Ses yapmayan arka balata arıyorum

ROTHMANSSS

Üye
İsim
ilker
Herkese merhabalar iyi forumlar,

2017 Tiguan aracıma bosch balata kullandım ses yapıyor trw'de biraz ses yaptı sizce bu konuda beni üzmeyecek marka hangisidir ?

Ferodo -Delphi -Febi bu üçünden birisini düşünüyorum ama daha önce tecrübe eden varsa bilgi verebilirse sevinirim, önerilere açığım.

Teşekkürler  :)

Ben twr kullanıyorum herhangi bir ses yapmadı. Balataları ya orijinal yada güvenilir satıcıdan almalı diye düşünüyorum yoksa genelde fason oluyor.

Herkese merhabalar iyi forumlar,

2017 Tiguan aracıma bosch balata kullandım ses yapıyor trw'de biraz ses yaptı sizce bu konuda beni üzmeyecek marka hangisidir ?

Ferodo -Delphi -Febi bu üçünden birisini düşünüyorum ama daha önce tecrübe eden varsa bilgi verebilirse sevinirim, önerilere açığım.

Teşekkürler  :)
Sizin seçeneklerinizde bile yok ancak @forzaGilles hocam hep ATE önerir.

@Terms Kendimde yedek parça işi yapıyorum ve ATE marka balata getiremiyorum uygun fiyata maalesef, getirebildiklerim BOSCH-VALEO-FERODO-FEBI-TEXTAR-DELPHI-TRW-BRAXIS

Bunlardan beni ses konusu hangisi tatmin eder emin olamıyorum.

Ben twr kullanıyorum herhangi bir ses yapmadı. Balataları ya orijinal yada güvenilir satıcıdan almalı diye düşünüyorum yoksa genelde fason oluyor.
Orjinalliğinden problem yok bu sektördeyim ucundanda olsa ama hangi ürünü almak daha iyi olur onu bilemedim Bosch ses yapıyor Trw'de de azda olsa ses olayı var.

@ROTHMANSSS Madem yedek parçacısınız, siz bizden çok daha ucuza mal edersiniz.

Biz ne yapalım hocam?

@Terms Ben bana ucuza mal edin diye bir ifade zaten kullanmadım ilk mesajımı okursanız sessizlik konusunda beni üzmeyecek olanı aradığımı belirttim ?

• Beğen
Tepkiler: Rx7
@Terms Ben bana ucuza mal edin diye bir ifade zaten kullanmadım ilk mesajımı okursanız sessizlik konusunda beni üzmeyecek olanı aradığımı belirttim ?
İlker bey mesajımdan bunu anladınız. Hakkaten bu pandemi insanları gerdi.

Ben mesajımdan; yç.parçacı olmanıza rağmen ATE nin pahalılığından bahsediyorsunuz kaldıki Y.Parçacı biz kullanıcılara göre parçayı çok daha makul fiyatlara temin edebilir.

Siz yedek parçacı olarak ATE yi biz kullanıcılara göre daha uyguna bulabileceğiniz halde kullanmak istemiyorsunuz, ya bizler ne yapalım?

Demekti o mesaj...

@Terms ''Kendimde yedek parça işi yapıyorum ve ATE marka balata getiremiyorum uygun fiyata maalesef'' şeklinde bir ifade kullandım hala uyguna getirebiliyorsunuz demeniz ilginç neyse yanlış anlaşılmış olabiliriz kusura bakmayın,

Aradığım şey yazdığım markaları kullanıpta ses problemi yaşamayan var mıydı şeklinde  :)

@ROTHMANSSS "uyguna getirebiliyorsunuz" demedim.
-
siz bizden çok daha ucuza mal edersiniz.
-Y.Parçacı biz kullanıcılara göre parçayı çok daha makul fiyatlara temin edebilir.
-Siz yedek parçacı olarak ATE yi biz kullanıcılara göre daha uyguna bulabileceğiniz halde
Dedim

Sorun yok. Artık bu mesele ile ilgili yazmayacağım. 

@Terms ''Kendimde yedek parça işi yapıyorum ve ATE marka balata getiremiyorum uygun fiyata maalesef'' şeklinde bir ifade kullandım hala uyguna getirebiliyorsunuz demeniz ilginç neyse yanlış anlaşılmış olabiliriz kusura bakmayın,

Aradığım şey yazdığım markaları kullanıpta ses problemi yaşamayan var mıydı şeklinde  :)
Orijinallik konusunda tecrübe ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim bu ürünleri alırken nelere dikkat etmeliyiz ya da orj desek bile hangi fabrika ülkr üretimleri daha kaliteli paylaşırsanız forum için çok faydalı olacaktır. 

