Çamurluk Değişim mi Tamirat mı?

Bu hasar boyasız düzelmez. Boyasız düzelenler göçüklerdir. Bu tip hasarlarda saç esner ve yapısı bozulur, farklı bölgelere uzar. Her görünen hasar maalesef boyasız düzelmiyor.

Aracı uzun süre kullanacaksanız çamurluk değişsin jilet gibi olur. 2. el değeri düşmesin diyorsanız iyi bir kaportacı yüksek işçilik ücreti ile onarır ama bu iyi kaportacı Ankara gibi bir yerde bile 2-3 sayısını geçmiyor. Diğer kaportacılar macunla düşük işçilik kalitesini kapatırlar.

Geçmiş olsun arkadaşlar, boyasız göçük düzeltme birinci tercih olsun, mümkünse tabii.

Ama benden sonraki adama hatasız araç satayım diye kusurlu bir görüntü ortaya çıkacaksa başlarım o işe. 

Arkadaşlar bizde dün bir kaza yaptık aracımız biraz hasar aldı dolayısıyla foruma girip hazır açık konu varken yorum almak istedim  sol çamurluk değişecek on tamponun tırnaklar kırılmış sol ön kapı muhtemelen değişim gibi başka nelerde hasar olabilir

20201120_165245.jpg

On far kaput ve sol ön direkte bi sıkıntı yok jantin durumu ne olur dosya pazartesi açılacak dediler.

Dosya açılışı sonrası 3 is günü eksper geliyormuş 

@Fourmatic gecmis olsun

sizin kapida degisecek, hatta yukaridaki az hasarli olanin bile degismesi gerekebilir cünkü tam uc kismi, daha önce skoda yetide bir tanidigin basina geldi, ufacik hasarda ayar bir türlü  tutmadi, kapinin camurlukla birlestigi yer cok sorunlu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar bizde dün bir kaza yaptık aracımız biraz hasar aldı dolayısıyla foruma girip hazır açık konu varken yorum almak istedim  sol çamurluk değişecek on tamponun tırnaklar kırılmış sol ön kapı muhtemelen değişim gibi başka nelerde hasar olabilir

Ekli dosyayı görüntüle 40201
Büyük geçmiş olsun hocam. Sizin tampon, çamurluk ve kapı kurtarılamaz  vaziyete gelmiş. Gerçek bir usta kapıyı tamir edebilir ama değer mi? Tampon ve çamurluk değişecekken bence değmez. Darbeyi lastiğin arkasından değil önünden almış olsaydınız airbag bile açabilirdi, değişer/tramer olayını dert etmeyin. Jantta çizik harici bir hasar anlaşılmıyor ama ön takımı detaylı incelettirmenizde fayda var.

Ayrıca ben olsam (prosedür olarak mümkünse) tamponu değiştirmişken R Line tampon ile değiştirirdim. 

@Fourmatic gecmis olsun

sizin kapida degisecek, hatta yukaridaki az hasarli olanin bile degismesi gerekebilir cünkü tam uc kismi, daha önce skoda yetide bir tanidigin basina geldi, ufacik hasarda ayar bir türlü  tutmadi, kapinin camurlukla birlestigi yer cok sorunlu
Sanırım az hasarlı olarak bahsettiğiniz araç benim aracım, evet kapı boyanmalı denildi ama sadece parmak kadar yerde bir göçük var olmazsa göçük düzeltme de yaptıracağım. 

Teşekkürler arkadaşlar fikirleriniz için tampon değişiminde kasko sirketi R Line olayını kabul eder mi tramer değişim kararı verdiğinde servise biz söyleriz böyle olacak diye ama.

@Fourmatic Hocam muhtemelen ha deyince kabul etmezler, fiyat farkını talep ederler. Ya da hiç uğraşmayıp sadece normal tampon takarız diyebilirler. Eksper ikna edilebilecekse şahsen ben fiyat farkını verip R Line tampon taktırırdım. 

Geçmiş olsun, bu kazada aks taşıyıcı ve bağlantı aksamlarına da şüpheyle yaklaşmak gerek.

Öncelikle geçmiş olsun diyorum.

İyi bir göçükçü bunu kusursuz halledebilir. boşuna değişim veya macunlu işe girişmeyin. çemberi biraz uğraştırır

@Fourmatic  kapının kurtulma (en azından boyayala kurtulma) ihtimali varmı dedim ?  çamurlukla kapının birleştiği kısım un ufak olmuş .  yani kapının değişmesi de elzem gibi ? geçmiş olsun 

Geri
Üst Alt