Golf 7 Kapı Kilit Açma Düğmesi

Kral5357

Yeni Üye
İsim
Muhammet
Arkadaşlar merhaba, 
Benim araçta kapı kilidi açma düğmesi her zaman çalışmıyor. Geçen gün avmye gittim güvenlik bagaja bakacak basıyorum düğmeye açmıyor. Şoför kapısını açmak zorunda kaldım. Servise götürdüm baktılar bişey yok çalışıyor problem görünmüyor dediler. Araçta otomatik kilitleme açık. İlk olarak durumu şöyle fark ettim sabah işe gidiyorum iş yerine yakın yolda arkadaşı gördüm durup almak istedim. Kilit açmaya basıyorum kapılar açılmadı o anda kendi kapımı açmak aklıma gelmedi panikledim sonra el frenini çektim düğmeye bastım yine açılmadı kontağı kapatıp bastım yine açılmadı en son kontağı çıkardım haliyle otomatik olarak kendisi açtı. Sizce problem ne olabilir. Ya da gösterebileceğim bu işlerden iyi anlayan İstanbul'da bir yer önerebilir misiniz. 

IMG_20201210_160737.jpg

Cam kalibrasyon işlemini de yapmayı deneyiniz.

Yani kontak açıkken camları kapama şeklinde 5'er saniye basılı(çekili) tutun.

Denemekten zarar gelmez.

Upvote 0
@HONEY hocam bu dediğinizi teypten fabrika ayarlarına döndürme şeklinde mi yapacağım ilk defa Volkswagen kullanıyorum kusuruma bakmayın. Herkese iyi forumlar dilerim.

Upvote 0
[mention=11839]HONEY[/mention] hocam bu dediğinizi teypten fabrika ayarlarına döndürme şeklinde mi yapacağım ilk defa Volkswagen kullanıyorum kusuruma bakmayın. Herkese iyi forumlar dilerim.
Önce soft reset deneyin degisiklik olmazsa menuden fabrika ayarina cekersiniz

Radyo acik iken 15 saniye civari acma dugmesine basili tutun teyp kapaninca elinizi cekmeyin kendi kendine acilip logo gelince elinizi cekin

Upvote 0
@HONEY teşekkür ederim hocam sabah işe gitmeden önce deneyeceğim. Sonucu burdan yazarım.

Upvote 0
@HONEY hocam bu teybin resetlenmesi faydalı olur mu bir sorun çıkarır mı öylesine bi denemek istedim de

Upvote 0
[mention=11839]HONEY[/mention] hocam bu teybin resetlenmesi faydalı olur mu bir sorun çıkarır mı öylesine bi denemek istedim de
Deneyin bir zarari olmaz sorun cikarmaz

Faydasi olacak mi deneyip göreceğiz

Upvote 0
Arkadaşlar merhaba, 
Benim araçta kapı kilidi açma düğmesi her zaman çalışmıyor. Geçen gün avmye gittim güvenlik bagaja bakacak basıyorum düğmeye açmıyor. Şoför kapısını açmak zorunda kaldım. Servise götürdüm baktılar bişey yok çalışıyor problem görünmüyor dediler. Araçta otomatik kilitleme açık. İlk olarak durumu şöyle fark ettim sabah işe gidiyorum iş yerine yakın yolda arkadaşı gördüm durup almak istedim. Kilit açmaya basıyorum kapılar açılmadı o anda kendi kapımı açmak aklıma gelmedi panikledim sonra el frenini çektim düğmeye bastım yine açılmadı kontağı kapatıp bastım yine açılmadı en son kontağı çıkardım haliyle otomatik olarak kendisi açtı. Sizce problem ne olabilir. Ya da gösterebileceğim bu işlerden iyi anlayan İstanbul'da bir yer önerebilir misiniz. 

Ekli dosyayı görüntüle 40836
O sorun kronik sorun hocam kafanıza takmayın bizdeki 2 golf aracımızdada bu şekilde bende avm girdiğimde artık Şoför kapısını az bişi açıp sonra kapatıyorum o tamamen dışardan kimse müdahale etmesin diye bi güvenlik önlemi sanırım durduk yere trafikte bagajınızın açılmasını istemezsiniz herhalde :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@HONEY merhaba hocam tavsiyeniz üzerine önce soft reseti denedim fakat benim teypte soft reset olmadı. Radyo açıkken açma tuşuna basılı tutuyorum teyp kapanıyor fakat açılmıyor saat ekranında bekliyor. Soft reset olmayınca fabrika ayarlarına döndürdüm ben de ama düzelip düzelmedigini tam olarak anlamadım henüz çünkü her zaman yapmıyor bir kaç gün içinde belli olur.

Upvote 0
@yusufacs hocam dediğinizde olabilir ben ilk kez Volkswagen kullanıyorum ama doğrusu bana tuhaf geldi istediğim vakit açabilmeliyim kapıları. Yolda durup birini arabama alacağım ama şoför kapısını açmak zorunda kalacağım ilginç böyle olmamalıydı sanki. Sonuçta hızlanınca tekrar kilitleyecek.

Upvote 0

Maalesef düzelmedi arkadaşlar bugün iş yerine vardım el frenini çektikten sonra kontağı kapatmadan bastım tuşa açılmadı. Akşam eve geldim yine aynı. Bu fonksiyon gerçekten bu şekilde mi çalışıyor bilemiyorum ama tavsiyeniz var ise İstanbul'da bu işlerden iyi anlayan bir yer gösterip kafam rahatlasın istiyorum. İyi forumlar. Sağlıklı günler dilerim esen kalın.

Upvote 0

Geri
Üst Alt