Dsg Kavrama değişimi

Jesi

Paylaşımcı Üye

İsim
Adnan
İyi akşamlar forumdaşlar 😊

Uzunca bir aradan sonra tekrar buradayım,aracımı bir çoğunuz tanıyorsunuz 2016 model 1.4 TSİ highline dsg.

An itibarıyla km 132 bine dayandı bununla beraber dsg titremesi başgösterdi,bugün doğuş oto kartalın yolunu tuttuk yine istemedende olsa.

Çok hafif bir silkeleme söz konusu lakin sinek küçük mide bulandırır misali kontrol ettirdim şu an olmasa bile önümüzdeki aylarda ne yapacağı belli olmaz denince değişime karar verdim.

Normal şartlarda 8 ila 9 bin tl arası bir rakam tutuyor,fakat aracı aldığım günden beri hiç aksatmadan servise gittim silecekleri bile servisten temin ettim.

İyikide öyle yapmışım,yanımda Almanya ile irtibata geçtiler yazışmalar neticesinde sadık müşteri kontenjanından sadece işçilik tutarının %70 ini yani yaklaşık olarak 1400 veya 1500 tl civarında bir harcama ile kavramayı değiştireceklerini söylediler😊

Bence aracınız otomatikse dışarıda sanayilerde macera aramayın,pahalıdır vardır hikmeti ucuzdur vardır illeti.

Esen kalın.

Sizin adiniza sevindim ustadim

Dsg yetkili servis kayitli her aracin kesinlikle disariya maaliyet düşürmek icin özel e kaymamali

Benimde dsg keşke servis kayitli olsaydi kesinlikle devam ettirirdim

Sizin adiniza sevindim ustadim

Dsg yetkili servis kayitli her aracin kesinlikle disariya maaliyet düşürmek icin özel e kaymamali

Benimde dsg keşke servis kayitli olsaydi kesinlikle devam ettirirdim
Satmayı düşünmeme rağmen vebal altında kalmamak için yaptırıyorum üstadım.

En azından satın alan kişi servise sorgulattığı zaman olumsuz herhangi bir sorunla karşılaşmaz.

Hayırlı olsun Adnan Abi indirimi çok iyi ayarlamışsın gerçekten.

Geçen seninkine bindiğimde ben de farketmiştim hafif titretiyordu.

Yaptıracak olman iyi olmuş sonradan alacak olanı böyle düşünen pek kimse kalmadı artık.

Düşük maliyetle hallolmasına sevindim Adnan abi. Aracına ne kadar titizlikle baktığını da biliyoruz çoğumuz. Kafan rahat şekilde daha nice km'lere.

Yavvv benim tilt/ayar/kıl/ayar oldugum nokta 

Serviste önce Mahkeme ye çıkartıyorlar ? Almanyadan telekonferansla tanıklar dinleniyor

Hakim kararı açıklıyor

Önce ağırastırılmış müebbet hapis 

En son müşterinin  olayda iyi hal ve  iyi niyetli durumundan dolayı 1400 lira kefaletle serbest kalması kararı ?

Önce 10 bin 

En son 1400 

Adrenalin / aksiyon yurt dışı canlı bağlantılar falan  müşterinin yüregine indir 10 bini

Sonra 1400 ! 

Algının böylesi ???

Baştan delikanlı gibi iyi niyetiniz devam ettiği icin fix fiyat 1400 desenize be kardeşim....

İyi niyetteyiz ki ayağınıza geldik 

İyi niyette olmayının yetkili serviste ne işi var ???

İyikide öyle yapmışım,yanımda Almanya ile irtibata geçtiler yazışmalar neticesinde sadık müşteri kontenjanından sadece işçilik tutarının %70 ini yani yaklaşık olarak 1400 veya 1500 tl civarında bir harcama ile kavramayı değiştireceklerini söylediler😊
Hayırlı olsun indiriminiz.
Bence sürekli servise giden araç için 7 yıl mı 10 yılmı DSG garantisi yokmuydu.
Buna rağmen işçiliğin %70 ni değil de %30 unu siz karşılasaydınız bari böyle yapsalardı.

Benim araç ta hep servise gitti.

Hayırlı olsun indiriminiz.
Bence sürekli servise giden araç için 7 yıl mı 10 yılmı DSG garantisi yokmuydu.
Buna rağmen işçiliğin %70 ni değil de %30 unu siz karşılasaydınız bari böyle yapsalardı.

Benim araç ta hep servise gitti.
Buna da şükür 🙏😊

Geçmiş olsun hocam.

Aracınızda daha önce kavrama değişimi olmuş muydu yoksa ilk defa mı değişiyor. daha önce değişmediyse eğer İstanbul trafiğinde bu km ye kadar gerçekten iyi gitmiş.

Benim aracım da 2016 model ve ben de bakımlarını hep doğuş oto kartalda yaptırıyorum.  53 bin km ye geldik ve hafiften titreme olayı benim aracımda da başladı. Yakın zamanda kontrol ettireceğim. Muhatap olduğunuz servis danışmanının yaklaşımının bu iyi niyet garantisi yazışmalarında herhangi bir etkisi oluyor mu ona göre randevu oluştururken en azından iyi niyetle yaklaşacak danışmandan randevu alalım.

Geçmiş olsun hocam.

Aracınızda daha önce kavrama değişimi olmuş muydu yoksa ilk defa mı değişiyor. daha önce değişmediyse eğer İstanbul trafiğinde bu km ye kadar gerçekten iyi gitmiş.

Benim aracım da 2016 model ve ben de bakımlarını hep doğuş oto kartalda yaptırıyorum.  53 bin km ye geldik ve hafiften titreme olayı benim aracımda da başladı. Yakın zamanda kontrol ettireceğim. Muhatap olduğunuz servis danışmanının yaklaşımının bu iyi niyet garantisi yazışmalarında herhangi bir etkisi oluyor mu ona göre randevu oluştururken en azından iyi niyetle yaklaşacak danışmandan randevu alalım.
Aracımı sıfır aldım,daha önce 30 bin km civarında kavrama değişimi olmuştu(garanti kapsamında bedelsiz)
Ayrıca bi-xenon farları değiştirmek zorunda kaldım klasik lekelenme sorunundan dolayı (garantiden bedelsiz)

Servis danışmanlarıyla ilişkinizi iyi tutarsanız maça bir sıfır önde başlarsınız,hiç üşenmeden ellerinden geleni yapıyorlar.

Bir isim vermem gerekirse servis danışmanı Ertunç beyi öneririm 👍

Anladım hocam teşekkür ediyorum cevap için.

Tekrar geçmiş olsun.

@Jesi hep derim, servis kısa vade de pahalı gibi gelebilir ama uzun vade de ucuz ve garantili. aracım kaç model olursa olsun servisten şaşmam.

Geri
Üst Alt