Forumu daha iyi nasıl kullanırız.

[mention=2]yusuf[/mention]hocam, bir başlık altındaki kendi yorumlarımı nasıl bulacağım. Başlık olmuş 20 sayfa. Yazdığımı net biliyorum, ama tek tek 20 sayfayı kontrol etmek istemiyorum [emoji20] Yoksa mecbur muyum?
Bir başlık altında mümkün değil ama profilinizde tüm yazdiklariniz var. Hazır sistem olduğu için herşeye müdahale edemiyorum

@yusufhocam, bir başlık altındaki kendi yorumlarımı nasıl bulacağım. Başlık olmuş 20 sayfa. Yazdığımı net biliyorum, ama tek tek 20 sayfayı kontrol etmek istemiyorum :(  Yoksa mecbur muyum?
Değerli Deniz Hocam

Detaylı Arama özelliğini kullanabilirsiniz. Kullanıcıya göre ara seçeneği sizin için uygun.

İkinci seçenek kendi profilinizde bulunan mesajlarınızı toplu görme özelliği 

Her zaman başıma gelen durum olduğu için bilirim :)

@silvershadow Değerli Murat Hocam,

İmza konusuyla ilgili golftutkunu dostlarımız için aşağıda detaylıca /görsel bazlı olarak anlatmaya gayret ettim :)  

1. İlk olarak forum sayfasında sağ üstte yer alan profil isminiin sağında bulunan ok ile açılan alt menuden Hesap Ayarları nı seçiyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 1314

2. Açılan pencerede yer alan üst barın en sağında yer alan İmza bölümünü seçiyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 1315

3. Aşağıdaki görselde de göreceğiniz üzere aşama aşama belirtmeye gayret ettim. 

İlk olarak önceden hazırlamış olduğunuz /tercihen maks. 500 px genişliğini geçmeyecek ebatta görsellerinizi şemada 1 no'lu madde olarak işaretli yerden yüklemeniz gerekmektedir.

Yükleme sonrası sisteme upload edilmiş görselleriniz 2 no'lu maddede belirtilen yerde gözükeceklerdir. İmzanızın neresinde yer almasını istiyorsanız yazı alanında belirlediğiniz yeri belirleyip ilgili resmin üzerine çift tıkladığınızda resim imza alanınızda gözükecektir. Ben imzamda yer alan aracımın görselinde eni 200 px olarak belirledim, tercihen daha büyük olmasa da (abartı olabilir kanaatimce :)) daha ufak ebatlara getirmek isterseniz imzanızda yer alan resmin üzerine çift tıkladığınızda açılacak pencerede yer alan ölçülendirme bölümünden ayarlama yapabilirsiniz. Ölçü belirttiğiniz pencerede yer alan Keep Aspect Ratio seçeneğinin işaretli olmasına dikkat etmek gerekiyor, eğer ki seçili olmazsa örneğin enini değiştireceğiniz görselin boyu değişmeyeceğinden resim orantısal olarak bozulacaktır. 

Üçüncü olarak imza bölümünü aynen MS Word kullanır gibi istediğiniz font/punto/renk ve yerleşim olarak yazabilirsiniz. Sadece yazı yer almasını istiyorsanız bu bölüm yeterli olacaktır :)  Tercihen ilk olarak yazılarınızı yazıp, sonradan resimleri istediğiniz yerlere de konumlandırabilirsiniz.

Son olarak imzanızda yer alan herhangi bir görsele link vermek isterseniz (kendi resim galeriniz, sosyal medya hesapları gibi) resmi seçili hale getirip yine üst barda yer alan aşağıdaki görselde de belirttiğim köprü butonu aracılığı ile linklendirebilirsiniz. Bu arada twitter ya da instagram hesaplarınız için logo indirip biçimlendirmenize gerek yok, dilerseniz mevcut imzamdan rahatlıkla alabilirsiniz :)

Sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa memnuniyetle yardımcı olmak isterim.

Ekli dosyayı görüntüle 1316
Normalde böyle uzun mesajları alıntılamam ama bu mesaj kaybolup gitsin istemedim. Üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen bu mesajı rehber edinerek imzamı güncellemem 1 dk sürmedi. :)  

arkadaşlar slm. audi 6 2.0 tdi 2010 model uzaktan kumanda ile kapıları kapatınca yan aynaları otomatik kapatabiliyormuyuz

@fcsrn 2 Sene sonra bu imza konusunu hortlatacağım ama kusura bakmayın :D  İmzaya resim eklemek istiyorum fakat resim boyutunu ne yaparsam yapayım kabul etmiyor. 50x50 bile yaptım yine olmadı. Acaba rütbe'den dolayı mı izin yok ? İmza kurallarında öyle birşey de görmedim gerçi ama neden kaynaklanıyor çözemedim ? 
Karşılaştığım hata şu şekilde

Ekran Alıntısı.JPG

Forumu nasıl daha iyi kullanırız?

1- Herkesin gerçek isim kullanması ile,

2- Askeri düzen rütbelerin kaldırılıp daha makul sınıflar belirleyerek. (VW modelleri gibi) polo, golf, GTI, R, vs vs...

@fcsrn 2 Sene sonra bu imza konusunu hortlatacağım ama kusura bakmayın :D  İmzaya resim eklemek istiyorum fakat resim boyutunu ne yaparsam yapayım kabul etmiyor. 50x50 bile yaptım yine olmadı. Acaba rütbe'den dolayı mı izin yok ? İmza kurallarında öyle birşey de görmedim gerçi ama neden kaynaklanıyor çözemedim ? 
Karşılaştığım hata şu şekilde

Ekli dosyayı görüntüle 22779
Tekrar dener misiniz hocam. 

@AhmetCakmak Sizide uğraştırdım Ahmet hocam ama maalesef yine aynı hatayı veriyor. Siz resim boyutunu 1000 x 200. yapmışsınız. Ben imzayı yükledikten sonra üzerine çift tıklayıp 500x245 yaptım yine olmadı. Ben mi birşeyi yanlış yapıyorum acaba ? 
Bi arkadaşın imzasında golf resmi vardı onuda denedim onuda yüklemedi. halbuki o arkadaşın imzasında aynı resim var.

@AhmetCakmak Sizide uğraştırdım Ahmet hocam ama maalesef yine aynı hatayı veriyor. Siz resim boyutunu 1000 x 200. yapmışsınız. Ben imzayı yükledikten sonra üzerine çift tıklayıp 500x245 yaptım yine olmadı. Ben mi birşeyi yanlış yapıyorum acaba ? 
Bi arkadaşın imzasında golf resmi vardı onuda denedim onuda yüklemedi. halbuki o arkadaşın imzasında aynı resim var.
Evet yükseklik sınırı 200 piksel. Konular arasında imzalar çok fazla yer kaplamaması için, 200 piksel bile fazla aslında. 1000x250'den düşük boyuttaki imzanızı yükleyebilirsiniz.

@AhmetCakmak Hocam siz yaptınız herhalde  :D  ben diğer resimle uğraşıyordum bu oldu ne hikmetse.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt