225/45 17 Semperit speed life 3

Umit_Akkaya

Katılımcı Üye

İsim
Umut-mk7
Arkadaşlar lastiklerimin değişim zamanı geldi dolar kurunun artması lastik fiyatların uçması nedeniyle @forzaGilles hocamın önerisiyle semperit lastik aldım. 1haftadir kullanıyorum beklentilerim üzerinde gayet memnunum.ilerleyen zamanlarda sıkıntım olursa buraya yazarım. Tavsiye edermiyim evet ederimIMG-20201114-WA0008.jpeg

IMG-20201109-WA0006.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayirli olsun. Ne kadara geldi lastikler?

@HONEY

Semperiti  alan marmaray dan üsküdarı geçti...

Stok bitti/ satışı yok hiçbiryerde.

Birde geçen ay  en dip bu fiyatı gördü? 17 lik için bedava 

Bu fiyat olduğu için semperit iyi lastikti (hem alman hem conti alt markası)

IMG_20201107_234403.png

Bu lastiklerde yazan db değeri, reelde ne kadar etkili bilgisi ve tecrübesi olan var mı? Mesala bu lastikte 71 db yazıyor, Goodyear veya başka bir markada Nokian vb. 68-67 db, yazan değerler var. Bu değer bu lastiklerin daha sessiz olduğu anlamına direk geliyor diyebilirmiyiz ?

@Ümit Akkaya 65.000 km çok iyi gitmişsiniz. yol tutuşunda kuru/ıslak nasıl bir fark var ki?

bende lastik araştırıyoum..225-45r17 için en iyiler malum michelin pilot sport 4 conti cpc6 ve goodyear ass 5 bunlar ortalama 700-800 bandında..bir yerde ass5 2019 üretimini de 650 tl ye buldum..bu lastikler dışında malum alt markalarda mevcut 400-500-600 sınırında..birde geçen yıl audinin resmi tedarikçisi olan ve fabrikada takılan falken azenis fk510 var tanesi 500tl ye buldum..alsam mı bilemedim..semperit testlede iyi sonuç almıyor ama fk510 autobilde 3. olmuş..tek sorun üretim yeri belirsizliği..bazı bayiler japon bazıları yerli olduğunu söylemesi..bilen varmıdır japonmu türk mu oldugunu malum falkenın bir çok ürünü tr de üretiliyor..ultra yüksek denilen fk510 japon üretimi ise direk alırım da..

söz konusu Semperitleri @Savatagehocamın tavsiyesi ağustos'ta ilk ben almıştım, 4 ay ve 8.000km. sonuç olarak 2 katı daha pahalı isimli lastik almaktansa 3-4 yılda bir değiştirilir konu sahibi arkadaşımızın yazdığı gibi... 

gömlek/pantolon fiyatına lastik 

@Ümit Akkaya 65.000 km çok iyi gitmişsiniz. yol tutuşunda kuru/ıslak nasıl bir fark var ki?
Şimdilik yol tutuşu frenleme kalkış olsun çok iyi sessizliği güzel çıkardığım lastiğe göre değerlendirirsem mükembel diyebilirim ama en azından 1kış geçtikten sonra ne olur ona bakmak lazim

Geri
Üst Alt