Ben delphi ferodo ate markaları golf aracımda denedim, delphi aşırı ötme yapar kesinlikle önermem, ferodo ingiltere üretimi olanı denedim sıfır ses çin olanı da var ferodo ile ate farkı ise e11 kodlu benim kullandığım ferodo ateden daha yumşak ve daha az gidiyor, bu konuda ate biraz pahalı ama ate aslında uzun kullanıldığı için daha ucuza geliyor diyebilirim. 

Balata değişecekse ate seramik balata ve performans disk onun harici aracıma bu saatten sonra takmam. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@bf417 Orjinallik konusunu şöyle açıklayayım,

Biz ihracat yapıyoruz ve çalıştığımız imalatçılar orjinal olarak vw-renault gibi firmalara direkt parça yapan-üreten firmalar. Piyasadaki malın orjinalliğini anlama açısından pek bir bilgiye sahip değilim bizim böyle bir detaya bakmamıza gerek kalmıyor ancak malın kutusu malın üstündeki baskı yapılan yazı gibi detaylar sizi bilgilendirebilir,

Örneğin motor yağından gidelim castrol motor yağı bizim araçlar için olan ürün sarımsı bi renktir kutusu ve bunu orjinal olarak o renk yapıyorlar ancak sahte ürünler gri bidonu boyuyor sarıya, demem o ki üstündeki boyayı kazıdığınızda altından çıkan renk sarıysa problem yoktur gri ise muhtemelen yan sanayi,

Diğer parçalardanda örnek vermek gerekirse orjinal ürünün kutusundaki görsel baskıda veya yazılarında taşma,kesiklik gibi durumlar söz konusuysa almam, kutu işi çok problem her yerde sahte kutu yapılıyor ve bu kaliteyi tutturmak onlar için çok zor,

Malın üstündeki baskı yapılan yazılarda ise baskı kalitesi ve çapak size bilgi verebilir,

Bunlar benim az çok piyasadan tecrübe ettiğim şeyler sizi yanlış bilgilendirmek istemem yanlış yönlendirme olmasın şahsi kanaatim dışardan bi parça alacağım zaman bunlara dikkat ederim. 

Orijinallik konusunda tecrübe ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim bu ürünleri alırken nelere dikkat etmeliyiz ya da orj desek bile hangi fabrika ülkr üretimleri daha kaliteli paylaşırsanız forum için çok faydalı olacaktır. 

Ben delphi ferodo ate markaları golf aracımda denedim, delphi aşırı ötme yapar kesinlikle önermem, ferodo ingiltere üretimi olanı denedim sıfır ses çin olanı da var ferodo ile ate farkı ise e11 kodlu benim kullandığım ferodo ateden daha yumşak ve daha az gidiyor, bu konuda ate biraz pahalı ama ate aslında uzun kullanıldığı için daha ucuza geliyor diyebilirim. 

Balata değişecekse ate seramik balata ve performans disk onun harici aracıma bu saatten sonra takmam. 
Ferodo ses konusunda problem yaşatmaz diyorsunuz tecrübeniz doğrultusunda değil mi ?  :)

@Terms Kendimde yedek parça işi yapıyorum ve ATE marka balata getiremiyorum uygun fiyata maalesef, getirebildiklerim BOSCH-VALEO-FERODO-FEBI-TEXTAR-DELPHI-TRW-BRAXIS

Bunlardan beni ses konusu hangisi tatmin eder emin olamıyorum.
Bu ses olayını yaşayanlar ? 

Artık balatanın ömrü neyse 30 bin ? 50 bin ? 70 bin km boyunca bu ses işkencesini bizzat çekip ohh balata bitti ses bitti şeklinde mi tecrübe yaşıyorlar ?

Yoksa balatayı taktılar 

İlk gün 2. Gün 3. Gün 1.  hafta 2. Hafta    offf ses yapıyor dandik balataymış deyip söküp atarak başka markaya mı geçiyorlar ?

Sabır lazım ?

Ses rodajı diye bisey var ?

450-500 km 

Duruma göre 700-800 km ye kadar sabreden olsa ...o sesin kesileceğini görme ihtimali %90

Video adam mantık dahilinde ne güzelde sebeb / sonuç ilişkisine değiniyor (ötme) 4:35 den itibaren

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt