Ankara <> Niğde Otoyolu + Edirne > Ş.Urfa ücretleri

Ben nevsehirden ankaraya giderken bir kismini kullandim. 65km 59₺ mi ne idi bombos yol. Sanirim Baska acilan kisimda yok yol bitiyordu giris yaparken

Hocam Ankara tarafından girdim 9 ekimde.Şereflikoçhisar’a varmadan yol bitiyor.Aksaray’ın içinden tekrar yol veriyor ama o da mantıksız.Niğdeye götürüyor sizi.Ekim ayı için tamamen açılmadığını söyleyebilirim.Ama açılan kısımda 190-210 arası hiç durmadım.İyi de para vermiştim 50-60 lira gibi bişeydi.

Merhaba @Terms kardeşim.  Geçen hafta 30 kasım akşamı yeni açılan otoyola girdim Adana üzeri Hatay a gitmek için ilk kez.  Dedim hem  denemiş oluruz hem de hızlı gideriz. Yakıt almam gerekiyordu, iki servis alanı geçtim dubalarla kapalı, şaşırıp karayollarını aradım en yakın nerden yakıt alabilirim diye. Efendim alamazsınız, yolu yeni açtık o yüzden yol boyunca istasyon yok henüz. Yol yardım var mı peki, o da yok henüz maalesef, yeni açıldık ya.......diye uzayan saçma bir diyalog yaşadım. Peki ben bunu nereye şikayet edecem deyince de klasik cevap kusura bakmayın bilgilendirme eksiğimiz oldu dediler. 15 dk sonra Ahiboz sapağından kaçar gibi çıktım. 15 küsür TL bayıldım bunca kısa mesafeye ve bana ders oldu. Otoyolda bir tek çizgiler ve ışıklar tam gerisi yok henüz ! Aksaray üzeri gidin, malum dünyanın kırk bin türlü hali var..

ankara-adana otoyol 120- niğde-adana otobanı 130 şeklinde 5 saatten fazla sürmüyor.

E diğer yola göre daha sık araç geçişi yaşanıyorki bu yolun kışın kar ve buza karşı daha güvenli olacağını gösterir.

bu yol zaten dümdüz bir yol. aksaray ve şereflikoçhisar trafik ışıkları dışında beklemek yok. (aksam saati trafik oluyor diğer türlü yok.) Diğer yol 100km kısaltıyor mu? hayır. 50km kısaltsın. 120 olan kısmı da 130 la gidin hadi 30dk kazanın. bu 30 dk için verilecek parayı ve alınacak riski düşününce gereksiz bir çaba. 

adana ankara arası sürekli acil iş yapan şereflikoçhisar aksaray trafiğine girmeden transit geçeyim vereceğim parayı zamandan kazanırım diyebiliyorsanız mantıklı iş. 

bunun dışında zaten mevcut otoyolun kullanımı zorlaştıracak bir etkisi yok.

adana-ankara fast&amp;safe 5 saattir. 

yolun tamamını kullanmak (ankara acıkuyu şu an) 1.sınıf araç ile 48TL fiyat vermiş. bu da yolun gişeli gişesiz 110km ye tekabül ediyor.

Geçen hafta Gölbaşı Çevreyolu'ndan girerek İskenderun'a kadar tüm yolu geçtim. Öncelikle yol üzerinde tuvalet ihtiyacı dahi karşılayabileeğiniz açık tesis yoktu. Mutlaka deponuzu doldurup otobana öyle girin.

Yol Kaman sapağına kadar açık, oradan sizi Tuz Gölü Dinlenme Tesislerinin olduğu Konya Yolu bağlantısına indiriyor (oldukça yakın bir yerden bağlanıyor). Sonra Aksaray'a devam ediyorsunuz ve isterseniz Aksaray Merkezden Kuzeye doğru yaklaşık bir 30 KM giderek yeniden otoyola bağlanıyorsunuz (bu yol Niğde'ye doğru gidiyor ve Ulukışla'dan gelen mevcut yol ile birleşiyor) veya Ulukışla'ya devam edip oradan bağlanıyorsunuz.  

Yolun genel olarak asfaltı düzgün, manzaralar güzel. Özellikle şu an kapalı olan kısım Hirfanlı Baraj Gölü'nün yakınlarından geçitiğinden, açıldığında gerçekten seyri güzel bir yol olacak.

Fiyata gelince Ankara-Kaman arası 48 TL yazdı, bence aşırı pahalı. Daha sonra Aksaray-Adana arası da sanırım 23 TL idi.

Bittiğinde bu yolun yegane avantajı Gölbaşı-Şereflikoçhisar ve Aksaray'daki ışıktan ve trafikten kurtulmak olacak. Ayrıca normalde Ulukışla'daki mevcut otoyol girişine kadar 110 olan hız sınırıbu yolda Gölbaşı'ndan itibaren 120.

