Formula 1 Türkiye etabı için tanıtım filmi çekildi

AhmetCakmak

Yönetici
İsim
Ahmet Çakmak
Güncelleme: 15 Kasım Pazar

Formula 1 Türkiye GP'de Lewis Hamilton şampiyon oldu! 

Yarışa 6. sırada başlayan Mercedes'in İngiliz pilotu Lewis Hamilton, müthiş bir yarışla birinci sıraya kadar yükseldi ve yarışı lider tamamladı.

Hamilton, bu sonuçla Formula 1 şampiyonluğunu da resmen garantilemiş oldu. İngiliz pilot, kariyerinin 7. şampiyonluğunu kazandı ve Michael Schumacher'i şampiyonluk sayısında yakaladı.

Türkiye GP'de Racing Point'ten Sergio Perez 2, Ferrari'den Sebastian Vettel 3. oldu.

------

Formula 1’in 9 yıl aradan sonra yeniden takvimine eklediği İstanbul Park, 13-14-15 Kasım tarihlerinde yarışlara ev sahipliği yapacak. F1 Türkiye Grand Prix'i öncesinde İstanbul'da 3 gün sürecek bir tanıtım filmi organize edilmişti. Çekimlerin ilk günü Avrasya Tüneli'nde yapıldı.

Formula 1 öncesinde Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanlığı himayesinde tanıtım filmi çekildi. Formula araçları bir ilki gerçekleştirerek Avrasya Tüneli'nden Anadolu Yakası'na geçti. Çekimlere yarın ve çarşamba günü de devam edilecek.

Bazı yollar trafiğe kapatılacak

10 Kasım Salı günü, 08.30 - 11.45 saatleri arasında Avrasya Tünel Son Çıkış Çatladıkapı’ya gelmeden U dönüşü kapatılacak. Yine Sahilyolu Sirkeci istikameti, Aksakal Sokak'tan Çatladıkapı istikameti, Gülhane içerisinden Sahil Kennedy Caddesi istikameti, Sirkeci Meydan’dan Sahil Kennedy Caddesi Sarayburnu istikameti kapalı olacak.

Bu güzergahta trafik akışı, Sahil Güney Kennedy Caddesi Çatladıkapı U dönüşlerinden Sahil kuzeye, Aksakal Sokak'tan akım Küçük Ayasofya Caddesi’ne, Gülhane içinden ve askeri gazinodan çıkan araçlar Gülhane içine, Sirkeci Meydan’dan akım Ankara Caddesi’ne yönlendirilecek.

Galata Köprüsü kapatılacak

Yine Salı günü, 08.30 - 11.45 saatleri arasında Galata Köprüsü ve bağlantı yolları trafiğe kapatılacak.

Bu güzergah üzerindeki trafik, Ankara Caddesi Ve Hamidiye Caddesi kesişiminde Valilik istikametine, Cemil Birsel Caddesi’nden gelen akım Ragıp Gümüşpala Caddesi, Unkapanı, Atatürk Köprüsü, Atatürk Bulvarı, Balat Sahil Yolu’na, Ragıp Gümüşpala Caddesi - Unkapanı istikametinden Unkapanı istikametine yönlendirilecek.

Çarşamba günü trafiğe kapatılacak yerler

11 Kasım Çarşamba günü 13.45 - 16.00 saatlerinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve bağlantı yolları her iki yönde trafiğe kapatılacak. Bu güzergah üzerindeki trafik akışı ise Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Avrasya Tüneli'ne yönlendirilecek.

Bazı fotoğraf ve videolar:

image.png image.png

image.png 

Driven34 paylaştığı video:

https://www.instagram.com/p/CHYAbExH7ci/

Moderatör tarafında düzenlendi:
22 dakika önce, AhmetCakmak yazdı:

Formula 1’in 9 yıl aradan sonra yeniden takvimine eklediği İstanbul Park, 13-14-15 Kasım tarihlerinde yarışlara ev sahipliği yapacak. F1 Türkiye Grand Prix'i öncesinde İstanbul'da 3 gün sürecek bir tanıtım filmi organize edilmişti. Çekimlerin ilk günü Avrasya Tüneli'nde yapıldı.

