Kapı kolu trim sesi

AliAkg

Katılımcı Üye

İsim
Ali Akg
Selamlar herkese,

arama yapıp trim hakkında konulara bakındım ama tam burası ile ilgili konu bulamadım. varsa alıntılayabilirseniz oraya da ekleyebilirim videoyu.

tam olarak bu kısmın bu sesinden çok rahatsız olmaya başladım. daha önce bu kadar yoktu. kapı altı aydınlatma taktıktan sonra (sök-tak sonrası) çok arttı. dizimi oraya dayamadan kullanayım diyorum fakat 2-3 dk sürüyor bu dikkat edişim. 

çözümü var mıdır? bilgilendirirseniz sevinirim.

würth silikon sprey kısa süreli bir çözüm diye duyuyordum. ve kullanmayın diyen de çok oldu... 

Dokunmayıncada mı gıcırdıyor

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Orayı söküp temas eden yerleri bez bantla sarıp sonra yeniden yerine oturtup ardında birleşme hattina komple silikon sprey sıkarsan bomba bile atsan ses çıkarmaz  :)

ayağı oraya yaslamamak güzel bir çözüm olabilir. onun dışında o parça sökülür süet kaplı bantla tekrar monte edilir. benim ne kapı açılırken ne kapı kapatırken tuttuğumda ses gelmiyor. siz uzun zamandır dizinizi oraya yaslayarak kullanıyorsanız ses yapması da çok normal

@muhammedakgunes Hocam kapı için de bir parçanın yerinden çıktığını ondan dolayı vurduğunu düşünüyorum. Zamanla kasislerden çukurlardan geçe geçe bazı şeyler yerlerinden oynayabiliyor. Çok rahatsız edici bir boyutta herhalde gelen sese göre. O yüzden onun yaptırın derim. Onun dışında az gelip kesilen sesler için kapı açmaya gerek olmadığını düşünüyorum çünkü o ses yapan kısım kesiliyor bu seferde başka yer sıkıntı veriyor. 

3 saat önce, muhammedakgunes yazdı:

Selamlar herkese,

arama yapıp trim hakkında konulara bakındım ama tam burası ile ilgili konu bulamadım. varsa alıntılayabilirseniz oraya da ekleyebilirim videoyu.

tam olarak bu kısmın bu sesinden çok rahatsız olmaya başladım. daha önce bu kadar yoktu. kapı altı aydınlatma taktıktan sonra (sök-tak sonrası) çok arttı. dizimi oraya dayamadan kullanayım diyorum fakat 2-3 dk sürüyor bu dikkat edişim. 

çözümü var mıdır? bilgilendirirseniz sevinirim.

würth silikon sprey kısa süreli bir çözüm diye duyuyordum. ve kullanmayın diyen de çok oldu... 

Sprey yok, bez bant var (y)

@ltftaha yok hocam ama hiç baskı olmasa dahi temas olması yeterli. bozuk yol + temasta gıcırtıyor. baskı yapsam zaten çok çok gıcırdıyor o normaldir :)  

@Doctor bez bant olayını deneyeceğim hocam , kesin iş görür gibi. teşekkür ediyorum

@Yehanoha hocam yaslamayayım diyorum ama 3-5 dakika sürüyor. sonra unutuyorum bi bakıyorum dizim orda yine :/   sizin kapı açıp kapamada da ses gelmiyorsa müthiş diyebilirim. benim o durumlarda da ses geliyor çok fazla :/  

Hayattaki en büyük derdin bu olsun hocam

Faydali bilgiler verilmiş tesa marka bez bant alalim sana

Bende küçük trim sesinden komple yalıtıma kadar  gittim  motor sesi dizel ilk 10 dakika az geliyor ısınınca  benzinli gibi oluyor. o süreçten sonra bırak gıcırtıyı  araç resmen  havada gidiyor. belli hızlarda 130 Km üstü camlar ve motorun devrinden dolayı gürültüler var.  Kısacası bu işin sonu yok E class almak lazım :)   Kapılarda çok ilginçtir  cam motoru soketleri hafif boşluk var o bile ses yapıyor. Kısacası içinin ayrı derdi var dışının da açarsanız klipsler kırılır. Daha çok ses yapar yenisi yoksa.. :)

Birde kapı kaplamaları plastiklerin birbirine eklendiği kısımların puntaları zamanla boşluk yapıyor.

Sizin yapacağınız en kolay çözüm wurth silikon sprey ne kadar gider koşullara bağlı .. Yerleri tespit kasisli alanlarda tespit edip sıkın taşan yağı temizleyin. 

Geri
Üst Alt