Arka silecek suyu

furkanmk7

Katılımcı Üye

İsim
Furkan
Araç
mk7
Arkadaşlar selam hayırlı haftalar cümleten,

Dün bir sorun fark ettim geçen sene 3.stop lambasını frene basınca yanıp sönen çakar dedikleri şeyden yaptırdım sorun yoktu geçenlerde fark ettim 2 tane ledi patlamış gittim atölye semihte yaptırdım zar zor yaptı orda işten pek anlamayan bir çalışan vardı zaten trim işçiliğinden belliydi hiç kibar değildi sökerken, dün fark ettim arka silecek suyu çalışmıyordu ben de bayağı bir basılı tuttum sonra bir baktım tavan da su lekesi var sildim bezle çıktı ama kim bilir kaç kere denedim su atmayı acaba bir sorun olur mu tavan paslanır mı.

@furkanmk7 Hocam aynı sorunun benzerini yaşadım ve kendim halletmiştim o tirimi yavaşça kenarlarından tutarak çıkartabilir durumu kontrol edebilirsiniz tabi eliniz yatkınsa (Park sensörünü takan kasap bir usta ara baglanti lastiginin dibini kirmisti caktirmamak icinde silikon basmıştı zamanla atmış haberim yok bigun arabayı yıkadım sonra araba y bindim sip sip ses geliyordu bi baktım tavan ortadan arka tarafa komple su çekmiş hemen klimayı açtım arka tarafı söktüm havalandirdim tazzikli havayla suyu tahliye ettim su lekelerinide würth active clean ile temizledim.Herhangi bir leke kokma sarkma yapmadı...Sizin durumunuza dönücek olursak, sarkma vs o ufacık şeyden yapmaz fakat sorunun çözümü esnasında dikkatle sizde basında durun atölye semihin bilgisi iyi olabilir fakat işçiliğine güvenmiyorum içiniz rahat olsun halledilir koku vs de yapmaz (cam suyunuzda renklendirici yada antifiriz katkısı yoksa kalıntı yapmaz direk kurur varsada silersiniz würthle) geçmiş olsun...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

@furkanmk7 Hocam aynı sorunun benzerini yaşadım ve kendim halletmiştim o tirimi yavaşça kenarlarından tutarak çıkartabilir durumu kontrol edebilirsiniz tabi eliniz yatkınsa (Park sensörünü takan kasap bir usta ara baglanti lastiginin dibini kirmisti caktirmamak icinde silikon basmıştı zamanla atmış haberim yok bigun arabayı yıkadım sonra araba y bindim sip sip ses geliyordu bi baktım tavan ortadan arka tarafa komple su çekmiş hemen klimayı açtım arka tarafı söktüm havalandirdim tazzikli havayla suyu tahliye ettim su lekelerinide würth active clean ile temizledim.Herhangi bir leke kokma sarkma yapmadı...Sizin durumunuza dönücek olursak, sarkma vs o ufacık şeyden yapmaz fakat sorunun çözümü esnasında dikkatle sizde basında durun atölye semihin bilgisi iyi olabilir fakat işçiliğine güvenmiyorum içiniz rahat olsun halledilir koku vs de yapmaz (cam suyunuzda renklendirici yada antifiriz katkısı yoksa kalıntı yapmaz direk kurur varsada silersiniz würthle) geçmiş olsun...
size de geçmiş olsun hocam halletiğinize sevindim, antirifriz vardı maalesef ya :(  ama çıktı Allahtan leke kalmadı atöyle semihi arıyorum kaç saattir mesajda attım dönüş yapan yok.

Upvote 0
@furkanmk7 ustalar o kadar bıktırıyor ki, bi an evvel oradan kurtulmak istiyor insan. kurtulduk sansak ta usta ağını çoktannnn örmüş oluyor ve yine gidiyoruz ustaya.

Upvote 0
@furkanmk7 ustalar o kadar bıktırıyor ki, bi an evvel oradan kurtulmak istiyor insan. kurtulduk sansak ta usta ağını çoktannnn örmüş oluyor ve yine gidiyoruz ustaya.
bilerek mi yapıyorlar anlamıyorum ayağımız alışsın hesabı asla gitmem dediğim yere yine gittim hocam :D  

Upvote 0
Türkiye’de son zamanlarda gördüğüm en büyük sıkıntı her alanda yapılan işlerin çok kalitesiz olması. İnsanımız kaliteli işi dört gözle arar oldu ciddi manada

Upvote 0
Türkiye’de son zamanlarda gördüğüm en büyük sıkıntı her alanda yapılan işlerin çok kalitesiz olması. İnsanımız kaliteli işi dört gözle arar oldu ciddi manada
arkasında dursalar eyvallah geçen tavan kaplatttım bir kısmı attı rüzgarlığın orası işini yaptıktan sonra mırın kırın yapıyorlar işi yapmadan yok kalkmaz bişey olmaz vs

Upvote 0
@furkanmk7 bana tamda bunun için yapıyorlar gibime geliyor, bazen de diğer esnafa iş çıksın diye farklı bir yerini bozuyorlar, onun için servis diyorum ama o da bütün servisler değil, arada garantili arabalarda buldukları arızayı bile söylemeyip, garanti sonrasında tespit ediyorlar ki bi kaç parça daha bişeyler koparayım mantığını güdüyorlar. örneğin arkadaşımın direksiyonundan ses geliyordu abartısız 5-6 defa servise gitti, bişey yok dediler garanti bitiminin akabindeki yıllık bakımda direksiyon arızası var dediler ve komple garantiden değişecek olan parça için arkadaştan iyi niyet garantisi vs deyip 3300 tl para aldılar.

Upvote 0
@furkanmk7 bana tamda bunun için yapıyorlar gibime geliyor, bazen de diğer esnafa iş çıksın diye farklı bir yerini bozuyorlar, onun için servis diyorum ama o da bütün servisler değil, arada garantili arabalarda buldukları arızayı bile söylemeyip, garanti sonrasında tespit ediyorlar ki bi kaç parça daha bişeyler koparayım mantığını güdüyorlar. örneğin arkadaşımın direksiyonundan ses geliyordu abartısız 5-6 defa servise gitti, bişey yok dediler garanti bitiminin akabindeki yıllık bakımda direksiyon arızası var dediler ve komple garantiden değişecek olan parça için arkadaştan iyi niyet garantisi vs deyip 3300 tl para aldılar.
valla hocam üzücü bir durum gerçekten insanlarda ahlak kalmamış dini imanı para olmuş. servisler zaten komple çakal Allah düşürmesin valla, benimde aracımda bir titreme sesi var direksiyonu oynatınca kesiliyor korkuyorum götürmeye servise.

Upvote 0
@furkanmk7 Korkunun ecele faydası yok, daha kötü arızlar vermeden bir gösterin derim. tirim sesi direksiyon düzken mi geliyor, akslara bağlı olan bi yerlerden geliyor olmasın.

Upvote 0
Arabaya el yatkınlığımız doğrultusunda kendimizin bakması icin bir sebep daha. Çok geçmiş olsun klimayı son seviye açıp havalandırın geçer zannımca. Bende bu uzaktan kumanda ile otomatik cam açma olayında açık kalmış yanlışlıkla basılıp, içine kar yağmıştı :/  kuruttum çok şükür sıkıntı yok. Başka bir arkadaşında yine aynı olaydan yağmur yağdı aracına :/ . Su an kapalı otomatik cam açma kapama isi tavsiye etmiyorum. 

Upvote 0
@furkanmk7 öyle yapan kim olursa o araba o ustaya bile muhtaçsa gitmiceksin. hatta gerekirse o arabayı yakacaksın.böyle sözümona ustaları biz besliyoruz hemde bilerek.
şuraya bakarmısın adam velinimetini ne hale getiriyor! yediği ekmeğine saygısı olmayandan ne beklenirki?

Upvote 0
her kriz döneminde dükkan sahibi her meslek kan ağlıyor neredeyse fakat farkettiyseniz bizim usta kesim hiç aç kalmıyor. Sözüm ona işini doğru dürüst yapan usta zaten aç kalmıyor o ayrı konu. 

Upvote 0

@furkanmk7 Korkunun ecele faydası yok, daha kötü arızlar vermeden bir gösterin derim. tirim sesi direksiyon düzken mi geliyor, akslara bağlı olan bi yerlerden geliyor olmasın.
hocam o sesi inanın anlamadım geri vitese taktığımda acayip artıyor direksiyon hafif yamukken geliyor düzelttim mi susuyor sonra yine başlıyor bir de 100 km ile giderken aşırı geliyor acaba motor kısmının oraya bir şey sıkıştıda o mu titriyor anlamadım bir usta buldum ona götürcem bakalım görmem lazım dedi 

Upvote 0

Geri
Üst Alt