Filtron Filtreleri (Polonya Üretimi)

Savatage

Uzman Üye

İsim
savatage
Bu aralar ,  web satış sitelerinde çokça görmekteyiz. 

sadece polonya üretmli bu  filtre setlerini   vw  golf  araçlar içinde birebir parça kodlarıyla n11/hepsiburada  temin etmek mümkün 

dediğim gibi tüm ürünler üzerlerinde  made in poland olarak geliyor 

2016 da Mann filters 'in bünyesine katılan bu marka  ,  bir anlamda Mann filtresin alt markası olarak nitelendirilebilir. 

geçen ay  peder beyin cruze aracı için bu filtron markasını tercih ettim. (hava-yağ-polen)

dikkatimi çeken nokta tüm filtre ambalaj / kutularında  

1yıl / yada / 15.000 km de değiştiriniz uyarısı ? buradan şu sonuç çıkıyor ki  mann ?  kendisine ait bu alt markada üstüne basa basa  1 yıl / 15.000 km sınırlamasını koymuş 

Mann 'ın kendi filtreleri için kutularında böyle bir uyarı olmaması ?  acaba + nekadar ? +15000  sorusunu akla getirebilir ?? 

https://www.filtremarketim.com/kategori/golf-vii?marka=filtron

https://uzmanparca.com/vw-golf-7-1.2-1.4-tsi-mann-filtron-filtre-bakim-seti-2013-2019

https://uzmanparca.com/vw-golf-7-1.6-tdi-dizel-mann-filtron-filtre-bakim-seti-2013-2019

hani alternatif olarak kenarda dursun 

mann  (almanya üretimi geliyor tr ye genelde , daha önce sadece 1 kere portekiz üretimi mann filtreye rastlamıştım 

hengst , mahle alman markası   ( almanya üretimli  olur genelde tr satılan ürünleri)

ufi italyan markasıdır ama Tr ye gelen ürünleri tunus üretimi 

Fil  Yerli malı yurdum malı 

WUNDER ???  ismi  stuttgart fabrika merkezli alman markası gibi değil mi ?  katakulli burada işte .... has TÜRK MALIDIR  http://katalog.wunderfilter.com/

BOSCH ??? Allah rahmet eylesin 

filt1.png

filt2.png

IMG_20201106_190301.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mann ve Mahle ile yola devam, filtron ları ben de görmüştüm alt markası diye düşündüm doğruymuş fakat 15000/1 yıl  ayrıntısı hakkında bilgim yoktu.

golf aracıma filtron marka alsam mı ? Önenir misiniz? Kullanan var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba,  bendeki c27009 mann marka hava filtresiyle filtronun ap062/1 filtresini metro markette 47 tl ye :lol:  görünce aldım ve  şöyle üstünkörü inceledim.

mann da 106-107 adet kanal varken, filtronda 95-96 adet kanal vardı.

bakalım deneyeceğim, her 5bin kmde değiştiriyorum diye filtron kullanmak mantıklı olabilir.

bilgilendirmek istedim  ;)

merhaba,  bendeki c27009 mann marka hava filtresiyle filtronun ap062/1 filtresini metro markette 47 tl ye :lol:  görünce aldım ve  şöyle üstünkörü inceledim.

mann da 106-107 adet kanal varken, filtronda 95-96 adet kanal vardı.

bakalım deneyeceğim, her 5bin kmde değiştiriyorum diye filtron kullanmak mantıklı olabilir.

bilgilendirmek istedim  ;)
1 Yıl icerisinde 15 bin km yi tamamlayamayan ? Cok az km yapan (mesela yılda 6-7 bin)  ama 365 gün de bir filtreleri degistirene bir alternatif olabilir filtron

Ama fix yılda /15.000 km yapan için 

Mann tercihi daha ağır basıyor.

3 lü (hava yağ polen ) set 

Mann olarak 240 

Filtron da 170- 180 geliyor şu ara.

