golf Multimedya tipleri

İsim
Aytuğ
Benzer baslik var ise birlestirilebilir.

2015 golf aracimda kullandigim multimedyanin ozellikleriyle alakali tam bir bilgiye ulasamadim. tipi ne hangi modeller ust hangileri eski teknoloji bilemedim. kimi rd330 kimi 510 diye adlandirilmis..Kimileri video oynatabiliyor kimilerin de radyo frekansinda radyonun simgesi var.. Sonradan benim kullandigimda guncellenir mi? Yada yazilimi suan ne? Bilgisi olanlar ufak ta olsa yazarsa sevinirim..

@PassificGolf7 İyi de bu yazdıklarınızla beklediğiniz cevapları nasıl alacaksınız?

Aracınızın donanım bilgisi yok, multimedyanın fotoğrafı ve yazılım bilgisi yok

Paylaşırsanız daha iyi olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Valla varsa bilgisi olan alırım bir dal. Connectivity pack li comfortline kücük ekranım var benim de, highline büyüğe acep çevrilebilir mi diye düşünüyorum[emoji848]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@PassificGolf7  İyi de bu yazdıklarınızla beklediğiniz cevapları nasıl alacaksınız?

Aracınızın donanım bilgisi yok, multimedyanın fotoğrafı ve yazılım bilgisi yok

Paylaşırsanız daha iyi olur.
Aracin donanim bilgisini ekleyelim. Comf. ek olarak surus, isik, connect. paket. Yazilim bilgisi kismini bilmiyorum. 

image.png

@PassificGolf7 

bahsi geçen tüm cihazları bazılarını az da olsa görüp kurcalamış olarak yorumlarım şöyle.

5" Cihazın ses kalitesi uyumluluğu herşeyi tamam ama blueooth olmayanları ve ekran küçüklüğü dert olabiliyor.

Sadece bluetooth istiyorsanız 5" Bluetooth'lu cihaz takabilirsiniz, tavana mikrofon çekilir ve son derece kaliteli telefon görüşmeleri yaparsınız, mevcut çerçeveniz kullanılır yani yeni çerçeve almanıza da gerek kalmaz.

Ekran biraz büyüsün de isterseniz yine herşeyi ile uyumlu olacak şekilde TR araçlardan çıkma 7.5 Comfort ünitesi olan 6.5 ekranlı cihazı taktırırsınız. Ekranbüyür ve bluetooth gelir. Çerçevenin de değişmesi gerekir. Tavana Mikrofon çekilmesi gerekir. Cihaz araçla tam uyumlu olur ekranlar hata gösterme vs sorun yaşamazsınız.

Bu cihazın çin veriyonunu takarsınız, yine çerçeve değişir. Ek olarak CarPlay ve Android Auto gelir. Eksik olarak bazı menuler hata ekranı vs uyumsuz olur ve çalışmaz. Bence en önemlisi ses kalitesi gerçekten oldukça düşük olur. Mikrofon aletin üzerinde olduğu için yine bluetooth konuşmalarda kalite sorunları olur. CarPlay pek stabil çalışmıyor, takılma geç girme kapanma vs oluyor.

Yeni 8" olan çinli cihaz. Yine çerçeve değişir, maliyet daha yüksek olur. Türkçe olmaz. Ses kalitesi fark edilir derece de diğer çinli cihaza göre iyidir ama orjinaller halen daha iyi ses konusunda. CarPlay gelir ama Android Auto yoktur. Fiziksel ses düğmesi yoktur. CarPlay stabil çalışıyor gördüğüm kadarıyla.  Bluetooth için yine mikrofon üzerinde denemedim ama sorun olma ihtimali var. Menuleri diğerlerine benzemiyor, Android cihaz gibi menuleri var.

Orjinal Highline cihazlar, tahmin edilebileceği üzere oldukça iyi çalışıyorlar ve uyum konusunda da hiçbir problemleri yok. Ses kaliteleri çok çok iyi.

forumda geçen faydalı bilgiler.. 

@PassificGolf7 

bahsi geçen tüm cihazları bazılarını az da olsa görüp kurcalamış olarak yorumlarım şöyle.

5" Cihazın ses kalitesi uyumluluğu herşeyi tamam ama blueooth olmayanları ve ekran küçüklüğü dert olabiliyor.

Sadece bluetooth istiyorsanız 5" Bluetooth'lu cihaz takabilirsiniz, tavana mikrofon çekilir ve son derece kaliteli telefon görüşmeleri yaparsınız, mevcut çerçeveniz kullanılır yani yeni çerçeve almanıza da gerek kalmaz.

Ekran biraz büyüsün de isterseniz yine herşeyi ile uyumlu olacak şekilde TR araçlardan çıkma 7.5 Comfort ünitesi olan 6.5 ekranlı cihazı taktırırsınız. Ekranbüyür ve bluetooth gelir. Çerçevenin de değişmesi gerekir. Tavana Mikrofon çekilmesi gerekir. Cihaz araçla tam uyumlu olur ekranlar hata gösterme vs sorun yaşamazsınız.

