Ankara <> Niğde Otoyolu + Edirne > Ş.Urfa ücretleri

@Terms Kırşehir bağlantısını siz dedikten sonra biraz inceledim eğer sonradan bir değişiklik olmadıysa 2. kısıma Kırşehir bağlantısının da dahil olması gerekir.

Ve o kısım yarın açılırsa Kayseri - Ankara arası ben de süre açısından tercih edebilirim. 

Özellikle yerleşim yerlerinde sürekli trafik ışıkları yer almakta.

Onun dışında Kırşehir, Kırıkkale geçişlerinde trafik yoğunlaşmakta.

Bunlara ek olarak Ankara girişi her zaman kilit oluyor. Rahat 1 saat orada kaybediyorum.
Ankara Kayseri arası yol hiç keyifli değil gerçekten. Tek güzel tarafı Köfteci Yusuf var. Kırıkkaleden sonrası gidiş de dönüş de trafik sıkıntılı, Kırşehir den geçerken radar korkusu cabası ve yol da pek konforlu değil. Bir ara Kırşehir Kamandan Ankara Gölbaşı yoluna çıkmıştım trafik daha az olur umuduyla, yol bayağı ipsiz sapsızdı petrol istasyonu bile yoktu.

Bir dönemler 

Kayseri-Diyarbakır

Kayseri-Konya

Kayseri-Sivas

Kayseri-Karaman

Arası sık seyahat ederdim, yolları daha keyifli gelirdi bana..

Özellikle Elazığ-Diyarbakır arası tam viraj tutkunları için, benim şirket aracı C-elysee olduğu için çok atraksiyonlu kullanamamıştım.

@Kysr038 Gerçekten benim de aklıma söylerken aynı şey gelmişti, Kırşehir - Ankara arası otobanı kullanmaya başlarsam eski yolda aklımın kalacağı tek şey köfteci yusuf olur. Bölgedeki en iyi mola yeri olabilir.

Keyifsiz kısmına da sonuna kadar katılıyorum bir sürü kırmızı ışık var 120 - 130 giderken aniden durmak gerekiyor ve çoğu kırmızı ışık son anda belli olacak yerlerde.

Ayrıca söylediğiniz gibi çok radar oluyor, 1 ay kadar öncesinde Kayseri'den itibaren; Kayseri Çevreyolu'nda gezici radar ve Ankara yolunda 2 tane sabit radar vardı, bir tanesine az kalsın giriyordum yokuş aşağı tam tuzaklık yere koymuşlardı.

Onun dışında Diyarbakır git gel yapıyorsanız Kayseri - Malatya arasını da iyi bilirsiniz orada bile 2 tane sabit radar vardı. Şuanda durum nasıl bilmiyorum ama o zaman gelirken yol bayağı tuzaklı oyun kıvamındaydı tüm radarlara girmeden gidebilen başarılı olarak yarışmadan ayrılıyor resmen.

Şimdi otoyolun web sayfasından baktığım kadarıyla Kırşehir bağlantısı açılmamış, açıldığı takdirde yolu tahmini 25 KM uzatacak ama Kayseri - Ankara arasını rahat 1 saat kısaltacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hazine garantili kredilerle özel sektöre yaptırıldı. 12 yıl da yapan şirket alacak ücretleri. Şirket kredilerini ödeyemezse ki zor görünüyor. Hazine ödeyecek her zamanki gibi..Toplam 1.3 milyar dolar kredisi var buranın. Bir de Kırşehir- Ankara arası 180 km ve normal bi araba ortalama 100 lira yakar. Bir de 80 lira otoyol ücreti eklenince eder 180 lira...Sonuç normal duble yola göre 20 dk önce ulaşıyorsun 80 liraya...

Ankara Kayseri arası yol hiç keyifli değil gerçekten. Tek güzel tarafı Köfteci Yusuf var. Kırıkkaleden sonrası gidiş de dönüş de trafik sıkıntılı, Kırşehir den geçerken radar korkusu cabası ve yol da pek konforlu değil. Bir ara Kırşehir Kamandan Ankara Gölbaşı yoluna çıkmıştım trafik daha az olur umuduyla, yol bayağı ipsiz sapsızdı petrol istasyonu bile yoktu.
Bir dönemler 
Kayseri-Diyarbakır
Kayseri-Konya
Kayseri-Sivas
Kayseri-Karaman
Arası sık seyahat ederdim, yolları daha keyifli gelirdi bana..
Özellikle Elazığ-Diyarbakır arası tam viraj tutkunları için, benim şirket aracı C-elysee olduğu için çok atraksiyonlu kullanamamıştım.