@Savatage aynen, internette 70 tl civarında filtronun hava filtresi metro markette 47 tl ye indirmişler.  mann tek olarak 120 tlden aşağı bulamadım.

şimdi ben de fazladan 1 tane yağ filtresi orjinal servis malı, 2 tane hava filtresi var. 2 si de filtron.

artık bunları bitirip alırım set olarak mann marka.

ben 5bin kmde hava filtresini değiştiriyorum. denemek istiyorum aldık bir kere  :)

20 bin km önce sözde orjinal ufi yakıt filtresi aldım taktım rolantide hafif titresim özellikle soğuklarda kesiklik ısınana kadar belirgin oluyordu. Dizelin klasik durumları diyerekten çok önemsemedim öncesinde bu yoktu..
1 Ay önce paraya kıyıp :) Orjinal Mann mazot filtresi aldım şu anda soğuk marşta vuruntu yok anlık titreşim gitti dizelde enjektörler ciddi masraf açıyor risk+ Konfora etkisi olduğunu da deneyimledim. 30 bin km kafam rahat ..:) Sadece shell den alıyorum yakıtı..

Formda gördüğüm öneriler üzerine bende Mann aldım bugün , yarın değiştirecem bakalım. Herkese iyi formlar

20 bin km önce sözde orjinal ufi yakıt filtresi aldım taktım rolantide hafif titresim özellikle soğuklarda kesiklik ısınana kadar belirgin oluyordu. Dizelin klasik durumları diyerekten çok önemsemedim öncesinde bu yoktu..
1 Ay önce paraya kıyıp :) Orjinal Mann mazot filtresi aldım şu anda soğuk marşta vuruntu yok anlık titreşim gitti dizelde enjektörler ciddi masraf açıyor risk+ Konfora etkisi olduğunu da deneyimledim. 30 bin km kafam rahat ..:) Sadece shell den alıyorum yakıtı..
Şu an enjektör temizleme + yeni kalibrasyon 4000-4500

Sıfırdan yeni enjektör 20.000- 22.000 masrafı var (sanayi ortamları tabi)

Mayıs ayında biraderin secenegi temizleme oldu mecburen
Km 380 binde
2012 tdi passat manuel
Yani 10. yılda masraf.

Km si 170 bin 250 bin olan tırsmasın yani! (Yakıt dandik değilse)

Dpf halen orjinal
Turbo orjinal
Egr orjinal.
Yakıt pompaları orjinal (arka koltuk altı + kaput altı)

Zehirli mantar! zehirsiz mantar kuralı derler buna

Arkadaşın kardesin abinin
Dagda bayırda yiyipte zehirlenmedigi mantarı bende yerim .

Birader bu passat tan zehirlenseydi ?
Gidip gözü kapalı vw golf tdi almazdım sanırım.

Manuel vw den beklentiler bu sekilde.

+200.000 km asab bozmayacak

Şu an enjektör temizleme + yeni kalibrasyon 4000-4500

Sıfırdan yeni enjektör 20.000- 22.000 masrafı var (sanayi ortamları tabi)

Mayıs ayında biraderin secenegi temizleme oldu mecburen
Km 380 binde
2012 tdi passat manuel
Yani 10. yılda masraf.

Km si 170 bin 250 bin olan tırsmasın yani! (Yakıt dandik değilse)

Dpf halen orjinal
Turbo orjinal
Egr orjinal.
Yakıt pompaları orjinal (arka koltuk altı + kaput altı)

Zehirli mantar! zehirsiz mantar kuralı derler buna

Arkadaşın kardesin abinin
Dagda bayırda yiyipte zehirlenmedigi mantarı bende yerim .

Birader bu passat tan zehirlenseydi ?
Gidip gözü kapalı vw golf tdi almazdım sanırım.

Manuel vw den beklentiler bu sekilde.

+200.000 km asab bozmayacak
EGR'nin sorunsuz kalması çok iyi. Araca acaba serviste emisyon skandalı sonrası yazılım güncellemesi yapıldı mı?

Geri
Üst Alt