Ben sabah 7:30 gibi otobana girdiğimde sıcaklık -5 iken aynı gün şehir için 1-2 dereceydi. Muhtemelen yolun geçtiği güzergah buzlanmaya açık, kışın dikkatli seyretmek gerekebilir.

Yolu gündüz geçtiğim için ışıklandırmayı göremedim ancak etrafta pek yerleşim yok, gecesi aşırı karanlık olabilir. 

@issos Teşekkür ederim. Ben otoyolu Adana'dan Kırşehir'e kadar kullanmak istiyorum.

@Yehanoha Teşekkürler. Adana'dan Ankara'ya gidecek olsam, Adana'dan Ereğli kavşağına kadar otoyol sonrası bölünmüş yolu tercih ederdim.
Açıklamalar için tekrar sağolun.

Ben Adana'dan Samsun ve Ünye'ye gideceğim. 
Ankara Niğde otoyolu tamamen açılmış ise Güzergahım Otoyoldan Adana Kırşehir sonra Yozgat, Çorum ve samsun olacak. 5-6 saat sürer tahmin.
Ankara Niğde otoyolu açılmamışsa, güzergah Adana Niğde otoyol sonrası Kayseri, Yozgat, Çorum ve samsun 7-8 saat sürüyor kullandım biliyorum.

@Mobydick Teşekkür ederim detaylar için.

Bu otoyolun 110 km si 48 lira diyorsunuz???

100 km de (110 sabit) tdi golf 4,5 litre yakıyor.

Yani 100 km deki yakıt masrafı 4,5x6,50 tl = 29,25 tl yakıt giderin var

Araba değil ? 

Yol ne yaktı ? 

Başlıkları açılmalı bundan sonra?

Ben var seversen

Çay var içersen

Paralı otoyollar var gidersen.....

Aşık veysel

Arkadaşlar
Ankara Adana otoyolu çoğunluğu YID yol olmak üzere 440Km. Bunun 100Km si devlet yolu.

Ankara - Pozantı YID Yol  127,50TL
Pozantı - Adana Devlet yolu 3,50TL
Toplam otoyol 440km ve 131,00TL

bakan-karaismailoglu-ankara-nigde-otoyolu-2-13798223_local.jpg

AnkaraNiğde (kgm.gov.tr)

Sonunda yol açılıyor. Şimdi sırada bu otoyolu Kırşehir bağlantısı da açılıyor mu?

Oralardaki arkadaşlar yada o yolu kullananlar bilgi paylaşabilirmisniz?

@Terms Hocam kırşehir bağlantısını bilmem ama o bölge yollarını genel olarak çok sık kullanmaktayım.

Bahsettiğiniz güzergahı da iyi bilirim. Fakat bahsettiğiniz şekilde sizin de belirttiğiniz gibi hem yol uzar hem de Kırşehir Yozgat arası ayrı bir zaman alır.

O yolun en hızlı hali otoyol olsun olmasın bana göre; Niğde'den otobandan ayrıldıktan sonra Kayseri - Himmetdede - Boğazlıyan - Sarıkaya - Sorgun - Alaca - Çorum - Samsun şeklindedir.

Sarıkaya - Sorgun yolu yerine Atatürk Yolu'nu kullanarak Yozgat merkez üzeri giderseniz süre olarak yine uzar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yer_ucagi_34 önerdiğiniz yolu kullanıyorum yıllardır. Adana-Samsun 7-8 saat sürüyor.

Alternatif olarak Adanadan otoyola girip Kırşehirden çıksam çoğunluk otoyol olduğundan süre 5-6 saate düşer mi acaba benim düşüncem.

Detaylı açıklama için çok teşekkürler.

@Terms Kırşehir bağlantısını siz dedikten sonra biraz inceledim eğer sonradan bir değişiklik olmadıysa 2. kısıma Kırşehir bağlantısının da dahil olması gerekir.

Ve o kısım yarın açılırsa Kayseri - Ankara arası ben de süre açısından tercih edebilirim. 

Özellikle yerleşim yerlerinde sürekli trafik ışıkları yer almakta.

Onun dışında Kırşehir, Kırıkkale geçişlerinde trafik yoğunlaşmakta.

Bunlara ek olarak Ankara girişi her zaman kilit oluyor. Rahat 1 saat orada kaybediyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Söylediğim şeye şimdi bakayım dedim 80.50 liraymış Ankara - Kırşehir arası. 45-50 olsa yine tercih edilebilirliği var ama 80 de bana fazla geldi.

@Terms Hocam Kırşehir bağlantısıyla alakalı bir bilgi elde edebildiniz mi

Geri
Üst Alt