Golf 6 Retrofit Mi? Satıp Daha Dolu Bir Araç Almak Mı?

İsim
Onur
Merhaba sevgili forum üyeleri.

Şu aralar bir hayli kafam karışık. Bu konuda sizlerin görüşlerini de almak için bu konuyu açıyorum. Kafa karışıklığımın ana sebebi ise "retrofit" mi yoksa araç değişikliği mi yapmam gerekiyor? 

Öncelikle aracımdan oldukça memnunum fakat olmasını istediğim bazı özellikler var. Bunları listeleyecek olursak,

Bi-xenon

Led Stop

Park sensörü

Dijital klima.

Bunların hepsini PQ35 tabanlı aracıma uygulayabilirim ama zahmete ve çokomele değer mi bilemiyorum :)

Onun yerine aracımı satıp, istediğim opsiyonları barındıran bir araç almak daha mantıklı gibi geliyor. Bu arada bahsettiğim araç Tiguan 2012-2013 modeller.

Sizlerin görüşleri nelerdir?

Saygılarımla

Mustafa Onur DİKEL

Moderatör tarafında düzenlendi:
@freecaptiv3 ben makyajsız kasa tiguan için golf 6 aracı satmayı açıkcası çok düşünmem kalite olarak bana çok kaliteli gelmiyor.Golf 6 içinde söylediğiniz retrofitler orjinal şekilde yapıldığında  fazla rakam tutacaktır.Bir üst kasa mk7 highline cam tavan almanızı önerebilirim.

Merhaba sevgili forum üyeleri.

Şu aralar bir hayli kafam karışık. Bu konuda sizlerin görüşlerini de almak için bu konuyu açıyorum. Kafa karışıklığımın ana sebebi ise "retrofit" mi yoksa araç değişikliği mi yapmam gerekiyor? 

Öncelikle aracımdan oldukça memnunum fakat olmasını istediğim bazı özellikler var. Bunları listeleyecek olursak,

Bi-xenon

Led Stop

Park sensörü

Dijital klima.

Bunların hepsini PQ35 tabanlı aracıma uygulayabilirim ama zahmete ve çokomele değer mi bilemiyorum :)

Onun yerine aracımı satıp, istediğim opsiyonları barındıran bir araç almak daha mantıklı gibi geliyor. Bu arada bahsettiğim araç Tiguan 2012-2013 modeller.

Sizlerin görüşleri nelerdir?

Saygılarımla

Mustafa Onur DİKEL

İngilizce Öğretmeni
Bir Golf'ten daha iyisi daha yeni ve daha dolu bir Golf'tür.

Merhaba hocam

Ben Golften devam diyorum daha dolu bir golf araç değişikliği hatta Golf 7

Saygılarımla

Merhaba Öğretmenim

bütçe varsa araç değişikliği yenilikler ufuk açar.
Cevap için çok teşekkür ederim. 

@freecaptiv3 ben makyajsız kasa tiguan için golf 6 aracı satmayı açıkcası çok düşünmem kalite olarak bana çok kaliteli gelmiyor.Golf 6 içinde söylediğiniz retrofitler orjinal şekilde yapıldığında  fazla rakam tutacaktır.Bir üst kasa mk7 highline cam tavan almanızı önerebilirim.
Ortalama 25 30 bin TL tutuyor. Golf'ten devam diyorsunuz. Çok teşekkür ederim.

benim en sevdiğim  araçlar dan birisi mk6 ,  hangisi gönlüne sıcak geliyorsa onu yapmalısın...
İşte iki taraf da sıcak geliyor :) Araç değişikliği daha mantıklı gibi şu durumda.

Bir Golf'ten daha iyisi daha yeni ve daha dolu bir Golf'tür.

Furkan YILDIRIM

Sıradan Vatandaş
Teşekkür ederim Furkan :)

Merhaba, Golf 7'ye geçmeniz her açıdan daha mantıklı gibi duruyor. Retrofit'e harcayacağınız zaman ve para yeni araçta dolu paket ile standart olarak zaten gelecek. Bunun yanında eski aracın başınıza açabilecek masraflardan da kurtulmuş olursunuz. Elbette yenisi de masraf açabilir tabi ancak daha eski ve daha yüksek kmlerde bunun riski yüksek.

Merhaba, Golf 7'ye geçmeniz her açıdan daha mantıklı gibi duruyor. Retrofit'e harcayacağınız zaman ve para yeni araçta dolu paket ile standart olarak zaten gelecek. Bunun yanında eski aracın başınıza açabilecek masraflardan da kurtulmuş olursunuz. Elbette yenisi de masraf açabilir tabi ancak daha eski ve daha yüksek kmlerde bunun riski yüksek.
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Aracımı 2018 yılında aldım. 42 bin km'de idi. Şu an 79 olduk. Satmaya da kıyamıyorum. Bilemiyorum, kaldım çıkmazda.

@freecaptiv3 Aracınızın km'si yaşına göre gayet iyiymiş. Memnunsanız ve Golf 7 bütçenizi zorlayacak ise bu sıkıntılı dönemde borçlanmayıp devam kararı alabilirsiniz.

@smhk Çok teşekkür ederim, büyük ihtimal küçük retrofitlerle devam kararı alacak gibiyim.

Golf candır

GGQvz7.jpg

Geri
Üst Alt