Golf 5 FSI 1.6 blf motor Rolantide hafif titreme

RAMAZAN3232

Yeni Üye
İsim
Ramazan
Merhaba arkadaşlar aracımda 1 aydır sebepsiz motor da hafif titreme var.Buji değiştirdim Bobin değiştirdim map sensoru temizledim boğaz kelebeği ni temizledim benzin de aynı LPG de aynısı benzin katkisi kullandım devamlı aynı yerden yakıt alırım OPET Aygaz ama bilgisayarda bir hata gostermiyor neden olabilir teşekkür ederim başına böyle birşey gelen varmı...
997b70829cca376db29dff76068c9d27.jpg

M2003J15SC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçtiğimiz günlerde 1.2tsi sahibi olarak başına gelmiş, sonra biraz uğraştırmış, yetkili servise bırakılmış fakat bir hata nedenine rastlamamış biriyim. Son çare olarak servise bırakmıştım fakat onlarda bir şey bulamadılar. Yakıt katkısı olmazsa buji değişimi önereceklerdi fakat şimdilik gerek yok hata verirse tekrar gelin dediler. Şu ara bir sıkıntısı yok havalardaki yüksek basınç veya nemden midir bilemedim.

Upvote 0
Benzin filtresi değiştiniz mi yakın zamanda ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
1.4 tsi golfum de söle bi olay basıma geldi benimde 1900 ile 2500 devirleri arasında arada titreme oluyordu araca arıza vermiyordu . bobin değişti buji değişti yine devam etti en son tamiriciye benim aracın aynısından bir adet jetta geldi ve ondanki alacakları bütün sersörleri benim aracıma taktılar tek tek deneyip ve krank sensöründe catlak oldugunu ve bu senserün  elektrik akımından kaynaklı elektriğin atlama yaptığını anladılar . Daha sonra o sensörü değiştirdiler ve düzeldi .Yani diyeceğim o ki sensörlerini kontrol ettir

Upvote 0
1.4 tsi golfum de söle bi olay basıma geldi benimde 1900 ile 2500 devirleri arasında arada titreme oluyordu araca arıza vermiyordu . bobin değişti buji değişti yine devam etti en son tamiriciye benim aracın aynısından bir adet jetta geldi ve ondanki alacakları bütün sersörleri benim aracıma taktılar tek tek deneyip ve krank sensöründe catlak oldugunu ve bu senserün  elektrik akımından kaynaklı elektriğin atlama yaptığını anladılar . Daha sonra o sensörü değiştirdiler ve düzeldi .Yani diyeceğim o ki sensörlerini kontrol ettir
Teşekkürler en kısa zamanda deneyeceğim aynı model bir araçla [emoji106]

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar aracımda 1 aydır sebepsiz motor da hafif titreme var.Buji değiştirdim Bobin değiştirdim map sensoru temizledim boğaz kelebeği ni temizledim benzin de aynı LPG de aynısı benzin katkisi kullandım devamlı aynı yerden yakıt alırım OPET Aygaz ama bilgisayarda bir hata gostermiyor neden olabilir teşekkür ederim başına böyle birşey gelen varmı...http://uploads.tapatalk-cdn.com/20201206/997b70829cca376db29dff76068c9d27.jpg

Merhaba konudan bağımsız bir soru soracağım aynı araçtan bende de vardı 2004 comfort, fsi diye sattım benzin yetiştiremez olmuştum. Aracınızda hangi marknın lpg kiti var ve daha önce ölçüm yaptınız mı yakıt tüketimi nasıl ?

Upvote 0
Merhaba konudan bağımsız bir soru soracağım aynı araçtan bende de vardı 2004 comfort, fsi diye sattım benzin yetiştiremez olmuştum. Aracınızda hangi marknın lpg kiti var ve daha önce ölçüm yaptınız mı yakıt tüketimi nasıl ?
Merhabalar ben o konuda memnunum hocam gazı 2019/10. ayda montaj yatırdım candan mühendislikte gayet memnunum şuana kadar sıkıntı yaşamadım Karma sistem kullanıyor 100 km de 22 tl gaz alıyor 1 lt de benzin kullanıyor yer yer değişiyor kullanıma göre[emoji106]

Upvote 0
.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt