Sıfır Araç Teklifi Alanlar

@krym  @AhmetCakmak Ateca için çarşamba günü (18.11.2020) plus paket (cam tavan, ön park sensörü, otomatik park, koltuk ve direksiyon ısıtma, deri kapı içleri vs.)  beyaz FR için  389.000 TL fiyat verdiler. Avek istanbul. 

Araç çok güzel olmuş, tiguanda opsiyon olan bi çok şeyin standart olması daha da cazip kılıyor. (çarpışma önleyici front asist gibi) tek handikap renk seçeneği pek yok, bolca beyaz getirmişler. Ben rodyum gri FR için tüm Türkiye'deki seat bayilerine ismimi bıraktım, dönüş yapan bir tek avek oldu o da beyaz için. 

@farukal Hocam tek beğenmediğim kısmı siz beğenmişsiniz, zevkler ve renkler :)  Alacak olursam ilk işim mümkünse o ayna altı OLA yazısını sildirmek olacak.  
389 bin tl bana pahalı geldi. 1 ay önce 355 bin tl standart paket, 375 bin tl plus paket için diyorlardı. Şimdi plus paket için 389 bin tl dediklerine göre keyfi zam koymuşlar üzerine.

@AhmetCakmak zamlari geri cektiler diye biliyorum bana 355 bin lira dediler, ama seattan anlamadigim icin detay sormadim, satis temsilcisi bütcemin 350 bin lira nakit oldugunu ve kredi cekmek istemedigimi biliyordu, bana sanirim en dip fiyat teklif ettiler, bence suan pazarliga acik dogus oto, stoklari mecbur eritecekler

Ek bilgi: Dogus otoda kredi faizi 1.64 yani yillik 19.68, piyasanin 3-4 puan yukarisi

tiguan elegance metalik renk 435, fakat kurlar bu seviyede kalırsa yıl sonu daha da inerler gibi geliyor. ilk parti elegance  al satçılar tarafından bitirilince doğuş gaza gelip baya araç getirmiş şimdi satamıyorlar.

tiguan highline trdeki son makyajsız tiguan : 400bin fakat kötü yanı araç siyah renk. araç bende rezerve,  alamazsam buradan isteyen birine söyleyebilirim. 

Tiguan 1.5 dsg life beyaz: 360 bin, metalik 365 bin, camtavanli metalik 380 bin lira, dogus oto esenyurt 18/11/2020
Hocam merhaba, iş yerinden arkadaşımın kardeşi tiguan 1.5 tsi life bakıyor. Dün doğuş oto kartaldan cam tavanlı metalik için 384 bin, uzay otodan 385 bin fiyat verildi. Bugün yazınızı görünce doğuş oto esenyurtu da arattım arkadaşa cam tavanlı metalik için 389 bin fiyat vermişler. Doğuş oto kartaldan haftaya teslim alacak aracını.

Uzay oto ve doğuş kartal cam tavansız fiyatlar için birebir sizin belirttiğiniz fiyatları verdi. Bayilerde tiguan dışında da araç yok gördüğüm kadarıyla.

@CanKay84 merhaba, esenyurt dogus otoda, t-roc, passat, passat variant, tiguan, tourag vardi, bir tek polo ve malum golf yoktu

Artik stok eritmek icin kar paylarindan feragat edip fiyat düsürüyorlar diye tahmin ediyorum, cünkü arabalarin hepsi ayni havuzdan cikiyor, üstüne bayi karlarini koyuyorlar, artik bayiler satis rakkamlarini yükseltmek icin fiyat kiriyor diye düsünüyorum

Bana camtavan icin 380 teklif ettiler, beni taniyorlardi, yani araba alacagimi ve bütcemi biliyorlardi, bence nabza göre serbet durumu var veya bana  firsat araci teklif ettiler, bence 384 bin lira etmez o araba, biraz daha beklesin arkadasiniz, fiyat kirarlar, veya artik pazarlik yapma zamani, koskoca dogus otoda benim disimda kimse yoktu, saat 16 civariydi haftaici, normalde full olmasi lazimdi, talep yok, fiyatlar bence düser

Arkadaşlar günü haftası bir değil fiyatların bu yüzden kimseyi yönlendirecek bir şey söylemeyin düşer diyorsunuz ama artarsa verecek cevabınız olmayacak ve kullanıcının parası pul olacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Gökhan Bilgin cok dogru, piyasa cok hizli degisiyor, o yüzden bu yazdiklarimiz sadece tavsiye niteliginde, piyasa bir anda dönüyor

Sadece artik c-segmentinde yeterince araba var ,c-segmentinde araba bulamama sorunu yok,  köpük kalkti ama b-segmentinde ocak-subat ayina kadar anca yeterince araba bayilerde olur, belki biraz daha erken malum faiz artisi piyasayi daraltir, ozaman köpügü kalkar, artik sadece döviz kurlari ve ötv durumu arabalarin fiyatini belirler, al-satcilar degil

Yilbasinda ötv güncelleme olmasi ihtimali piyasanin önündeki tek handikap (bence olmaz, en fazla 130 bini 140 bin yaparlar stokculara ders olsun diye)

Edit: Egea bulunmuyor gecen hafta galericler kampanyadan yararlanip 113 bine topladilar, bulsaydim alacaktim, 113 bin liraya 6 tane iphone aliyorsun, bedavaydi

Moderatör tarafında düzenlendi:
@krym muhtemelen bayide yüzyüze görüşüp pazarlık yapma durumu olursa fiyat biraz daha düşer gibi fakat fazla bekleme şansları olmadığı içi bu akşam üzeri aracın ödemesini yaptılar. Açıkçası yeni tiguana özellikle de life donanıma ben olsam o kadar para vermezdim yerine yeni ateca düşünürdüm. 

