Muayeneden geçer mi?

İsim
Murat
Herkese iyi forumlar, aracıma 4 aralık için muayene randevusu aldım fakat yazlık lastiklerim mevcut muayeneden geçebilir miyim yoksa ağır kusur mu sayılır bilenler yorum yaparsa sevinirim 

Benim merakım da 205 55 16 yerine 195 55 16 lastik taktık muayeneden geçer mi. 

Daha önceki araçlarımda böyle bir değişiklik yapmadığım için hiç başıma gelmedi. Şubat ayında muayeneye gidince inşallah sorun çıkarmazlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herkese iyi forumlar, aracıma 4 aralık için muayene randevusu aldım fakat yazlık lastiklerim mevcut muayeneden geçebilir miyim yoksa ağır kusur mu sayılır bilenler yorum yaparsa sevinirim 
Sorun yaşamazsınız.

Geçtiğimiz yıl yani 30 Aralık 2019 da Samsunda yazlık lastiklerle yaptırdım sorun olmadı.

benim araçta normalde 205/55/16 klasik comfortline jant ve lastiği vardı. şu an 235/35/19 ebatlarında jant lastik var bu muayeneden geçer mi peki ?

Geçen yıl aralık ayında yazlık lastiklerle geçtim, sorun yok. Ticari araçlarda kışlık zorunlu.

Ben Şubat'ta yazlık lastiklerle geçtim. Böyle bir yasal zorunluluk yok. Konu'daki tüm soruların cevabı: Problem olmadan geçebilirsiniz. 

Peki gizli özellikler ile açılan amerikan park modülü muayene öncesi normale çevirilmeli mi? Yani amerikan park modülü muayeneden geçiyor mu golf 7 lerde mesela halojen far araç?

Geri
Üst Alt