Bu cihazın çin veriyonunu takarsınız, yine çerçeve değişir. Ek olarak CarPlay ve Android Auto gelir. Eksik olarak bazı menuler hata ekranı vs uyumsuz olur ve çalışmaz. Bence en önemlisi ses kalitesi gerçekten oldukça düşük olur. Mikrofon aletin üzerinde olduğu için yine bluetooth konuşmalarda kalite sorunları olur. CarPlay pek stabil çalışmıyor, takılma geç girme kapanma vs oluyor.

Yeni 8" olan çinli cihaz. Yine çerçeve değişir, maliyet daha yüksek olur. Türkçe olmaz. Ses kalitesi fark edilir derece de diğer çinli cihaza göre iyidir ama orjinaller halen daha iyi ses konusunda. CarPlay gelir ama Android Auto yoktur. Fiziksel ses düğmesi yoktur. CarPlay stabil çalışıyor gördüğüm kadarıyla.  Bluetooth için yine mikrofon üzerinde denemedim ama sorun olma ihtimali var. Menuleri diğerlerine benzemiyor, Android cihaz gibi menuleri var.

Orjinal Highline cihazlar, tahmin edilebileceği üzere oldukça iyi çalışıyorlar ve uyum konusunda da hiçbir problemleri yok. Ses kaliteleri çok çok iyi.

Cevap icin tesekkurler. Ses kalitesi ve diger argümanlarindan memnunum acikcasi...  telefon ile rahatca baglanabiliyorum. gorusme de yapabiliyorum. Bircok yerde gordugum radyo amblemleri benim aracimdaki ekranda yok. Video oynatma var mi cozemedim acikcasi.. Yoksa da bulamadim varsa da yapamadim demek.. Buyuk ekranli olan modelleri biraz inceledim. Aynen sizin dediginiz gibi cin menseili urunler var.. 10' uzeri ekrana sahipler hatta.. Gercekten gorsel olarak bayagi iyiler. Maddi olarak biraz beklemem gerekiyor.. Hani beklerkende Mevcut medya ile de yapabileceklerim neler diye merak ediyorum.

@PassificGolf7 sizin ekranınız küçük olsada belli ki bluetooth bağlantısı var. Ayrıca fabrika çıkışlı park sensörleride yapılmış. Şayet başka medya oynatıcıya geçmeniz ektra olarak telefonu yansıtarak navigasyona bağlanmak olacak ve ekranın büyümesi olacak. Video oynatma gibi bir arayışınızda yoksa bu şekilde kalması çok sağlıklı olacaktır tavsiyem. Çünkü hiçbir oem çin ürünü aracın kendi ürününün orjinalliğini veremez kanaatimce. 

@PassificGolf7 sizin ekranınız küçük olsada belli ki bluetooth bağlantısı var. Ayrıca fabrika çıkışlı park sensörleride yapılmış. Şayet başka medya oynatıcıya geçmeniz ektra olarak telefonu yansıtarak navigasyona bağlanmak olacak ve ekranın büyümesi olacak. Video oynatma gibi bir arayışınızda yoksa bu şekilde kalması çok sağlıklı olacaktır tavsiyem. Çünkü hiçbir oem çin ürünü aracın kendi ürününün orjinalliğini veremez kanaatimce. 
Aynen aracta bluetooth var. On ve arka park sensorleri de fabrikasyon olarak mevcut..telefondan ses aktarimi ve konusma yapilabiliyor. Orjinal ddetaylara kiymet veririm.fakat video oynatabilmek isterdim acikcasi.. demekki bu ekranla bu kadar oluyor.. 

@ogzogz Hocamın attığı kategoride epey bilgi mevcut ve @Muhammed12 hocamın dediği gibi aracınızda bluetooth varken Çinli cihaza geçmek pek iyi olmayabilir. Orjinal ekrana geçmek isterseniz de Çinli cihazlara göre bütçeyi daha da arttırmak gerekiyor. 

@ogzogz Hocamın attığı kategoride epey bilgi mevcut ve @Muhammed12 hocamın dediği gibi aracınızda bluetooth varken Çinli cihaza geçmek pek makul olmayabilir. Orjinal ekrana geçmek isterseniz de Çinli cihazlara göre bütçeyi daha da arttırmak gerekiyor. 
Zaten İlk etapta degisim dusunmuyorum. Ama mevcut medyanin kabiliyetleri veya kurcalama ile kazanabilecegi detay var mi onu merak ediyorum. ilgili konuyu biraz kurcalayayim.

@PassificGolf7 

dostum 2016 highline 6.5" lik cihazların appconnect veya mirorlink hakkında bilginiz varmı ?.. sıfır alındığında özelliksiz geldiler. hala bi çözüm bulunamadı dimi ?

@gokayozyer malesef hayır. Herhangi bir görüntü aktarımı sağlanamıyor. Keşke olsaydıda yan sanayi cihazlar arayışına girmeseydik. Discover pro dışında galiba hiçbir ürün tam olarak tatmin etmiyor. Ondada bütçe gerekiyor. 

@gokayozyer malesef hayır. Herhangi bir görüntü aktarımı sağlanamıyor. Keşke olsaydıda yan sanayi cihazlar arayışına girmeseydik. Discover pro dışında galiba hiçbir ürün tam olarak tatmin etmiyor. Ondada bütçe gerekiyor. 
bluetoot ses kalitesi  bide tel  görüşmesi olmasa tutup atacam zaten :)  

Geri
Üst Alt