Böyle Bir Garajı Kendim Nasıl Yapabilirim?

Kordi_gs

Üye
İsim
Koray
arkadaslar arabayı kapının önüne park ettikten sonra kaput ve tavana çıkan kedilerden dolayı değişik çözümler üretsemde (naftalin,sirke vs gibi) önüne geçemedim :) şöyle bir video buldum internette ama fiyat biraz abartı geldi bu yada buna benzer birşey nasıl yapabilirim.

Adsız.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim arkadaş yaptırdı bundan turtle branda garaj diye geçiyor 3 yıl önce 1500 TL'ye.Parasını hak eden sağlam bir yapı.Yeriniz müsaitse hiç düşünmeden yaptırın.Kar,dolu,yağmurda çok kollar arabayı.Benim yerim yok yoksa çoktan yaptırırdım.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam şu leonun arkasında görünüyor.3000 TL biraz yüksek evet ama koruması çok iyi.

f8765db051d77b5484291c6a03f7aae6.jpg

@slck heh işte benım istediğimde böyle birşey ama 3000 çok kendim yapabilir miyim vede en az ne kadar maliyet çıkar nede olsa haftasonları çıkma yasağı var yapabileceğim birşeyse baya boş vaktim olacak :)

Profil alüminyum düz ve kıvrık borular,yaylar var hocam.Branda içindede ince demirler var.Zahmetli bir iş gibi.Biz montaj dahil 1500 e yaptırmıştık.

İnşaat demiri iş görür mü acep,

Kendiniz yaparsanız mükemmel olur, hem de eğlenceli bir uğraş olur. 

Ama bol bol incelemek düşünmek lazım, dikişleri yaparken su geçirmezliğe falan dikkat etmek lazım.

Alt çerçeve yere sabitlemek konusunda sağlam olmalı ,

Brandanın büyüklüğü rüzgar vb etkenlerle sallandıkça esnedikçe aracın üzerine değmeyecek mesafede büyük olmalı,

malzemelerin ne kadar gideceğini hesaplamak ve buna göre fiyat maliyetini araştırmak sonucunda, belki de hazır satın almanıza sebep olacaktır...

@Kysr038 aynen öyle iyice araştırmak lazım tek basına da olmaz bu işler bi araştırayım iyice 

[mention=255]slck[/mention] şuan o fiyat olsa direk yaptırırdım [emoji4]
Bizim yaptırdığımız 1.kalite olan 3500tl.

2.,kalitesi 2200tl.

3.kalitesi 1750tl.

İnşaat demiri çok ağır olur gibi yuvarlak profil bulursanız içi boş olduğundan hafif olur bükmeside rahat olur. Brandacıya gidip fiyat almanız gerekli 5 metre uzunluk olsa (genişlik 2m desek) 2.5m yükseklik olur oda ortalama 40m kare branda yapar. 12 adet 7m profil boru ve işçilik bunların fiyatlarını sorup alıp almamakta karar vermelisiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt