Jump to content

Golf 7 sunroof çerçevesi çatlağı

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar

Dün aracımı yıkadığımda herhangi bir sorun yokken bugün sunroof çerçevesinde sağ ve sol tarafta aynı şekilde çatlak olduğunu farkettim. Daha önce duymadığım durum hakkında internet üzerinde bir çok şikayet olduğunu çerçeve değişimi için serviste afaki fiyatların istediğini gördüm. Pazar pazar keyfim kaçtı. Durumla karşılaşan çözüm önerisi olan varsa önerilerinizi bekliyorum 😔

IMG_20201122_140940.jpg

IMG_20201122_142501.jpg

IMG_20201122_141007.jpg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 1 ay sonra...

• İleti 31
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

@oguzerkoc hocam geçmiş olsun, umarım en kısa sürede çözüme ulaşırsınız. Sunroofsuzlar olarak konuyu böyle takip ediyoruz  

@Doctor Bende öyle düşünüyorum plastik dolgusu şeklinde bi malzeme bulursam yada silikon ile doldurup iyi bi film çektirecem

@krym hocam araç 2015 model servis bakımlı değil. Çatlayan çerçeve için servis 5100 TL istedi. Tamiri içinde istanbul da bi firma 1500 TL istedi. Ancak sadece görsel açıdan sıkıntı oluşturuyor herhang

Konudaki görseller

@oguzerkoc soyulma-cizilme cok gördüm ama böyle kirilma ilk defa görüyorum, bunun tamiri olmaz sanirim, ortadan ikiye ayrilmis, mecbur degisecek, araba kac model? servis bakimli mi?

tarihinde krym tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun 2019 yılından böyle bir konu var bir arkadaşın başına  gelmiş ama sonucu yazmamışlar oraya bir güncelleme çekebilirsin...

anladığım kadarıyla genel bir sorun...

tarihinde metinkar tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@krym hocam araç 2015 model servis bakımlı değil. Çatlayan çerçeve için servis 5100 TL istedi. Tamiri içinde istanbul da bi firma 1500 TL istedi. Ancak sadece görsel açıdan sıkıntı oluşturuyor herhangi bi su alma problemi yok o yüzden kaplama düşünüyorum

@metinkar o konuda ki çatlak çok küçük hocam aracımdaki sağ ve solda da bi karış büyüklüğünde aynı zamanda oluşan çatlak mevcut fazlasıyla can sıkıcı

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Merhaba arkadaşlar
Dün aracımı yıkadığımda herhangi bir sorun yokken bugün sunroof çerçevesinde sağ ve sol tarafta aynı şekilde çatlak olduğunu farkettim. Daha önce duymadığım durum hakkında internet üzerinde bir çok şikayet olduğunu çerçeve değişimi için serviste afaki fiyatların istediğini gördüm. Pazar pazar keyfim kaçtı. Durumla karşılaşan çözüm önerisi olan varsa önerilerinizi bekliyorum
IMG_20201122_140940.thumb.jpg.b5ba5fd4311599afc1c61ae7b74eb73e.jpg
IMG_20201122_142501.thumb.jpg.000b57f32bcfc432a054a2922cf04933.jpg
IMG_20201122_141007.thumb.jpg.204c0e4740076003b0474335d763e0c9.jpg

Güzel kaliteli film çektir reis

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@oguzerkoc  evet gördüm ben sadece konudaki arkadaşa ne yaptırdığını nasıl bir yoldan çözdüğünü öğrenmen için ekledim... yoksa seninki bildiğin kırıkmış gibi duruyor...

26 dakika önce, oguzerkoc yazdı:

@krym hocam araç 2015 model servis bakımlı değil. Çatlayan çerçeve için servis 5100 TL istedi. Tamiri içinde istanbul da bi firma 1500 TL istedi. Ancak sadece görsel açıdan sıkıntı oluşturuyor herhangi bi su alma problemi yok o yüzden kaplama düşünüyorum

@metinkar o konuda ki çatlak çok küçük hocam aracımdaki sağ ve solda da bi karış büyüklüğünde aynı zamanda oluşan çatlak mevcut fazlasıyla can sıkıcı

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@oguzerkoc aynı durum benim aracımdada mevcut her iki tarafında bu vw kronik bir sorunu benim aracım 2014 highline servis bakımlı vw servsine başvuruda bulundum bu durum için iyi niyetten onay istesekte çok fazla yardımcı olmazlar diye bilgi verdiler ortalama parca +işçilik 6700 gibi bir fiyat verdiler kırık olan yerden içeriye herha gi bir yağmur su vs girmiyor sadece görüntü kirliliği oluşturuyor 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• İletiler

• Arkadaşlar merhaba Gateway kısmında aşağıda temsili olarak eklediğim gibi bir hata gördüm. + kulakçık çalışıyor. Fakat , tusa basinca ışık siddeti artıyor. Işık anahtarı 0 konumunda hataya düşmüyor. Belli ki ışık ayariyla ilgili bir sorun var. Bu butonla ilgili gerekli ayarlari veya duzeltmeleri nereden bulup yapabilirim? Işık ayarı vs var midir acaba? Yardimci olabilirseniz sevinirim.
    • Merhaba arkadaşlar 2013 model 1.2 tsi dsg aracım var 120.000 km de.  son zamanda araçta beyaz duman atma gibi bir sorun baş gösterdi. Başlarda hava soğuk olduğu içindir dedim ama şimdi fark ettim ki motor ısınınca da geçmiyor.  soğutma sıvısını kontrol ettiğimde eksilme göremiyorum. Servise gitmeden önce kontrol etmem başka birşey var mıdır ? bir de bu konu ile alakalı istanbul şişli yakınlarında önerebileceğiniz servis var mıdır ?
    • @Cem hocam 2015 yılından beri golf  dsg kullanıyorum,çok şükür hiçbir arıza vs olmadı
    • ZF sanzimani Honda Dizel Civic'e koydu, Dizel'le uyumlu çalışan nadir sanzimanlardan. Kombinasyon o kadar iyi olmuşki çevremde hatırı sayılır sayida kisi VW'den Honda'ya geçti, deri koltuklar donanim gani bi versiyon getirip iyide indirim yaptılar o zaman, alan herkes aşırı memnun
    • Balansa bir şey demem o da işinin ehli olmalı ki başıma geldi ancak rot ayarınızı her yerde lütfen elletmeyin,  iki yıl önce bir önceki golfümün arka lastiğimi kaldırıma vurduğumda tedbir amaçlı ölçüme gittim arkada sorun yok ama “ağabey önde ufak bi ayar yapayım” cümlesine basiretim bağlanarak evet dememle ip gibi giden arabamla bir süre yamuk direksiyonla düz gitme fantezisi yaşadım, ikinci gittiğim yer abi işini bilmeyene elletme edasıyla  .ıçılan .oku sıvadı iyice🤣. Bandırma’da olduğumdan biraz böyle dolaşıp işin ustasını Bursa’da buldum. İhtiyacı olanlara not: Bursa VW servisin karşı sokağında girişte sağda kalıyor işinin ehli servisin de işlerini yapan bir usta iki dk lık dokunuş ve yol testi esnasında kenara çekip tekrar küçük bir dokunuşla çok az bir ücrete düzeltti sorunu. Allah işine saygı duyarak yapandan razı olsun. İyi ki varlar.
  • Yeni Oluştur...