Doğan Kabak'ın modifiye ettiği golf mk7

@Savatage motor yağı değişiminden sonra özellikle dizellerde hemen siyahlaşmaya yönelmesi de bu kalan yağ nedeniyle olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Şahsi görüşüm, araca eklenenlerin özellikle çin malı/taiwan malı ürünlerin oldukça kalitesiz olduğu yönündedir. Ayrıca aracın mevcut döşemelerinin tabiri caizse katledilip,  yerini ne olduğu belirsiz suni deri eklemeleri de beni ayrıca rahatsız eden detaylardan. Ne diyelim, şimdiden hayırlı olsun :)

araba çakma veya değil umursamıyorum. bana çıkarsa aynı hafta satılık ilanına koyarım :D  

Çıkarsa satarım diye düşünen çok insan var ama bildiğim kadarıyla araç tesliminde bir sözleşme imzalıyorsunuz ve bu sözleşme ile bir süre aracı satmanız mümkün olmuyor. :)

Bir videoda süresini x yıl diye söylemişti ama ne kadardı hatırlamıyorum.

Çıkarsa satarım diye düşünen çok insan var ama bildiğim kadarıyla araç tesliminde bir sözleşme imzalıyorsunuz ve bu sözleşme ile bir süre aracı satmanız mümkün olmuyor. :)

Bir videoda süresini x yıl diye söylemişti ama ne kadardı hatırlamıyorum.
@vsoner Çekiliş yasal metninde böyle bir madde yok, ilgili kanunlarda da böyle bir zorunluluk yok ama çekilişi düzenleyen firma isterse talihliyle yapacağı sözleşmeye böyle bir madde ekleyebilir diye düşünüyorum.

Bu arada merak edip araştırdım, çekilişlerde Veraset İntikal Vergisi diye bir şey varmış. Vergi için muafiyet sınırı 2020 yılı için 7060₺. Kazanılan ödül bu tutarın altındaysa muaf olunuyor. Üzerindeyse bu tutar düşülüp üzerine ödül fiyatının %20’si kadar vergi çıkıyor.

232.874,78 - 7060,00 = 225.814,78

225.814,78 - %20 = 45.162,80₺.

Ruhsat işlemleri, plaka, MTV vs. derken minimum 50 bin liralık masraf gerekiyor arabayı alabilmek için. Bir paket Derby ile alınabildiyse bu masraflar paradan sayılmaz ama önceki yorumumdaki yöntemle kazanıldıysa da bir emek sonucu alınmış sayılabilir.  :D

Devletimiz sağolsun arabaya olan zaafını burada da esirgememiş.

Hem 45 bin lira vergi ödeyeceğim, hem de o arabayı istediğim zaman satamayacağım öyle mi? asla kabul etmem. kullanmayacağım bir arabaya 45 bin lirayı bağlamam kusura bakmasınlar.

45k TL 2 veya 3 yılın sonunda bana en az 150-200 bin tl olarak geri dönecekse ben bağlarım. Şuanda çoğu yatırım aracından daha mantıklı olur. Tabi işin birde çekilişi kazanma kısmı var ;)   

TRT'de arada denk gelirdim %100 OTO diye bir katliam proje programı.. karlıkçı halil sponsorluğunda komple fiber ekler, yeşil sarı iç döşemeler, replika jant takımları vs.. bir an onu anımsadım 

efsaneyi hatırlayalım;

766ad97dc41f12ff1ac9c67b84332c25.jpg

Geri
Üst Alt