2014 1.2 tsi Motor Parçası

Tulkas

Üye
İsim
Emre
Herkese iyi günler bugün farkettimki fotoğrafta işaretlediğim parça kol gibi bişey ve hareket ediyor kademe kademe hareket ettirebiliyorum. Nedir bu parça ve görevi ne hangi konumda kalmalı?

IMG_20201201_114724.jpg

Konuyu takipteyim. Ne zaman motor kaputunu açsam dikkatimi çekiyordu 🤔

Herkese iyi günler bugün farkettimki fotoğrafta işaretlediğim parça kol gibi bişey ve hareket ediyor kademe kademe hareket ettirebiliyorum. Nedir bu parça ve görevi ne hangi konumda kalmalı?

Ekli dosyayı görüntüle 40476
Araba calsiken onu ileri doğru itersneiz arabanın sesi yükselir :)

gaz telinin bağlı olduhu parça siz gaza bastıkca o gerilir o derece de motora devir katar gaz kelebegi diyecem ama değil...

sizin gaza basmanızin şiddetini motora ileten parça diyelim adını bilmiyorum ama anlatmaya çalıştım 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Araba calsiken onu ileri doğru itersneiz arabanın sesi yükselir :)

gaz telinin bağlı olduhu parça siz gaza bastıkca o gerilir o derece de motora devir katar gaz kelebegi diyecem ama değil...

sizin gaza basmanızin şiddetini motora ileten parça diyelim adını bilmiyorum ama anlatmaya çakıstım 
Hocam biraz anlar gibi oldum şimdi gazla bi alakası var belliki, zaten bir bağlantısı var kablo mu tel mi bilemedim ama bağlı onu gördüm 😅 peki bunun bir ayarı varmı 3 kademede kalabiliyor yoksa kendi haline mi bırakmak oynamamak mı lazım bununla 

@Tulkas hocam sanzumani soktuğumuzde bana bu sekilde (ismini de söylemişlerdi unuttum)

Anlatmışti usta benim aracım 1.2 tsi ve 2014 model 105 bg version bana denilen motor tüm ayarlarını otomatik kendi yapıyor mudahele etmeyiniz olmuştu ayrıca 

Sanzuman la da bir bağlantısı var o parcanın...

Siz kaputu açıp ona bakarken aracı çalıştırıp başka biri geri vitese takarsa içeri doğru indiğini de göreceksiniz :) tam olarak ustamı bi ariyayim da sorayım en iyisi :)

enazindan Daha sonra merak eden arkadaşlara tam bilgi vermiş oluruz...

Arkadarşlar o ileri geri aşağa yukarı basılan parça vitesin ta kendisidir. Araba çalışırken kesinlikle ELLENMEMELİDİR. araç çalışmıyorken biri dışardan elle hareket ettirsin siz içeriden vites koluna bakın aynı hareketi vites koluda yapacaktır.

@tuncer_2632 hocam denedim doğru diyorsunuz vitesle alakalı, her vites geçişinde hareket ediyor kademe değiştiriyor. Aydınlattığınız için teşekkürler

@Kysr038 muhtemelen debriyaja basmadan vites atmakla aynı belki daha ciddi zarar verecektir hocam, bunun bilinmesi iyi oldu insanlık hali herşey olabilir, üstelik öyle zor hareket eden bir parça da değil dediğiniz gibi uğraşırken bilmeyen biri zorlaya da bilir

Geri
Üst Alt