem mümkün değil . 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ROTHMANSSS   servisin taktığı  OEM / VW AG mühürlü 150.000 ??  gitme ihtimali yok tabi . yok öyle bi balata doğal olarak

bendeki  araç üzerindeki balatalar fabrikasyon oem/vw ag  balata 

42 binde yetkili servise gösterdiğimde ? doğuşun servis ustası balatalar çok iyi durumda  daha bi bu kadar demişti .  bu da 84.000 eder ? 

şu an 62.000 deyim aynen devam ...bakalım 84.000 i görecek mi 

aldığım trw ler için 50.000 km sallamasyon bir örnekleme idi 

eğer 50.000 bini görüp bitecekse  3 katı fazla maliyetle takacağım vw-ag oem balata 3 katı hesabından  150.000 görürse anca onlara hak helal edilir. 

bilemiyorum denemen bitirmeden  trw  çok iyi balataymış demek imkansız. 

Yanlız  bu ATE seramik balatalar ? yine 3,5 katı maliyete sahip @adlighocamız gerekli bilgiyi verir ama

balatanın seramik olmasının ömürle falan hiç alakasının olmadığı görüşündeyim . 

seramik olması ne işe yarar ?

seramiğin ısınma ısısı daha düşüktür 

siz  130-150 ye kadar gazlama yapıp  defalarca tekrarlama ile sert frenlerle durup sıfırdan tekrar 130-150 ye ,  ara frenlemeler , ara gazlamalar ile bunu daha da abarttğınızda   fren sistemi ultra ısınır . 

seramik olması bu ısınmayı daha aşağıya çekmek için var 

aşırı ısınan fren balatasının fren  performansı düşer .

performansçı olana  drag stil araç kullanana tabi ki +faydası var ama 

ömür süresi olarak daha da + sı varmı bilemem. 

tekrar belirteyim  395 e ön+arka trw balata aldım , kullanmadan bitirmeden bu baba balatadır demem mümkün değil . 
kusura bakmayın yoğunluktan çok bakamıyorum mesajlara.. şimdi biraz vakit buldum yazayım dedim.

ATE Seramik Balata ile ilgili aşağıdaki web sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz;

https://www.ate-brakes.com/products/disc-brakes/ate-ceramic-brake-pads/

Ancak ben özetleme yapacağım biraz. Evet fiyat olarak tabi ki de farklı ancak ATE Seramik Balata, ATE'nin OEM serisinin de ötesinde, Continental tarafından özel olarak hamuru hazırlanan daha da özel bir balata. Seramik balatalarda ISI REZİSTANSI daha fazladır, çünkü seramik, ısıyı çabuk emen bir maddedir ve dolayısı ile fren performansının düşmesini engeller. Daha az toz bırakır, hem kendiniz hem de çevreniz için olumlu bir durum. Fren Diski ile arasındaki sürtünmenin daha az olduğu ve standart balatalara göre daha uzun ömürlü olduğu (aynı zamanda fren diskinin de ömrünü uzattığı)  Continental'in uzun dönem yol testlerinde ispatlanmıştır. 

Bir otomobilde 2 tane önemli güvenlik unsuru vardır, LASTİK ve FREN. O yüzden iyi bir frenleme istiyorsak mecburen fiyatlar da ona göre yükselecektir. Fiyat markaya göre değil ürün içeriğine ve performansına göre belirlendiği için tam paranın karşılığı olarak görebilirsiniz.

Her hangi bir soru olursa yine beklerim :)  

Yine kararsız kalıp tercihimizi Bosch'tan yana kullandık umarım üzmez  :)  

367e293e-fa66-4c6e-8e5e-60bc53315ec9.jpg

699c36ed-3e4a-4bfc-8912-d1637d0c2118.jpg

Yine kararsız kalıp tercihimizi Bosch'tan yana kullandık umarım üzmez [emoji4] 
/monthly_2020_12/367e293e-fa66-4c6e-8e5e-60bc53315ec9.thumb.jpg.05172c04a3baedad8cd048fdf0adc583.jpg
/monthly_2020_12/699c36ed-3e4a-4bfc-8912-d1637d0c2118.thumb.jpg.ade44a522e42a6bc79a0c171bdf068f2.jpg
Orjinalligine eminseniz sıkıntı yok

Ben sahsen tercih etmiyorum bosch hic bir ürününü beyaz eşya hariç

Gule gule kullanin yorumlarinizi bekliyorum/uz

Geri
Üst Alt