MİNİ STEPNE

Pgs85

Üye
İsim
Pgs
Arkadaşlar aracım 2013 comfortline. Büyük 205 lik stepne den küçük stepneye geçen var mı? Bagaj yer açısından belirgin şekilde fark ediyor mu? Ona göre mini stepne alacağım ya da sadece tamir kiti ile kullanan var mı? Şimdiden teşekkürler... 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Pgs85 ben geçtim. Normal stepneden kalan boşluğa yazın kamp sandalyelerini ıvır zıvır eşyaları koyuyorum üst kısım boşta duruyor. Çok eşya koyacaksam da bagajı alt bölmeye alıp geniş geniş kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Upvote 0
@Pgs85 şu anda hatırlamıyorum. Bi ara arabanın yanına gittiğimde unutmazsam bakıp yazayim.

Upvote 0
Mevcut arac ustundeki lastik jantim Dijon 225 45 17 lastik var

İnce stepne alirsam 17 jant mi almam gerekiyor

Upvote 0
ben ince stepne var ama kaç “ bilmiyorum:) ama 18” alacağım serviste kaç pata acaba...

Upvote 0
Mevcut arac ustundeki lastik jantim Dijon 225 45 17 lastik var

İnce stepne alirsam 17 jant mi almam gerekiyor
Stepnenin amacı sizi en yakın tamir noktasına kadar götürecek kadar lastik görevi görmesidir. Bagajda yer kapladığı alanı standart lastik gibi düşünürseniz ince olmasının sebebini de anlarız. ilave olarak stepne ile yüksek hızlara çıkmamak gerektiğini de biliyorsunuzdur:) Golfte16 standart oluyor:)

Upvote 0
@ptif bir de şimdi denedim. Bagaj altlığını en alt bölmeye alınca, arka koltuk tarafına doğru olan kısım kıvrımlı kalıyor ve dışa doğru olan kısımda açıkta kalıp boşluk kalıyor. Yani teker görünür o boşluktan. En alt kademe için uygun bagaj altlığı var mı? Siz mevcut bagaj altlığını mı kullanıyorsunuz? Bagaj zemini en altta iken 380 lt ye ulaşır mı? 

Upvote 0
Stepnenin amacı sizi en yakın tamir noktasına kadar götürecek kadar lastik görevi görmesidir. Bagajda yer kapladığı alanı standart lastik gibi düşünürseniz ince olmasının sebebini de anlarız. ilave olarak stepne ile yüksek hızlara çıkmamak gerektiğini de biliyorsunuzdur:) Golfte16 standart oluyor:)

Ustadim

Maksimum hiz 80 diye biliyorum ince stepnede

Sorum fabrikasyon aracta 15” olanda var 17” de

İnce stepne opsiyonel olduguna gore aracin ustundeki jant boyutuna göre almak gerekmiyor mu

Arac ustune bir tane farkli ölçü de jant takmak aracin dinamiklerini bozmaz mi

Upvote 0
@HONEY ince stepne 17 değil 

fabrikanın  17 jantlı (dijon) high aracı fabrikadan çıkarırken 

sol kapı içine yapıştırdığı  ince stepne  talimatına ait bendeki araçtaki ETİKET bu şekilde . yani bu 2 ölçü olur uygun demiş 

demiş ama takınca diğer 3 lastikle birebir cuk oturdu denirmi ?  abeslik ortada 

buna bagajdayken ince stepne deniyor

takınca allaha emanet lastik deniyor sanırım . bu nedenle 80 barajı var muhtemelen 

stepne.jpg

step2.jpg

step 3.jpg

step4.jpg

Upvote 0
bu arada ince stepnelere  61 psi hava basılacağını unutmayalım .  (garip ama emir vw AG den)

Upvote 0

Ustadim

Maksimum hiz 80 diye biliyorum ince stepnede

Sorum fabrikasyon aracta 15” olanda var 17” de

İnce stepne opsiyonel olduguna gore aracin ustundeki jant boyutuna göre almak gerekmiyor mu

Arac ustune bir tane farkli ölçü de jant takmak aracin dinamiklerini bozmaz mi
Fabrikadan  gelenlerde galiba 16 inç oluyor. Ancak Golf jantlarına ebat farketmeksizin  en yakin boyut 18 ince stepnedir. 

IMG_20201202_203205-01.jpeg

Amaç zaten geçici hizmet vermesi olduğundan ve km sınırlı kullanım önerisini dikkate alarak kullanmaktır.

16 ebat ince stepne koymalarının nedeni de hem maliyet hem de biraz daha yer tasarrufu olabilir. 

Bir de emin olmamakla birlikte galiba dynaudio ses sistemi olanlar 18 inç ile geliyor. Normal olarak ince stepne isterseniz 16 inç koyuyor olabilirler. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt