Forumu daha iyi nasıl kullanırız.

yusuf

Yönetici
İsim
Yusuf
Farkettiğimiz güzel özellikleri yazalım. Böylece daha iyi kullanmış oluruz.

1. Üstteki fırça ile arkaplanı değiştirebilirsiniz.

2. Aktiviteler bölümünde forum akışını görebilir ve istediğiniz şekilde yeni bir filtre oluşturabilirsiniz. 

3. Kişi etiketlerken 2 kere @@ basarsanız çok daha kolay açılır pencere.

4. Mesajın belli bölümünü sadece o bölümü seçerek alıntılayabilirsiniz. 

5. Bir mesajı okuduktan sonra tekrar tüm okunmamış mesajlara gitmek yerine aşağıdaki resimde yazan butona basın  :'(

Moderatör tarafında düzenlendi:
başa dön butonu  &:

Mesajların altında başa dön butonu var. Gözünüz aydın :)
aaa süper oldu valla. hep en son mesaj çevresinde dolaştığımız için en sona gidiyordum. sonrasında akış kısmına çıkmak zor oluyordu.

yine çok güzel hareket hocam.  s=friendship

@silvershadow Değerli Murat Hocam,

İmza konusuyla ilgili golftutkunu dostlarımız için aşağıda detaylıca /görsel bazlı olarak anlatmaya gayret ettim :)  

1. İlk olarak forum sayfasında sağ üstte yer alan profil isminiin sağında bulunan ok ile açılan alt menuden Hesap Ayarları nı seçiyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 1314

2. Açılan pencerede yer alan üst barın en sağında yer alan İmza bölümünü seçiyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 1315

3. Aşağıdaki görselde de göreceğiniz üzere aşama aşama belirtmeye gayret ettim. 

İlk olarak önceden hazırlamış olduğunuz /tercihen maks. 500 px genişliğini geçmeyecek ebatta görsellerinizi şemada 1 no'lu madde olarak işaretli yerden yüklemeniz gerekmektedir.

Yükleme sonrası sisteme upload edilmiş görselleriniz 2 no'lu maddede belirtilen yerde gözükeceklerdir. İmzanızın neresinde yer almasını istiyorsanız yazı alanında belirlediğiniz yeri belirleyip ilgili resmin üzerine çift tıkladığınızda resim imza alanınızda gözükecektir. Ben imzamda yer alan aracımın görselinde eni 200 px olarak belirledim, tercihen daha büyük olmasa da (abartı olabilir kanaatimce :)) daha ufak ebatlara getirmek isterseniz imzanızda yer alan resmin üzerine çift tıkladığınızda açılacak pencerede yer alan ölçülendirme bölümünden ayarlama yapabilirsiniz. Ölçü belirttiğiniz pencerede yer alan Keep Aspect Ratio seçeneğinin işaretli olmasına dikkat etmek gerekiyor, eğer ki seçili olmazsa örneğin enini değiştireceğiniz görselin boyu değişmeyeceğinden resim orantısal olarak bozulacaktır. 

Üçüncü olarak imza bölümünü aynen MS Word kullanır gibi istediğiniz font/punto/renk ve yerleşim olarak yazabilirsiniz. Sadece yazı yer almasını istiyorsanız bu bölüm yeterli olacaktır :)  Tercihen ilk olarak yazılarınızı yazıp, sonradan resimleri istediğiniz yerlere de konumlandırabilirsiniz.

Son olarak imzanızda yer alan herhangi bir görsele link vermek isterseniz (kendi resim galeriniz, sosyal medya hesapları gibi) resmi seçili hale getirip yine üst barda yer alan aşağıdaki görselde de belirttiğim köprü butonu aracılığı ile linklendirebilirsiniz. Bu arada twitter ya da instagram hesaplarınız için logo indirip biçimlendirmenize gerek yok, dilerseniz mevcut imzamdan rahatlıkla alabilirsiniz :)

Sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa memnuniyetle yardımcı olmak isterim.

Ekli dosyayı görüntüle 1316

Okumadığım içeriklere tıklayınca,listelenenlerden birine tıklıyorum ve konunun ilk açıldığı tarihi gösteriyor.Ben son sayfayı tikliyorum oda yetmiyor en son hangisini okumuştum  onu da anlayamıyorum,önceden(eski halindeyken forum) tıklayınca en son okumadığım yeri gösteriyordu tarayıcı ve mesajın üstünde yeni ibaresi vardı.

Bendemi sorun var,gözümden kaçan bir şey mi oldu anlamadım,bu tür durumlarda teknolojiden nefret ediyorum yahu... s=bur2

Okumadığım içeriklere tıklayınca,listelenenlerden birine tıklıyorum ve konunun ilk açıldığı tarihi gösteriyor.Ben son sayfayı tikliyorum oda yetmiyor en son hangisini okumuştum  onu da anlayamıyorum,önceden(eski halindeyken forum) tıklayınca en son okumadığım yeri gösteriyordu tarayıcı ve mesajın üstünde yeni ibaresi vardı.

Bendemi sorun var,gözümden kaçan bir şey mi oldu anlamadım,bu tür durumlarda teknolojiden nefret ediyorum yahu... s=bur2
Hocam konuya değilde yanındaki yuvarlağa tıklayın ;)  Yada yıldız oluyor bazen. Üzerine gelince yazıyor ilk okumadığıma git diye. Eski sitedeki alışkanlığımız :)

@@erkanz 

Değerli Hocam 

Usta işi olmuş gerçekten de.

Ellerinize sağlık. 

Eskiden eksiklik olan mesaj yazarken yarıda kalma olayı artık yok. Mesaj yazarken yarıda bıraktınız. Bir sorun oldu diyelim. Yazdığınız mesaj o konu içinde kayıt oluyor. Tekrar yazmaya başladığınızda kaldığınız yerden devam ediyor. ;)

@yusuf Hocam nedense çözemedim anasayfada en son yazılan mesajları eski forumdaki gibi göstermeyi

@yusuf Hocam nedense çözemedim anasayfada en son yazılan mesajları eski forumdaki gibi göstermeyi
Hocam üstte okumadığım mesajlar diye buton var. En alt sağda da var. Onun haricinde aktiviteler bölümüne bir göz atın. 

Geri
Üst Alt