1.4 TSİ ACT 150 PS - 1.6 TDİ 110 PS HANGİSİNİ SEÇMELİYİM.

erkan18135

Üye
İsim
ERKAN
Merhabalar Golf VI 1.6 TDİ kullanan birisi olarak MK 7 'ye geçmek istiyorum. Şu anda kullandığım araç şehir içinde 0,25 kuruş şehir dışında 0,18 kuruş yakmaktadır.Golf 7 dizelde bu tutar biraz daha düşecektir. 150 ' lik TSİ ACT için bu tutar sizce ne kadar olur.Fabrika değerlerine inanan birisi değilim malesef. Sonuç olarak ACT mi TDİ'mi.Forumdaki arkadaşlardan konu hakkında yardımcı olmalarını beklemekteyiim.

Merhabalar Golf VI 1.6 TDİ kullanan birisi olarak MK 7 'ye geçmek istiyorum. Şu anda kullandığım araç şehir içinde 0,25 kuruş şehir dışında 0,18 kuruş yakmaktadır.Golf 7 dizelde bu tutar biraz daha düşecektir. 150 ' lik TSİ ACT için bu tutar sizce ne kadar olur.Fabrika değerlerine inanan birisi değilim malesef. Sonuç olarak ACT mi TDİ'mi.Forumdaki arkadaşlardan konu hakkında yardımcı olmalarını beklemekteyiim.
sanırım şu an şehir içi değerleriniz 7,3 lt civarı. şehir dışı da 5,2

şöyle söyleyeyim. ben şahsen 125 manuel kullanıcısıyım ve karışık olarak 6,5 lt ile geziyorum. bu da 27 kuruşa tekabül ediyor.

bunun dışında 150 act'yi sürüş profili seçme ile aldığınızda güç ihtiyacı olmayan durumda araç süzülme moduna geçerek ve 2 silindirini kapatarak özellikle şehir dışı inanılmaz değerler elde etmenizi sağayacaktır.

bağımsız süspansiyonlarınız da güzel bir artı olacak size.

bunun yanında benzinli araç sessizliği ve dizel almayarak oluşturacağınız ek bütçeyle alacağınız opsiyonlarla gayet mutlu olacaksınız.

tabiki sakinliğinin dışında 8 sn civarında dolaşan 0-100 değeriyle de istediğinizde gaz pedalının altında deli bir güç yatıyor olacak.

merak ettiğiniz nokta olarak bence çok kalabalık ve trafikli bir güzergahta kullanmayacaksanız arada gazlamalarınızla 30 kuruş civarına dolaşırsınız diye tahmin ediyorum. karma olarak ise bu değer 24-25 kuruş şeklinde olacaktır

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim tercihim kesinlikle ACT 150 PS olurdu. Hem tüketim değerleri, hem de performans değerleri ile bence çok iyi bir seçenek..

Hocam burada yılda yaptığınız km önemli. Şayet 10 15 bin km yapıyorsanız act derim. Ben dizel sevmiyorum. ;)

Alacağım arac ACT nin opsiyonlarıyla bereber dizelden bir farkı yok nedense sıfırda dizel ACT den 6.000 tl fazla ama kinci elde Full araçda bir farkları yok nedense.Araç seçiminde fiyat olarak sıfırdaki gibi fark olmaması seçimimi etkiliyor maalesef.

Ne kadar km yapacağınızla ilgili bir karar gerçekten. 15.000,- km ve altı iseniz ACT ağır basıyor.

Ekteki dosyadan görebileceğiniz gibi, Comfortline seviyesinde araçları seçerseniz 70.000 km civarında fiyatları başbaşa geliyor. Tabi bu durumda aynı parayı harcadığınız halde elinizde Dizel daha pahalı araç kalıyor.

Ekteki tablodaki tüketim değerleri gerçek hayatta yakalanmasa da siz aradaki farka bakacağınız için önemli değil. Tabloya gerçek verileri

- Buradaki kullanıcların deneyiminden

- spritmonitor.de sitesinden

edinip koyabilirsiniz. Ben 1.6 TDI 90 HP kullanıyorum ve Genel Ortalama da 5.0 l /100 km civarındayım ve bunun altına kolay inebileceğinizi de sanmam. TDI 5.0, TSI ACT 7.0 gibi düşünebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 1223

Merhaba;

Benim arcım 1.6 TDI mk 7  yakıt olarak çok iyi ve bence yeterli performansıda almak mümkün. kaldı ki ülkemiz genelini düşündüğümüzde maalesef ki yakıt fiyatları halen uçuk  Birde 2. el değerlendirmesini düşünürseniz Dizel Daima ağır basmakta. 150 Act iyidir fakat Dizel kadar hiçbir zaman ekonomik olamayacağı kesindir. birde 1.6TDI Önceki aracınızında  da dizele alışıkmolduğunuzdan benzinli bir araç ile pompaya her yaklaştığınızda acaba dizel mi alsaydım homurtularını içinizde hissedebilirsiniz:) her iki seçeneğinde artıları ve eksileri olsada elbette bir tercih sebebi vardır. Benim fikrim 1.6 Dizel 110 ps Golf 7 ... Alırsın... sürersin senelerce mutlu binersin :)   :)   herşeyden önce Hakkında hayırlısı olsun elbette.

Benim tercihim ACT' den yana olurdu. Ancak yapacağınız km., 2. elde dizelin daha fazla rağbet görmesi gibi etkenler sizin için önemliyse dizel.

Şimdiden hayırlı olsun diyelim :)

ACT vazgeçilmez bence. Dizel araç ile arasında teknik farklılıklarda var. Sadece yakıt tüketimi değil mesele. Süspansiyon sistemi dahi farklı.. @erkan18135 hocam

Merhaba;

Benim arcım 1.6 TDI mk 7  yakıt olarak çok iyi ve bence yeterli performansıda almak mümkün. kaldı ki ülkemiz genelini düşündüğümüzde maalesef ki yakıt fiyatları halen uçuk  Birde 2. el değerlendirmesini düşünürseniz Dizel Daima ağır basmakta. 150 Act iyidir fakat Dizel kadar hiçbir zaman ekonomik olamayacağı kesindir. birde 1.6TDI Önceki aracınızında  da dizele alışıkmolduğunuzdan benzinli bir araç ile pompaya her yaklaştığınızda acaba dizel mi alsaydım homurtularını içinizde hissedebilirsiniz:) her iki seçeneğinde artıları ve eksileri olsada elbette bir tercih sebebi vardır. Benim fikrim 1.6 Dizel 110 ps Golf 7 ... Alırsın... sürersin senelerce mutlu binersin :)   :)   herşeyden önce Hakkında hayırlısı olsun elbette.
Kardeşim tamda benim kafama takılan konudan bahsetmişsin.Benzinciye gittiğimde keşke dememek için tercihimi dizelden yana kullanmayı düşünüyorum.Saygılarımla.

Sıfır almak yerine FULL+FULL 1.6 tdi aracı olan arkadaşlarla takas yapabilirim.Tüm forumdaki kardeşlerime duyurulur.Saygılarımla.

Pişman olmazsın 😊

One Life Live it.!!!

150ps golf sahibiyim,  gezip tozmadigim halde 5 ayda 7 bin km yapmisim. Eğer yaptığınız km fazla ise dizel almakta fayda var. performans da her 2si de  tatminkar sonuçlar ortaya koyacaktır.

İş yerim yaklaşık 8.5 km mesafede. Tüketim ort. Kişin 6.5 - 7.5 arası değişiyor. Yazın bu değer 5-5.5

Geri
Üst Alt