Bugüne kadar Kırıkkkale yolunu 1 kez kullandım ışıklar radarlar araç kullanmayı bilmeyen insanlar yüzünden nefret ettim,Kaman yolu ne kadar ıssız da olsa yakıtımı alıp o yolu kullanıyorum yol kenarlarındaki su pınarları güzel oluyor yazın durup dinlenmek için.Köfteci Yusuf yerine de Ankara'da Peçenekler ya da Cicipiknik'te döneri yiyip çıkıyorum :)

...

@Terms Açılış yapılmadan önce, otoyolun web sayfası üzerinden Ankara - Kırşehir arası ücret hesaplaması yapabiliyordum ama şuanda Kırşehir gözükmüyor neden acaba

Kırşehir bağlantı yolları plânsız yapılmış, civar köyler gidiş dönüş için 30 lira evet 30 lira ücret ödeyecekler hem de zorunlu yoksa şoseyi kullanacaklar. Köylü zaten pert bir de otoyol kullanım ücreti çıktı şehre gidip gelirken..Konuyu Meclis gündemine taşıyacağız...

Kırşehir bağlantı yolları plânsız yapılmış, civar köyler gidiş dönüş için 30 lira evet 30 lira ücret ödeyecekler hem de zorunlu yoksa şoseyi kullanacaklar. Köylü zaten pert bir de otoyol kullanım ücreti çıktı şehre gidip gelirken..Konuyu Meclis gündemine taşıyacağız...
Hakkınızda hayırlısı.

Size Kırşehir &lt;-&gt; Yozgat arası yolun nasıl olduğunu sorsam?

Hakkınızda hayırlısı.

Size Kırşehir &lt;-&gt; Yozgat arası yolun nasıl olduğunu sorsam?
Kırşehir- Yozgat arası duble yol değil. Mevcut yolun durumu da hem asfalt kalitesi hem de bol virajlı olması sebebiyle çok kötü. Bu konuda çok uğraştık ama ilerleme sağlayamadık ne yazık ki.

image.png

@ozan4050  Anladım hocam. Yani 52km lik kısımdan bahsediyoruz sanırım.
Kötü derken köy yolu gibi de değildir.
Sağolun.

Arkadaşlar 

Ankara &lt;-&gt; Adana otoyol
Bu yolu yakın zamanda kullanan var mı?

Malum biliyorsunuz Otoyollarımız YID ve Devlet yolu olmak üzere iki tür.

Adana- Pozantı arası devlet yolu sonrası Ankaraya kadar YID

Eskiden Adana Batı gişelerinden girince Niğde kuzey gişelerinden çıkıyorduk.

Şimdi Ankara- Niğde otoyolu açıldı.
Peki Adana batı gişelerinden girince Niğde Güney Alın - Kuzey Alın gişesi mi var?

Yoksa Adanadan Girince Ankara Alın gişesi ne kadar mı?

Yani tek ücret mi ödeniyor?

@Terms hocam yazdığınız iyi olmuş. Bu ayın sonuna doğru ben de Ankara'dan Adana'ya çıkacağım. Daha doğrusu Osmaniye'ye ama orası da Adana sayılır ben yeni il olarak göremedim bir türlü :) Bilgili arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Yanlış hatırlamıyorsam Ankara'dan İskenderun'a kadar 3 defa ücret ödedim, ilki Ankara-Niğde arası 140 TL civarıydı, Niğde'den sonra tekrar otobana girip (bu arada tüm yol boyunca hiç otobandan çıkmadım ama arada boşluklar var) Adana girişinde bir 30-40 TL, en son Adana-İskenderun arası 13 veya 18 TL gibi hatırlıyorum. Rakamlar yaklaşık olarak doğrudur, toplamda 190 TL'ye yakın tutmuştu tek yön.

Arkadaşlar 
Ankara Adana otoyol
Bu yolu yakın zamanda kullanan var mı?
Malum biliyorsunuz Otoyollarımız YID ve Devlet yolu olmak üzere iki tür.
Adana- Pozantı arası devlet yolu sonrası Ankaraya kadar YID
Eskiden Adana Batı gişelerinden girince Niğde kuzey gişelerinden çıkıyorduk.
Şimdi Ankara- Niğde otoyolu açıldı.
Peki Adana batı gişelerinden girince Niğde Güney Alın - Kuzey Alın gişesi mi var?
Yoksa Adanadan Girince Ankara Alın gişesi ne kadar mı?
Yani tek ücret mi ödeniyor?
Geçen ay gittim ama Hatırladığım kadarıyla Adana yolunda ayrı ücret almıştı,niğde otobanında ayrı.Ogs dökümüne bakayım
Baktım: 144+ 24

Geri
Üst Alt