@CanKay84 evet pazarlik yapilma sansi var cünkü bayiler ayni araca cok farkli fiyat veriyorlar

Yeni moda Ateca, cok satilir bu fiyatlara

Herkesin görüşü farklı tabi ancak life paket 360 bin lirayı hak eder elegance 480 haketmez bence. Sonuçta yüksek geniş bir araç talebini karşılıyor. hız sabitleyici, park sensörü gibi temel donanımlara da sahip. normal kullanıcı icin yeterli. 
Hayalet ekran, geri görüş, otomatik bagaj, sürüş asistanları sonradan montaj yapılabiliyor. 
anahtarsiz giriş ve farlar sorun sadece. 
bu rakamlara çıkma durumum olsa life tiguan alırdım şahsen. Ancak bu paraya 1+1 ev alınip neredeyse 2000 lira kiraya veriliyor 😀

Makyajlı tiguan 1.5 TSI DSG Rline Metalik Renk

DLA özellikli led far,kayar sinyaller

Harman Kordon Ses Sistemi

Discovery Pro Mib3.0 (kablosuz appconnect)

ACC

Side Assist

Çok Fonksiyonlu Kamera

Çevre Görüş Sistemi

Liste fiyatı 587 gibi , verilen teklif 533 gibi.

Makyajlı tiguan 1.5 TSI DSG Rline Metalik Renk

DLA özellikli led far,kayar sinyaller

Harman Kordon Ses Sistemi

Discovery Pro Mib3.0 (kablosuz appconnect)

ACC

Side Assist

Çok Fonksiyonlu Kamera

Çevre Görüş Sistemi

Liste fiyatı 587 gibi , verilen teklif 533 gibi.
Bu paraya koltuklari elle ayarlanan suv almak 🤦‍♂️

Bu fiyatlara cikinca XC40 almak daha mantikli, tr paketleri baya donanimli

Arayıp fiyat aldığım ve DH'den alıntı olan bazı bugün alınmış teklifler. Markaların 2021 model araçlarının çoğu şubat ayında gelecekmiş. Özellikle vag grubu.

Hepsi 2020 model: 

İstanbul Kuzey oto; Nissan Qashqai1.3 DIG-T 160 DCT Sky Pack 320.000 tl

Nissan Qashqai 1.5 dCi 115 DCT Sky Pack 330.000 tl

----

Superb 1.5 TSI DSG Elite 346.000 tl (Sunrooflu) Doğuş Oto Maslak

Kamiqler 231.500'den hepsi verilmiş Şubat sonu 2021 modeller gelecekmiş..

----

Eskişehir: Opel Crossland X Edition Paket , 1.5 Dizel , Otomatik , Kırmızı veya Beyaz + Siyah tavan : 237.000 tl

İstanbul: Opel Combo Elegance Paket, 1.5 Dizel, Otomatik, Gri, 220 Bin TL ( Kredili Fiyat)

Kocaeli: Opel Combo Ultimate Paket, 1.5 Dizel, Otomatik , Gri , 226.000 tl

Arayıp fiyat aldığım ve DH'den alıntı olan bazı bugün alınmış teklifler. Hepsi 2020 model: 

İstanbul Kuzey oto; Nissan Qashqai1.3 DIG-T 160 DCT Sky Pack 320.000 tl

Nissan Qashqai 1.5 dCi 115 DCT Sky Pack 330.000 tl

----

Superb 1.5 TSI DSG Elite 346.000 tl (Sunrooflu) Doğuş Oto Maslak

Kamiqler 231.500'den hepsi verilmiş Şubat sonu 2021 modeller gelecekmiş..

----

Eskişehir: Opel Crossland X Edition Paket , 1.5 Dizel , Otomatik , Kırmızı veya Beyaz + Siyah tavan : 237.000 tl

İstanbul: Opel Combo Elegance Paket, 1.5 Dizel, Otomatik, Gri, 220 Bin TL ( Kredili Fiyat)

Kocaeli: Opel Combo Ultimate Paket, 1.5 Dizel, Otomatik , Gri , 226.000 tl
Bu fiyatlar bana tekrar piyasanın ne kadar arttığını sorgulattı hocam, 2016 yılında dizel opsiyonlarıyla qashqai 130,000tlye bırakıyordu bayi :)  

Bu fiyatlar bana tekrar piyasanın ne kadar arttığını sorgulattı hocam, 2016 yılında dizel opsiyonlarıyla qashqai 130,000tlye bırakıyordu bayi :)  
Evet malesef bu fiyatlara bile alıştık. Manuel Leon 1.5 TSI FR 230 bin tl'ye satışa çıktı diye ucuz görmeye başladık. Az para değil sonuçta ama bakıyorsunuz otomatik Dacia'lar bile 200 lira. Şuan araç almak isteyen için yeni Leon 1.0 Style Plus 230 bin tl fiyatıyla makul duruyor gibi.

Piyasa biraz daha rahatlayacak deniliyor ama bakalım hayırlısı. 

Geri
Üst Alt