Golf 7 Jant Boyama

Rdm

Üye
İsim
Erdem
Merhaba arkadaşlar TDI highline golf aldım aldığım kişi jant ve aynaları koyu griye boyamış. Sizce orijinale dönsem ne kadar maliyet çıkar ya da yakışmış mı kullansam mi ne dersiniz?

IMG_20201214_020641.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Açıkcası biraz sıradışı görünüyor.

Kişisel görüşüm stok araçlara farklı boyalı jant genel olarak yakışmıyor.

Kötü görünmüş diyemem ancak sizin beğenip beğenmemeniz önemli.

Benim de jantlarım çizik sürtme vs.den dolayı çok kötü durumda, orjinal renginde boyatmam gerekebilir bir ara..

@Rdm bence gayet yakışmış hocam böyle kullanmaya devam edin. 

İlla değiştirmeyi düşünürseniz ayna kapaklarını boyatrsnz 100 liraya ya da beyaz aracı olan birisi takasa girebilir. 

Yine jantlar için de takasa girmeyi düşünecek kimse vardır. Boyatmayı düşünürseniz 4 jant için 600-1200 arası kalitesine zımparasına işçiliğine göre fiyat değişir. 

Ama bence jantlar güzel olmuş ben bile düşünebilirm takas için araç üzerinde görmem lazım benim aracın rengiyle uyumunu. Yoksa beyaz arabanıza olmuş. 

@Rdm bence gayet yakışmış hocam böyle kullanmaya devam edin. 

İlla değiştirmeyi düşünürseniz ayna kapaklarını boyatrsnz 100 liraya ya da beyaz aracı olan birisi takasa girebilir. 

Yine jantlar için de takasa girmeyi düşünecek kimse vardır. Boyatmayı düşünürseniz 4 jant için 600-1200 arası kalitesine zımparasına işçiliğine göre fiyat değişir. 

Ama bence jantlar güzel olmuş ben bile düşünebilirm takas için araç üzerinde görmem lazım benim aracın rengiyle uyumunu. Yoksa beyaz arabanıza olmuş. 
Teşekkürler hocam garip gelmişti yavaş yavaş gözüm alışıyor :) peki bu farlar bı Xenon diye mi geçiyor uzun yolda bazen birden farlar sönmüş gibi oluyor aşağı mi iniyor tam anlayamıyorum bilginiz var mı?

@Kysr038 jant boyamada sıkıntı araba 1 gün askıda kalıyormuş galiba o işime gelmedi. İdareten 4 jant ayarlamak gerekecek

@Rdm hocam sizin farlar basic bixenon evet. Bixenon hem uzun hem kısa xenon farlarınız var demek oluyor. Aracı ilk çalıştırdığınızda yukarı aşağı bir konumlama hareketi yapar. Daha sonra bir daha hareket etmez. Uzun yolda görmeme ya da far yok gibi gelme durumu varsa farlardan birisi patlak olabilir. (far ayarından sağdan trafiğe uyumlu olmasına da dikkat edin) araç kaç bindeydi? 

İkisinin de yandığından eminseniz bir duvara yaklasıp çizgisine bakın. Renkler beyaz olmalı ikisi arasında renk farkı varsa da birisinin ömrü azalmış olabilir bu da etki edebilir. 

Hocam bir de sizin ön cam filmi çok koyu duruyor. Araçtan inip bir de öyle bakar mısınız o söndü dediğiniz yerde

Jantlar gerçekten iyi hocam bu arada şu cam nikelajları da sonradan takılmış belki onları sökebilirsiniz şahsi düşüncem. 

@Yehanoha Hocam aynen ilk çalıştığında aşağı yukarı yapıyor dediğiniz gibi biri beyaz biri hafif sarımsı ömrü bitmek üzere olan sarı mi oluyor? Bu arada foto biraz eski ön cam filmini söktürdüm. Araç 2013 123.000de. Yolda giderken çok nadir oluyor dediğim şey iki far da aynı anda aşağı iniyor 2 saniye sonra geri çıkıyor. Bagaj kapağına da krom  taktırmış hiç dokunmadım onlara krom sever biriydi galiba :)  Sökmek istemedim şu şekilde duruyor:

IMG_20201014_180649.jpg

Jantlar gayet güzel duruyor hocam hiç ellemeyin bence. Fakat ayna kapakları hoş durmamış

Cam tavan olsaydı, siyah jantlar ve aynalar daha güzel dururdu.

Tungsten gri olsa belki daha güzel yakışırdı o jantlar sanki

@Rdm Jantlar olabilir ama bence ayna kapakları ile arka taraf olmamış

@Rdm değerli hocalarımızın da  belirttiği gibi jantlar bence de olmuş, rutinin dışına çıkmış ve yakışmış. Fakat ayna kapakları bir nebze de...halojen stop altına konulan 7.5 difüzör ve bagaj çıtası şahsi düşüncem olmamış. Sanki sizden önceki sahibi ya bütçe kaynaklı ya da kafa karışıklığından saçmalamış. zevkler muhabbeti devreye girecek ama 100 golf sahibinden 90 ı bence olmamış der.  

Bu arada aracınız hayırlı olsun,Allah keza bela göstermesin hocam  :sofor:

Geri
Üst Alt