Formula 1 öncesinde Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanlığı himayesinde tanıtım filmi çekildi. Formula araçları bir ilki gerçekleştirerek Avrasya Tüneli'nden Anadolu Yakası'na geçti. Çekimlere yarın ve çarşamba günü de devam edilecek.

Bazı yollar trafiğe kapatılacak

10 Kasım Salı günü, 08.30 - 11.45 saatleri arasında Avrasya Tünel Son Çıkış Çatladıkapı’ya gelmeden U dönüşü kapatılacak. Yine Sahilyolu Sirkeci istikameti, Aksakal Sokak'tan Çatladıkapı istikameti, Gülhane içerisinden Sahil Kennedy Caddesi istikameti, Sirkeci Meydan’dan Sahil Kennedy Caddesi Sarayburnu istikameti kapalı olacak.

Bu güzergahta trafik akışı, Sahil Güney Kennedy Caddesi Çatladıkapı U dönüşlerinden Sahil kuzeye, Aksakal Sokak'tan akım Küçük Ayasofya Caddesi’ne, Gülhane içinden ve askeri gazinodan çıkan araçlar Gülhane içine, Sirkeci Meydan’dan akım Ankara Caddesi’ne yönlendirilecek.

Galata Köprüsü kapatılacak

Yine Salı günü, 08.30 - 11.45 saatleri arasında Galata Köprüsü ve bağlantı yolları trafiğe kapatılacak.

Bu güzergah üzerindeki trafik, Ankara Caddesi Ve Hamidiye Caddesi kesişiminde Valilik istikametine, Cemil Birsel Caddesi’nden gelen akım Ragıp Gümüşpala Caddesi, Unkapanı, Atatürk Köprüsü, Atatürk Bulvarı, Balat Sahil Yolu’na, Ragıp Gümüşpala Caddesi - Unkapanı istikametinden Unkapanı istikametine yönlendirilecek.

Çarşamba günü trafiğe kapatılacak yerler

11 Kasım Çarşamba günü 13.45 - 16.00 saatlerinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve bağlantı yolları her iki yönde trafiğe kapatılacak. Bu güzergah üzerindeki trafik akışı ise Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Avrasya Tüneli'ne yönlendirilecek.

Bazı fotoğraf ve videolar:

Ekli dosyayı görüntüle 39714 Ekli dosyayı görüntüle 39716

Ekli dosyayı görüntüle 39715 

Güzel hareketler...  (y)

Canlı canlı şahit olmak isterdim. :)

Çocuklarım yıllarımda schumacher’in rüzgar gibi estiği zamanlar yarışları iple çeker sıralama turlarından öncesinden sonrasına saniye gözümü kırpmadan izlerdim. Şumiden sonra uzaklaştım nedense. Formula mıydı izleten yoksa şumi miydi. Bence kesinlikle şumiydi. 
geçen grand prixde hamilton 1.lik rekorunu da kırdı ama ne bilim tadı yok be eskisi gibi hiç birşeyin. Bu aralar moto gp takılıyorum. Çok Türk sürücümüz var maşallah hepsine. 1-2 seneye şampiyonluklar gelecek inşallah. 

Avrasya* hocam 😄 Evet biraz pahalı. Üstelik orada bile epey kuyruk oluyor şerit sayısı 2’ye düştüğü için. İstanbul’un trafiğine yakın 20-30 yılda çözüm yok gibi duruyor.
Düşün işte hocam Avrasya bile diyememişim  :D  orada bile trafik oluyorsa yılbaşında zam kapıda demektir  :O

@Nfk Lise yıllarımda bir formula 1 bir de NBA maçlarını kaçırmazdım, hele ki NBA maçları gece 4 civarı olurdu ona rağmen seyrederim. 

Şimdi her ikisinden de tamamen vaz geçmiş durumdayım, özellikle F1 Schumacher sonrası hiç seyretmedim. Bunda FIA nin tuhaf kuralları, sınırlamaları da fazlasıyla sebep oldu. 

Hepimizin hafızasına kazınan, şimdi dinlediğimde bile beni lise yıllarına götüren asıl motor sesi V10..! 

Geri
Üst Alt