1.2 TSI GOLF 7 ALINIRMI NASILDIR..

IBS6134

Katılımcı Üye

İsim
İbrahim
Arkadaslar selamlar. bir oncekı aracım golf 7 1.6 tdı dı memnundum gıdıs yakıt vs uzmedı. Malum pıyasadan dolayı aynısı almakta zorlanıyorum aracımı yatırım için sattım. 1.2 tsı dusunuyorum bu arac haklkında kullanıcı yorumlarını merak edıyorum saygılarımla.

Hocam 1.2 TSI kullanıcısı olarak yazıyorum size, önemli olan araçtan ne beklediğinizdir. Benim gözlemlerim şu şekilde; Eğer ben ani hızlanmalar, çok atiklik beklemiyorum ama konforlu olsun yavaş yavaş üst hızlara çıkayım denilirse alınır. TDI daki anlık tork patlaması yok ama hantal bir araç kesinlikle değil. Alınabiliyorsa eğer en azından kesinlikle 1.4 alınmalı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam 1.2 TSI kullanıcısı olarak yazıyorum size, önemli olan araçtan ne beklediğinizdir. Benim gözlemlerim şu şekilde; Eğer ben ani hızlanmalar, çok atiklik beklemiyorum ama konforlu olsun yavaş yavaş üst hızlara çıkayım denilirse alınır. TDI daki anlık tork patlaması yok ama hantal bir araç kesinlikle değil. Alınabiliyorsa eğer en azından kesinlikle 1.4 alınmalı
Gayet ıyı bır acıklama oldu hocam dediğiniz gibi tork olayı cok farklı tdı da bıraz agresıf kullandıgım ıcın tereddut edıyordum 

65 bin km kullandım. Tek sıkıntım lamba yakacak kadar yağ eksiltiyordu. Gidişi olsun yakıtı olsun gayet iyiydi. 

@IBS6134 hocam 1.6 tdi dan sonra 1 sene 1.2 TSİ kullandım, anlık torkta 1.6 tdi kadar iyi olmasa da üzmez, genel performansta daha iyi, daha konforlu, daha sessiz, titreşimsiz, motor çalışıyormu çalışmıyor mu anlamazsın, tüketim 0.5-1 TL civarı daha fazladır, kısacası sakin kullanımda şehir içi 6 larda şehir dışı 4.7-5 lerde gezersin. Memnun kalırsın ben kalmıştım.

Ilk aracim 1.2 tsi idi 3 sene sonra 1 ay 1.6 tdi kullandim smdi 1.4 tsi act

1.2 tsi guzeldir bence daha sorunsuz kavrama vs olarak sessiz vergi ve yakit avantajida var tdi den daha cok sevmistim

@krym onceden 1.0 simdi 1.2 kullanan biri olarak katiliyorun. 1.0 daha sorunsuz daha yeni nesil bir motor fakat 1.2 daha sessiz ve yokus vb zor durumlarda daha rahat kalkiyor. Manuel icin konusuyorum.

Bende de şuan 1.0 TSİ var tork olarak 1.0 TSİ daha iyi, ancak konfor ve sessizlikte 1.2 TSİ.

burdan anladığım  her birinden biraz alırsak 1.4 TSI  EN İYİ seçim olur.

@Haktan Anladım hocam ama yag yakma vs mevzusu varsa sorun o benim için pek o tip şeylerle uğraşmayı sevmıyorum. 

Bende belli bir dönem kullandım. Belli modeller arasında kronik egzantirik/zamanlama dişlisi değişimi var servis aksiyonu olarak. Jetta'da da kullanmıştım. 1.4 TSI, 1.2'ye hissedilir derecede atik ve pratik değil bence. Al birini vur ötekine biraz benim gözümde. 1.4 arkadaşın vergisinin de azaldığını maalesef göremedim. Araba yaşlanıyor, zamlardan dolayı vergi git gide artıyor :) Ben şahsen bir daha alsam, 1.2 TSI'ı opsiyonlarla doldurur alırdım (2015'e geri gidebilsem).  

Edit. 1 yıllık kullanım içinde hiç bir zaman yağ yakma problemi yaşamadım. 

Vergisi düşük

gidişi güzel 

Konfor odaklı 

Sessiz...

Yakıt siz onu uzmezseniz oda sizi üzmez...

1.2 tsi candır...:))) 

Geri
Üst Alt