Jump to content

Kapı vida muhafaza kapağı? (Midline sahibi arkadaşlar)

Recommended Posts

Merhaba,

Midline Plus sahibi arkadaşlardan bir ricam var. 2016 model aracımın ön kapısındaki vidalar gözüme tuhaf geliyor bugünlerde. Birkaç ay evvel çamurluktaki bir hasar nedeniyle sol ön kapıya da ayar yapılmıştı. Bir paylaşımda comfortline araçta bu vidalar için siyah bir kapak olduğunu görünce benim araçta da bu muhafazalardan var mıydı acaba şüphesi oluştu. İşin ilginci diğer kapıda da yok öyle bir kapak.

Böyle çıplak vida görüntüsü hatırlamıyorum ya da dikkatimi çekmedi bilmiyorum.

Tüm midline'larda böyle mi acaba, ben mi kuruntu yapıyorum? 

Teşekkürler.

Screenshot_2020-11-17-01-09-46-516_com.instagram.android.thumb.jpg.bfa231fa341eb4ebe1d332812c09b1b9.jpg

IMG_20201117_142702.jpg

IMG_20201117_142530.jpg

tarihinde erty tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • erty changed the title to Kapı vida muhafaza kapağı? (Midline sahibi arkadaşlar)

@AhmetCakmak sağ kapıda da yok hocam. Sol önden gelen rüzgar sesinde biraz farklılık var gibi geliyor bugünlerde o yüzden ekstra dikkat ettim o bölgeye. Tuhaflığı o zaman farkettim. Sol taraf unutuldu da, sağ taraf kanatlanıp uçtu herhalde.

Servisi arayacağım Pazartesi, bakalım ne diyecekler. (Avek Ümraniye)

Geçen hafta park sensörü için sökülen tamponun iç braketlerinden de izmaritler çıkmıştı, araç serviste işlem görürken sigaraları tamponun iç tarafında söndürmüşler. Arayıp sayacaktım da neyse demiştim. Yetkili servis bir de bunu yapan.

tarihinde erty tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, coskun023 yazdı:

Kapak olması için küçük bir delik olmalı, kapağın tutunacağı bir yerde yok bu fotoda 

2016 öncesinde olup sonrasında olmama gibi bir durum olabilir mi hocam?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, coskun023 yazdı:

Kapak olması için küçük bir delik olmalı, kapağın tutunacağı bir yerde yok bu fotoda 

Kapak direk vidaların üzerine geçme şeklinde hocam yani sizin dediğiniz tutunması için küçük delik vidaların üzerindeki delik 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Musaaksoy yazdı:

2015 sonrası modellerde yok o kapak hocam öncesinde var

Hocam yukarıdaki postta bahsettiğim izmaritlerden kıl kapmıştım zaten kapaklardan dolayı sinirim zıpladı girişecektim servise.

Eminsiniz değil mi, kılıçları kınına sokuyorum 😄

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, bnyamnclak yazdı:

6296C038-CA1B-4408-A5B9-60947C9A9368.thumb.jpeg.e4fb9a271273d754317d42eb2b9f6e51.jpeg

Fonksiyonel tuşu taktırırken kadraja girmiş kapak arşivden aradım buldum @ertyhocam  işin garip yanı çamurlukla oranın ne alakası var kapı ayarından ziyada o vidalar yan aynaların sabitleme vidaları ilginç 

Hocam, Musa hocamın dediği gibi 2016 sonrasında kaldırmış da olabilirler bu kapağı, emin olmak için biraz araştırayım.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@erty hocam ben katlanır aynalarımı kendim montajladım, görünen resime göre oraya bir kapak konulması mümkün değil, kapağın plastik ayağı için yer olmadığı gibi oradaki iki cıvataya da kapağın sabitlenmesi mümkün değil, bence bu araçta üretimden beri kapak yok

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@erty şöyle belirteyim, o kapak vidalara tutturulmuyor, 2 vidanın arasında delik var oraya da girmesi gerekiyor, vw tasarruf olarak anahtarlı torpidoyu vs kaldırdığı zaman o kapağı da kaldırmış. 2015 model aracımda mevcut ama daha sonra üretilen araçlarda mevcut değil. Zaten bir işlevi yok, tek işlevi vidaları gizlemek

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, HONEY yazdı:

Ustadim

Senin icin baktim 2014 benim comfortline da var

Ucuz birdeydir bence servisten al tak guzel olur

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20201122/d6a7369e8fae2edb94f081aba42092ef.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20201122/c1b9df606ad7bafaa7e3afd378e1b0fe.jpg

Hocam sağolun, o bölgede çıplak vidalar Golf standartlarına yakışmayan bir görüntü, o yüzden mutlaka kapak vardı başına bir şey geldi diye düşündüm açıkçası. O zaman VW lafım sana, ne istedin avuç içi kadar kapaktan 😄

Parça kodunu bulabilirsem temin etmeye çalışacağım. Görüntüyü geçtim rüzgâr yalıtımına mutlaka etkisi vardır.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Musaaksoy yazdı:

@erty şöyle belirteyim, o kapak vidalara tutturulmuyor, 2 vidanın arasında delik var oraya da girmesi gerekiyor, vw tasarruf olarak anahtarlı torpidoyu vs kaldırdığı zaman o kapağı da kaldırmış. 2015 model aracımda mevcut ama daha sonra üretilen araçlarda mevcut değil. Zaten bir işlevi yok, tek işlevi vidaları gizlemek

Hocam rüzgar sesine etkisi olabileceğini düşünüyorum bu parçanın açıkçası. Tam da Golf'ün zayıf karnı olan kelebek camı civarında. İptal edilmesi kötü olmuş.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...