Kayseri'den Selamlar :)

mdemircioglu

Yeni Üye
İsim
Mustafa
Merhaba arkadaşlar,

Ben Mustafa D, yeni almış olduğum 1.0 tsi 2017 model Golf aracımla Kayseri'den aranıza katıldım. Üniversite son sınıf öğrencisiyim aynı zamanda bir şirketin dış ticaret departmanında çalışıyorum.

Güncel olarak 3 yıldır Alfa Romeo Giulietta kullanıcısıyım. 

İşimden dolayı uzun yol yaptığım için bir de ekonomik bir araç almayı tercih ettim. Aracı alır almaz bir vagcom kablosu bile sipariş ettim bile. Ancak genel itibariyle stock olarak kullanmak isteyeceğim(içimdeki modifiye dürtülerini yenebilirsem :)  ).

Tecrübe ve deneyimlerinizi okumak için sabırsızlanıyorum. Herkese iyi forumlar. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar,

Ben Mustafa D, yeni almış olduğum 1.0 tsi 2017 model Golf aracımla Kayseri'den aranıza katıldım. Üniversite son sınıf öğrencisiyim aynı zamanda bir şirketin dış ticaret departmanında çalışıyorum.

Güncel olarak 3 yıldır Alfa Romeo Giulietta kullanıcısıyım. 

İşimden dolayı uzun yol yaptığım için bir de ekonomik bir araç almayı tercih ettim. Aracı alır almaz bir vagcom kablosu bile sipariş ettim bile. Ancak genel itibariyle stock olarak kullanmak isteyeceğim(içimdeki modifiye dürtülerini yenebilirsem :)  ).

Tecrübe ve deneyimlerinizi okumak için sabırsızlanıyorum. Herkese iyi forumlar. :)
Hoş geldiniz Mustafa Hocam.

Aracınız hayırlı olsun, Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin.  (y)

Aramıza hoşgeldiniz. Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.

Hoşgeldiniz, Golf almadan önce hanım illa giulietta alalım diye tutturmuştu son anda golfe yönelmiştik o gündür merak ederim iki araç arasında nasıl farklar var, Siz kullanıcısı olarak kısaca yorumlayabilir misiniz rica etsem  :sofor:

@mdemircioglu  Yeni aracınız hayırlı olsun. Kazasız sürüşler dilerim.

@BUSAH  Bulut bey; Geçen yıl yeğenime Alfa Romeo Giulietta 1.4TB MultiAir Distinctive 170HP 6 İleri Y.Otomatik aldık birtane. Yeğen 26 yaşında alma dediğim halde ben gencim dedi aldık.

Aracı bir kaç gün kullandım ve uzun yol da yaptım. Golf e göre daha oturaklı kaldıki aynı lastik ebatlarımız var orjinal 225 45 17 benim golfte korktuğum irkildiğim yerleri çok raha dönüyordum.

Bir de araçta 3 tane sürüş profili var Dinamik, Normal ve Kar/Çamur diye

Özellikle Dinamik mod çok keyifli idi. 170HP de olunca benim 1.4TSI 125 le kıyaslanmaz güç olarak.

Begenmediğim tarafları da vites geçişleri volvo povershift vw dsg gibi değil vites geçişleri de hissediliyor. Golfe göre benim araç şehir içinde 7-8,5L lerde gezerken Giulietta 9-10L lerde geziyordu. Birde araç sanırım fabrikasyon spor üretimdi ve egzoz biz Adanalıların deyimi ile Abart tı sanki. Kullanırken egzozun çıkardığı o yarış otomobili gibi gür gür sesten motor sesini duyamıyordum.

Birkaç günlük kullanımda bu kadar.

Geri
Üst Alt