1.2 TSI GOLF 7 ALINIRMI NASILDIR..

@cmsarikaya Tüm motorların gerçek verileri de benzer çıkıyor. Derseniz ki hangisi daha makbul . 150 bg olan TSİ derim . Farkı hissediyorsunuz. 

1,6 tdi ile 1,4 TSİ 125 arasında da farkı hissediyorsunuz. 

1.4 TSİ ile 1.2 TSİ arasında 1. Vites dışında çok fark yok. Ama 1. Vitesleri arasında gerçekten fark var . 1.2 TSİ 1. Vites gitmiyor araç hızlanmıyor gibi. 

1.2 TSİ ile 1.6 tdi arasında çok ufak denilebilecek fark var . 

Ama 0,5 s,  0,9 s ne kadar önemlidir o da tartışılır. 

Bazı yorumlarda performansı üzer gibi algı oluşmuş, 1.2 tsi 105 hp ile 225 km hız gördüm. Rampada üzdüğünü hiç görmedim, düşürürsün bir vites olur biter araba kullanıyoruz sonuçta. Tork kalkışta çok kısa süreliğine avantaj sağlar sonra beygiri yüksek olan alır götürür. 1.4 ile aman aman farkı yok, bunu uzun yol seyahatlerinde bir kaç defa tecrübe ettim, ben 1.4 e yetişemiyorum ama o da uçup kaçamıyor ağır ağır fark açılıyor. Farkı hissedeyim derseniz 150 lik düşünmek lazım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bazı yorumlarda performansı üzer gibi algı oluşmuş, 1.2 tsi 105 hp ile 225 km hız gördüm. Rampada üzdüğünü hiç görmedim, düşürürsün bir vites olur biter araba kullanıyoruz sonuçta. Tork kalkışta çok kısa süreliğine avantaj sağlar sonra beygiri yüksek olan alır götürür. 1.4 ile aman aman farkı yok, bunu uzun yol seyahatlerinde bir kaç defa tecrübe ettim, ben 1.4 e yetişemiyorum ama o da uçup kaçamıyor ağır ağır fark açılıyor. Farkı hissedeyim derseniz 150 lik düşünmek lazım.
225 km ?  ben 1,4 dsg 122 hp ile 200km yi  geçemedim Aydın-İzmir otobanında... hız sınırlaması var mı yok mu nasıl anlarım ? 

1.2 tsi 110hp 0-100 degeri 9.9sn

1.6 tdi 90hp 0-100 değeri 11.9sn

1.6 tdi 110hp 0-100 değeri 10.5sn

tork sizi aldatmasin tsi motor 1400devirden 4500 devire kadar kesintisiz 175nm tork verir

dizel kisa bir devir aralığında 250nm tork  verir

Selamlar bende 3 gün önce aldım. Gayet konforundan, sürüşünden, yol tutuşundan, güvenliğinden, zevkli sürüşünden çok memnunum.

start stop sistemini çok beğendim.
sadece Bluetooth olmaması can sıktı;) 

@Seastar76 Hocam bende de 1.4 TSI 125 DSG var.
D mod ta 220 civarlarını görebiliyorum.
S mod ta 237 gördüm
Adana Mersin arası otoyol.

Dijon 225 45 17 fabrikasyon

@Seastar76 merhaba, hız sınırlaması olduğunu sanmıyorum bugüne kadar hiç duymadım. Benimki manuel di 6.viteste 210 la giderken 5' e çekiyordum ben daha da hızlanıyordu. Tekrar 6ya attığında yavaşlıyor. 5.viteste 225 e çıktığında 6bine yaklaşıyor ama asla 6bin deviri görmüyor.  Tavsiye ettiğim birşey değil her zaman yaptığım birşey de değil uzun yol seyahatlerinde yolu boş denk getirirsem o anlık adrenalinle motor patlarsa patlasın lastik çıkarsa çıksın modunda gidiyor insan. 65bin km de satarken de alıcı arkadaş güvenilir tanınmış bir ekspertiz şirketine göstermek istedi, motor %99 çıktı özellikle motor çok iyi durumda diye ayrıca belirtmişlerdi. 

@kacmazm hayırlı olsun güle güle güle kullanın. Start stop evet aslında güzel bir özellik. Sabah akşam İstanbul trafiğinde hiç kapatmadan start stop kullandım 3 yılda akü bitti. Gece yarısı akü bitip camlar açık yolda kalınca bari camları kapatayım diye uğraşmaya niyetlendim gösterge ön göğüs tavan yani araba içinde ne kadar ışık varsa son kez pırpır yaptı, o sırada gösterge paneli yanmış. Garantiden akü ile birlikte gösterge paneli yenisiyle değişti. O günden sonra start stopu hiç kullanmadım.

1.6 tdi ile 200 ü gördüm! 

201 e çıkmadı araç ??? (Düz yol du kesinlikle doğruya dogru)

Araç o zaman 8000 km deydi ? 

O günden sonrada bi daha denemedim ( yaş haddinden 110 fix yetiyor)

200 hız ? 

Yaşın 20-25 olacak ki birde sunroof açık ? Yanındaki  hanım ablanın saçları rüzgarla harmanlanıp uçuşacak onu da çosturacaksın ...(200 ü geçtim 500 hissiyatı olur)

110 kamil koç tarifesi ...yıllardır..fix

Her şey zamanında ??

DEĞERLİ yorumlarınız için teşekkür ederim gerçekten çok güzel fikirler edindim tecrube edip yorum yapan herkese teşekkürler.

1.6 tdi ile 200 ü gördüm! 

201 e çıkmadı araç ??? (Düz yol du kesinlikle doğruya dogru)

Araç o zaman 8000 km deydi ? 

O günden sonrada bi daha denemedim ( yaş haddinden 110 fix yetiyor)

200 hız ? 

Yaşın 20-25 olacak ki birde sunroof açık ? Yanındaki  hanım ablanın saçları rüzgarla harmanlanıp uçuşacak onu da çosturacaksın ...(200 ü geçtim 500 hissiyatı olur)

110 kamil koç tarifesi ...yıllardır..fix

Her şey zamanında ??
hocam benım sattıgım aracı  tatılden  gelırken yenı yola  gırdım ızmı ıstanbul otobanında 228  gordum daha basamadım yol vıraja gırıyordu toparlayamam  dıye korktum hıc zorlanmadan o hızlara cıkıyordu  yolda  201  e neden cıkmadı fıkrım yok  :)  

Selamlar bende 3 gün önce aldım. Gayet konforundan, sürüşünden, yol tutuşundan, güvenliğinden, zevkli sürüşünden çok memnunum.

start stop sistemini çok beğendim.
sadece Bluetooth olmaması can sıktı;) 
start stop yuzunden arkadaslar gıbı bende  akü  değiştim arabaya kontak vurdugum an kapatırdım :)

Geri
Üst Alt