Doğan Kabak'ın modifiye ettiği golf mk7

@yunusaktas91 hocam bu araba ikinci el. Tüm vergileri ödenmiştir diye düşünüyorum. Ne vergisi alacak ki daha ? Bence noter masrafı alırlar devir için 😀

@frknyldrm çekiliş açıklamasında böyle bir durumdan bahsedilmiyor. emin misiniz?
Hocam nerede söylemişti hatırlamıyorum ama söylemişti.

Bu sorunuza kanıtlı bir cevap verebilmek için videoları hızlandırılmış bir şekilde tekrar izledim ama videolarda rastlamadım.

Fakat Derby'nin sitesindeki yasal metinde son maddeye bakıldığında satışa bir engel olmadığı anlaşılıyor.

Ben yanlış hatırlıyorum diyelim o zaman. :)

image.png

Doğan Kabak'ı otopark zamanında tanıyıp beğenmiştim, genel olarak bence kaliteli içerik üretiyor youtube için aama bi videosundan dolayı sempatim azaldı o zamanlardan beri takip etmiyorum şahsen.

Ama şimdi genel olarak adamlar tertemiz golf r replikası yapmışlar bunun neyini beğenmediğinizi pek de anlayamadım?

Adamın full orjinal parça kullanarak yapacağız demiyor araba hatasızdı biz de onun üzerine koleksiyonluk araba topladık da demiyor.

Şu videoyu 100 kişiye seyrettirseniz taiwan mı orjinal tampon mu olduğunu ekranları falan anlamaz bildiğin golf r işte jantına kadar replika ama golf r  :)

Saçmasapan insanların yaptığı gibi fiberden girintili çıkıntılı tampon mu yapsaydı kocaman kanat mı taksaydı kamber verip airle arabayı yere mi bassaydı güzel olurdu.

Dediğim gibi kendisini artık sevmiyorum takip de etmiyorum ama çekememezlik de yapmıyorum araba gayet de güzel olmuş. 

evlenirken  "boşanamazsın" kuralı koyar gibi ???  (yüzüğü fırlatır kaçarım ordan)

ister satarım ister yakarım . bu nasıl kural ???

@İlker34 Hayır yanılıyorsun. Yunus arkadaşımızın yazdığı bilgi maalesef doğru. Sen bedavadan 282 bin liralık bir araç sahibi oluyorsun. bunun %20'ni Veraset İntikal Vergisi olarak devlete ödemek zorundasın. 

@İlker34 Hayır yanılıyorsun. Yunus arkadaşımızın yazdığı bilgi maalesef doğru. Sen bedavadan 282 bin liralık bir araç sahibi oluyorsun. bunun %20'ni Veraset İntikal Vergisi olarak devlete ödemek zorundasın. 
Hmmm. O zaman bu memlekette bedavaya çekiliş bile kazanılmaz. 

Şimdi bu %20, indi bindi mi oluyor, bindi indi mi¿ 

Çekilişlerden kazandığınız hediye yasalarda belirtilen muafiyetin üzerinde ise vergi ödersiniz. Muafiyet sınırı 2020 yılı için 7 bin 60 liradır. Eğer kazandığınız hediyenin piyasa değeri bu bedelin üzerinde ise %20 oranında vergi ödersiniz. Bu oran sabittir. Vergi hesaplaması kazandığınız hediyenin piyasa değerinden, muafiyet sınırı miktarının çıkarılması ile hesaplanır.

Araba Çıkarsa Ne Kadar Vergi Öderim?
Çekilişten araba çıkması durumunda aracı kullanabilmek veya satabilmek için ruhsatı üzerinize almanız, motorlu taşıtlar vergisini ödemeniz ve trafik sigortasını da yaptırmanız gereklidir. Firmalar tarafından verilen tüm hediyelerde KDV ve ÖTV firma tarafından karşılanır. Diyelim ki size 150 bin liralık bir araba çıktı. Bu değer muafiyet sınırının üzerinde olup vergi borcu oluşturur. Aracın değerinden muafiyet değeri çıkarılırsa geriye 142 bin 940 lira kalır. Bunun %20’si olan 28 bin 588 lira sizin ödemeniz gereken veraset ve intikal vergisidir. Bunun dışında arabanın ruhsat işlemleri, motorlu taşıtlar vergisi, sigortası, plaka ücreti gibi ücretlerin tamamı size aittir.

İş yerinden bir arkadaşım avm de sergilnen bir araç eşinin talihi, çekiliş sayesinde sıfır mini Cooper sari renk kallavi bir araba kazanmışlardı.

Teslim almadan önce bir miktar kredi çekip getirdiler aracı

Beş kuruşsuz olmuyor yani bu çekiliş işleri. 

Şans vergisi 

23 saat önce, Savatage yazdı:

öğlen tamirhane denen youtube linki vermiştim ? 

bu ustaya ait  ustalık  bilgisi içeren bir video   araç jetta  1.4 tsi

200 ml yağ ?  sizce azmı ? 

11:40 tan  itibaren olayı izleyebilirsiniz . 

Bu ustanın İstanbul versiyonu acaba var mı?

Bu ustanın İstanbul versiyonu acaba var mı?
maalesef yok ! 

ilerde koronasız bir türkiye yazında antalyaya tatil planı yapıp ,  8 günün 1 gününde  

triger + debriyaj  balata + manuel şanzuman yağı  + fren hidroligi + antifiriz değişimi için 

bu ustaya gidesim var . 

maalesef yok ! 

ilerde koronasız bir türkiye yazında antalyaya tatil planı yapıp ,  8 günün 1 gününde  

triger + debriyaj  balata + manuel şanzuman yağı  + fren hidroligi + antifiriz değişimi için 

bu ustaya gidesim var . 
Valla benimde gidesim geldi.

@Negatiwe benim de bi arkadasım leventte bir avm de mercedes kazandı 50 000tl ödedi arabayı aldı sonra 200 000 tl ye sattı iki sene önce

Geri
Üst Alt