2021 MTV oranları belli oldu

Alırken ; bir araç alacak kadar vergi veriyorum

Kullanırken de veriyorum.

Satarken de vermeliyim bence!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şimdi şöyle bir durum var cezaların artması normal evet ancak

Artık öyle bir durum ki mtv harçların her sene artması artık insanlara normal geliyor

Birileri de çıkıp demiyor ki kardeşim bunlar her sene niye artıyor???

Zaten enflasyon yüzünden maaşlar eriyor karşılığı gelmiyor enflasyon gerçekleri gösterilmiyor ama devlet hala daha fazla istiyor 

Acaba YURTDIŞINDA da her sene bu vergi ve harçlar artıyor mu?

1999 depreminden sonra ÖTV hayatımıza girdi, depremde ekonomi kötü diye sonra normal vergi olarak hayatımızda kaldı

AMA KİMSE NEDEN HER SENE ARTIYOR DİYE SORGULAMIYOR

İnsanlar alıştı artık resmen

Vergi artışına diyecek birşey bulamıyorum artık.

Ama videoya çok güldüm, özellikle sonu iyiydi  :D

Bu saçma sapan vergiler yüzünden, 5 para etmeyen arabalara yüzbinlerce para veriyoruz, yazık ya!  ve işin en saçma tarafı bu vergilerin karşılığının olmaması, arabanı gönül rahatlığı ile bir yere park edemezsin anında ispark gelir, otobanı kullandığın için ekstra para verirsin... vallahi bu ülkede kime çalışıyorum artık bilmiyorum!

İnsanları yakında hastalık değil belki ama vergi ve vergi adı altından alınan şeyler yıldıracak gibi duruyor

...

• Beğen
Tepkiler: SCC

ben daha yüksek bi zam bekliyordum neyseki yeniden değerleme oranı üzerine çıkmamışlar.

aslında mtv mantıklı bir uygulama, normalde devlet araçlarınız için yol yapar, otopark yapar, köprü yapar(dı) evet eskiden böyleydi, karşılığında da mtv öderdinz. şimdi köprüden geçmek 150tl, tünelden geçmek 50tl, en ücra sokak ücretli otopark.

yine de araç alımındaki ötvyi görünce mtv bana normal geliyor.  350bine aldığınız %80lik bir otomobil için ödediğiniz vergi miktari tam 185bin tl, düşünün yarısından fazlası vergi.

toplam 40 sene ortalama 1500den mtv ödeseniz 60bin tl eder, araç alımındaki verginin yanında bir şey değil.

• Beğen
Tepkiler: SCC

Geri
Üst Alt